Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Danske zdravstvene oblasti so danes sporočile, da so iz previdnostnih razlogov začasno ustavile cepljenje proti covidu-19 s cepivom podjetja AstraZeneca, potem ko so se pri nekaterih po cepljenju s tem cepivom pojavili krvni strdki, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

to še nam zdaj treba, da bodo astro skenslali...na koncu se bo to res še vleklo par let al kaj?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
In potem EMA komplicira s Sputnikom za AZ pa pravi 'nothing to see here'.

Je kaj cudnega, da jim ljudje ne zaupajo?
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Prvo noč sem se 1. zbudil in me je zeblo ko psa in ko sem se zbudil 2. me je kuhalo, zjutraj zbudil, vzel nalgesin in bil od takrat naprej ok. Popolnoma iste stranske učinke je imela tašča (cepljena 1 dan za mano) ter njena soseda (cepljena 1 teden pred mano), vsi z AZ. V soboto se gre cepit žena (vzgojiteljica) in bomo videli ali bo imela tudi ona enake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tgrzan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
No, sj tudi 22 primerov od 3mio, ni ravno neka številka.

koli99 si imel kakšne stranske učinke? Glavobol, utrujenost?

No ja, ampak to je 22 "zdravih" ljudi, torej ne-rizičnih.

Takšnim tudi kovid ne more nič. Edino če so vseeno rizični, pa nihče tega prej ni vedel in so sedaj najebali.

Daj astro 85+ kroničnim, pa da vidimo kaj je dejanska statistika :)
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.777
262
83
Največja slovenska vas
No ja, ampak to je 22 "zdravih" ljudi, torej ne-rizičnih.

Takšnim tudi kovid ne more nič. Edino če so vseeno rizični, pa nihče tega prej ni vedel in so sedaj najebali.

Daj astro 85+ kroničnim, pa da vidimo kaj je dejanska statistika :)


Kot si napisal, kako pa veš, da so zdravi?

Včeraj so pri 24ur navedli, da je pri nas umrl 35letnik (+/-1), brez pridruženih bolezni. Takoj v naslednjem stavku pa, da je imel 160kg.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Ja ne, pred dnevi pa članek, da so najslabše odnesle države, kjer je visok procent debelih ljudi.

Debelost je "simptom" bolezni. Le redkokdo je dejansko debel in ni bolan.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Prvo noč sem se 1. zbudil in me je zeblo ko psa in ko sem se zbudil 2. me je kuhalo, zjutraj zbudil, vzel nalgesin in bil od takrat naprej ok. Popolnoma iste stranske učinke je imela tašča (cepljena 1 dan za mano) ter njena soseda (cepljena 1 teden pred mano), vsi z AZ. V soboto se gre cepit žena (vzgojiteljica) in bomo videli ali bo imela tudi ona enake.
Tako cepivo naj si nekam vtaknejo.
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Ali si mislil da ni odziva telesa na nov tujek? Nekaterim bolj, nekaterim manj. Če je to največ kar bom dobil se grem jutri cepit še enkrat. Saj jasno piše kakšni so stranski učinki. Tudi vemo kakšni so "stranski učinki " korone. Vsak naj presodi kaj se "izplača".
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Moj 88 letni oce ni po prvi dozi Pfizerja imel nobenih stranskih ucinkov, po drugi dozi pa en dan malenkostne vrocine.

Ti sigurno nisi star 88 let, tako da hvala lepa za take stranske ucinke. Se po nobenem cepivu nisem imel takih stranskih ucinkov.

AZ naj prihranijo za politike, za nas pa naj zrihtajo Sputnika.

Nagradno vprasanje - s cem mislite, da bodo cepili poslance :sprasujemse:
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
No mož moje sestre ravno tako po prvi dozi Pfizerja nič, po drugi pa take stranske učinke kot jaz.

Star sem 33 (če ima to kakšno vezo). Ne razumem pa tega strahu pred omenjenimi stranskimi učinki (vročina?), a nobenega strahu pred korono. Kot sem rekel vsak naj presodi kaj je pripravljen potrpeti.

Še manj pa ne razumem tega prepričevanja antivakserjev (ne leti AndY1 nate direktno) proti cepljenju sami nevedoč da si s tem sami jamo kopljejo. V kolikor bi ta manjšina ostala tiho (in se nebi cepili) bi bilo kolektivno zaščiteni v večinsko cepljeni populaciji (z drugimi besedami bi se šlepali). S tem prepričevanjem proti cepljenju pa se določeno število neodločenih/nekritičnih prevesi na njihovo stran in kolektivne imunosti ni več... Jaz bom zaščiten (ker sem se cepil), ti, kateri si pa zagovarjal anticepilstvo pa si ogrožen... Jah ta svet...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tole antivaxxer in antimasker gibanje je zelo na meji: pravice in svoboščine enega se končajo tam, kjer posegajo v pravice in svoboščine drugega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK po zagotovilih "presvetlega" pri nas ni "problematične" serije AZ. A naj jim/mu verjamem ali ne?
 
  • Haha
Reactions: darjan