Covid-19 Cepiva

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Ti boš potem čakal še dolgo če misliš da boš lahko izbiral med cepiti v kratkem času (glede na predvideno dobavo cepiv). A si raje pripravljen v tem trenutku tvegati okužbo s korono (trenutno naj bi bilo aktivnih 5 / 1.000 prebivalcev), kot imeti večkrat omenjene stranske učinke cepljenja (če bi te cepili danes)? Me prav zanima kako bi tile dva učitelja prebrodila korono v kolikor bi jo dobila...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Ti boš potem čakal še dolgo če misliš da boš lahko izbiral med cepiti v kratkem času (glede na predvideno dobavo cepiv). A si raje pripravljen v tem trenutku tvegati okužbo s korono (trenutno naj bi bilo aktivnih 5 / 1.000 prebivalcev), kot imeti večkrat omenjene stranske učinke cepljenja (če bi te cepili danes)? Me prav zanima kako bi tile dva učitelja prebrodila korono v kolikor bi jo dobila...
Tako je, bom čakal. In raje tvegam okužbo s Corono, drži. Konec koncev sem bil skupaj z dvema pozitivnima cel čas, pa nisem zbolel. Saj ni črna kuga no. Kakšne besede....če upam tvegat okužbo...kot, da gre za smrtno obsodbo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Ne vem zakaj imam občutek, da so za tole Astra brozgo dali omejitev DO 65 let starosti zato, ker so stranski učinki preveč hudi in bi lahko kakšno starejšo osebo spravili v grob. Velika večina opravi s Covidom enako kot s prehladom. Veliko več jih obleži po cepljenju (če imaš res srečo, pa še strdke dobiš) in to bi morali početi 2x letno? Kdo je tu nor?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.889
3.920
113
A ni tako da je cepljenje upravičeno če so stranski učinki manjši kot pa bi jih povzročila bolezen. Pri kovidu je uradno nesimptomatskih 40% oz. neuradno do 80% okuženih. Od ostalih ki zbolijo jih ima pa 80% blažje simptome in ne obležijo nemočno doma. Skratka če bi celo šolo okužil s kovid bi na šoli manjkalo največ 10% učiteljev, če bi to naredil med počitnicami pa nobeden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ne vem zakaj imam občutek, da so za tole Astra brozgo dali omejitev DO 65 let starosti zato, ker so stranski učinki preveč hudi in bi lahko kakšno starejšo osebo spravili v grob. Velika večina opravi s Covidom enako kot s prehladom. Veliko več jih obleži po cepljenju (če imaš res srečo, pa še strdke dobiš) in to bi morali početi 2x letno? Kdo je tu nor?
Zdaj je uporabljena do 75 leta.
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Ne vem zakaj imam občutek, da so za tole Astra brozgo dali omejitev DO 65 let starosti zato, ker so stranski učinki preveč hudi in bi lahko kakšno starejšo osebo spravili v grob. Velika večina opravi s Covidom enako kot s prehladom. Veliko več jih obleži po cepljenju (če imaš res srečo, pa še strdke dobiš) in to bi morali početi 2x letno? Kdo je tu nor?

A to si kakšne študije naredil ali to tako od, oka?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.938
3.056
113
V celjski regiji bodo cepili cca. 1500 delavcev v vzgoji in izobraževanju v soboto. Včasih je treba razmišljati še malo naprej od tega kaj bo za kosilo.

V kočenju jih tudi ob petkih in sobotah cepijo ravno zato da so do ponedeljka že vsi vredu. V večini slovenije je pa organizacija kakršna je...oziroma je ni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.047
4.051
113

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.722
6.632
113
A ni tako da je cepljenje upravičeno če so stranski učinki manjši kot pa bi jih povzročila bolezen. Pri kovidu je uradno nesimptomatskih 40% oz. neuradno do 80% okuženih. Od ostalih ki zbolijo jih ima pa 80% blažje simptome in ne obležijo nemočno doma. Skratka če bi celo šolo okužil s kovid bi na šoli manjkalo največ 10% učiteljev, če bi to naredil med počitnicami pa nobeden.

Pri kovid cepivih se je zaobšlo vsa pravila, samo da se je čimprej lansiralo.

Če lahko vlada krši ustavo, zakaj ne bi farmacija neke črke na papirju?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.938
3.056
113
Ne vem kaj toliko hvalijo to AZ, najslabša je od vseh do sedaj pa tudi nič se je ne dobi. Hvalakurcu bo pfizer glavni v nasledjem četrtletju, pa tudi dobava je za razliko od AZ bolj konstantna.

"Podpisana je tudi pogodba za dodatne količine Pfizerjevega cepiva," je v Kamniku povedal Kacin. "912.000 dodatnih odmerkov bomo dobili za to drugo četrtletje, kar pomeni približno 100.000 odmerkov več na mesec," je dodal. To pomeni da bodo lahko samo s pfizerjem do poletja cepili vse nad 60 let z dvema dozama, pa še ostalo bo.
1615547106445.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1