Covid-19 Cepiva

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Tudi jaz dobil včeraj zjutraj SMS da sem naročen ne cepljenje jutri zjutraj. Pojma nimam kako da sem že prišel na vrsto (star 33, brez pridruženih bolezni, ne delam v sektorjih pomembnih za delovanje države). Edina možna razlaga bi bila da so upoštevali vrsti red prijav, ker sem oddal prijavo na eDurs prvi dan ko so objavili interes za cepljenje ter oddal preko emaila naročilo na cepljenje v lokalni ZD (ravno tako prvi dan).
Mogoče so se tudi zmotili in me bodo jutri zjutraj poslali nazaj v čakalnico...:)
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
zanimivo kako se ne levi ne desni breg ne pritozujeta, da bodo poslanci in svetniki preskocil kronicne bolnike pri cepljenju. Proklete prasice, nimam drugih besed.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113

To je fake news, v UK vodijo študijo cca. 3500 medicinskega osebja, ki je koronco prebolelo pa se do zdaj ni še noben ponovno zbolel za njo. Za nekatere je to že 1 leto.
Tomažič je kupil diplomo v Banja Luki ?

Po španski gripi še malo dlje.

Podobno so ugotovili pri prebivalcih Hongkonga po Sarsu 1.
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
V našem ZD očitno poteka cepljenje po vrstnem redu vpisa. Danes je dobila mama žene (lani šla v penzijo) da je na vrsti v četrtek. Prav tako oče in mati sodelavke (nista še v penziji). Mislim pa da je jasno s katerim nas bodo sedaj cepili:

Počasna uporaba cepiva AstraZenece
V Slovenijo je doslej po podatkih ECDC-ja prišlo nekaj manj kot 190.000 odmerkov cepiv proizvajalcev AstraZeneca, Moderna in Pfizer/BioNTech. Največ odmerkov je dostavil zadnji, in sicer nekaj več kot 145.000, uporabljenih pa jih je bilo že skoraj 134.000, kar pomeni več kot 92 odstotkov. Moderninega cepiva je bilo doslej porabljenih nekaj več kot polovico dostavljenih odmerkov. Teh je bilo sicer doslej le 8400. Iz AstraZenece pa je v Slovenijo prišlo 36.000 odmerkov, za zdaj pa jih je bilo porabljenih le 5800 ali zgolj 16 odstotkov, kažejo podatki sledilnika cepljenj v evropskih državah.