Covid-19 Cepiva

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113

Se morajo Nemci pa še kdo prej na skrivaj zdilat o dobavi. Naslednji dan po odobritvi bojo pa dobil par stotisoč doz. Sputnika da se razume. V trenutku ko bo Sputnik registriran AZ živ bog ne bo več povohal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Ena zadnjih od klinične študije v 3 fazi testiranja Sputnik V.




Mogoče samo tole za tiste ki pravijo hudi stranski učinki in smrti. Več hudih stranskih učinkov so imeli tisti ki so dobili placebo (pa razumi če lahko). Kar se pa umrlih tiče 0,024% tisti ki so bili cepljeni in 0,018% tam kjer niso bili cepljeni. (pa še to je težko primerjat ker je številka tako nizka).

Most reported adverse events were grade 1 (7485 [94·0%] of 7966 total events). 45 (0·3%) of 16 427 participants in the vaccine group and 23 (0·4%) of 5435 participants in the placebo group had serious adverse events; none were considered associated with vaccination, with confirmation from the independent data monitoring committee. Four deaths were reported during the study (three [<0·1%] of 16 427 participants in the vaccine group and one [<0·1%] of 5435 participants in the placebo group), none of which were considered related to the vaccine.

Pa še ta zanimiva.
Tisti ki so prejeli 1/2 prve doze in celo drugo so imeli 90% zaščito v primerjavi s tistimi ki so prejeli obe enaki dozi, ti so imeli 62%. Torej ko me bodo cepili s Astro bom rekel naj pol prve doze spusti stran. (sicer pa se je o tem že precej govorilo )

 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Pa še ta zanimiva.
Tisti ki so prejeli 1/2 prve doze in celo drugo so imeli 90% zaščito v primerjavi s tistimi ki so prejeli obe enaki dozi, ti so imeli 62%. Torej ko me bodo cepili s Astro bom rekel naj pol prve doze spusti stran. (sicer pa se je o tem že precej govorilo )
Ma sej se že dobro ve, kje je zajeb. Za obe dozi je isti vektor.

Me pa zanima, kaj je zdej s tem mešanjem Sputnika in AZ, o katerem je bilo govora kake 2 meseca nazaj(ozeroma doza enega, nato doza drugega). To izniči zajeb AZ, ter da na voljo več odmerkov Sputnika.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Ja sem iskal če je že kaj objavljeno na to temo pa nisem nič našel. Saj tudi če bi uvedli 1/2 + celo drugo bi 25% prihranil. Samo dokler ne bo to pol EU izvajalo se pri nas ne bodo premaknili.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ma sej se že dobro ve, kje je zajeb. Za obe dozi je isti vektor.

Me pa zanima, kaj je zdej s tem mešanjem Sputnika in AZ, o katerem je bilo govora kake 2 meseca nazaj(ozeroma doza enega, nato doza drugega). To izniči zajeb AZ, ter da na voljo več odmerkov Sputnika.
Meni tisti opičji vektor pri AZ nekako ne gre v račun. Nekako se mi zdi, da zna napraviti v telesu večje sranje, kot domači človeški.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ma daj - “opičji virus” ozr. njegov ovoj služi le temu, da sploh lahko prodre v celico in spiti odziv. Če bi uporabili osnovno na bazi “človeškega” virus, bi le-tega prehitro potamanili protitelesa, ki jih imamo za “navadne prehladne (corona)” viruse.
Sem pa sedaj zasledil, da je baje pri AZ bolj smiseln drugi pik šele po 12 tednih - naj bi splošno učinkovitost dvignilo na čez 80%.
Samo to sedaj pomeni, da ne bo nič z morjem julija ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Bo bo, hrvati na našo srečo enkrat, ne jebejo sistema 5%.

Naši pa tudi ne bodo imeli hrbtenice zahtevat potrdila o cepljenju ob vračanju v državo, kvečjemu negativni PCR test - kjer pa bo verjetno biznis ponaredkov cvetel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bo bo, hrvati na našo srečo enkrat, ne jebejo sistema 5%.

Naši pa tudi ne bodo imeli hrbtenice zahtevat potrdila o cepljenju ob vračanju v državo, kvečjemu negativni PCR test - kjer pa bo verjetno biznis ponaredkov cvetel.
Kaj vam še ni jasno, da se potrdila LAHKO preverijo online. Samo še črtno kodo dodajo pa je sistem kot v Hoferju.
 

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
Kaj vam še ni jasno, da se potrdila LAHKO preverijo online. Samo še črtno kodo dodajo pa je sistem kot v Hoferju.
Avstrijci že imajo QR kode na izvidih antigenskih testov. Ko jo skeniraš se odpre link, v katerem so začetnice imena in priimka testiranca, rojstni datum, datum in ura testiranja ter seveda rezultat testa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ma daj - “opičji virus” ozr. njegov ovoj služi le temu, da sploh lahko prodre v celico in spiti odziv. Če bi uporabili osnovno na bazi “človeškega” virus, bi le-tega prehitro potamanili protitelesa, ki jih imamo za “navadne prehladne (corona)” viruse.
Lej ga vrabca, kako da niso tega pogruntali vsi ostali, ki delajo vektorsko cepivo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Bo bo, hrvati na našo srečo enkrat, ne jebejo sistema 5%.

Naši pa tudi ne bodo imeli hrbtenice zahtevat potrdila o cepljenju ob vračanju v državo, kvečjemu negativni PCR test - kjer pa bo verjetno biznis ponaredkov cvetel.
Naši že zdaj, ob vračanju v Slovenijo, priznavajo cepljenje kot eno od izjem za vstop v državo. Hrvati pa (še) ne.
Naši priznavajo hitri test, če prideš z njim na mejo, Hrvati pa (še) ne.

Kar se tega tiče imamo milejše vstopne pogoje kot Hrvati. Do nedelje smo imeli celo tako mile, da si lahko takoj ob povratku šel na hitri test in s tem izničil odločbo o karanteni, zdaj šele po petih dneh.

Aja, pa Hrvati so podaljšali karanteno nazaj na 14 dni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tvoj čip poskenirajo in vidijo. Za kaj več boš moral prijateljčke hojsije vprašat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Avstrijci že imajo QR kode na izvidih antigenskih testov. Ko jo skeniraš se odpre link, v katerem so začetnice imena in priimka testiranca, rojstni datum, datum in ura testiranja ter seveda rezultat testa.
Torej imaš personalizirano QR kodo vezano na uporabnika. Fajn zadeva, ne rabijo nam vstavljati nobenih čipov, samo to QR kodo bo treba vedno s sabo nosit. Jo ne bi bilo slabo v osebno izkaznico dodati.
 

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
Torej imaš personalizirano QR kodo vezano na uporabnika. Fajn zadeva, ne rabijo nam vstavljati nobenih čipov, samo to QR kodo bo treba vedno s sabo nosit. Jo ne bi bilo slabo v osebno izkaznico dodati.
V tem primeru mislim, da je koda vezana na posamezni test, oz. izvid. Ker če skeniraš različna testa iste osebe dobiš podatek samo o uri in izvidu dotičnega testa. Nimaš pa dostopa do zgodovine testiranj.
Vorašanje tudi kako bi taka personalizirana koda z kompletno bazo podatkov o osebi šla tudi zakonsko skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe