Covid-19 Cepiva

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Bi pa lepo prosil kakršen koli dokaz/vir za to trditev.

Hvala.

Za kaj? Za to da so hospitalizirani zaradi zloma noge na smučanju šteti kot hospitalizirani covid19 bolniki?

Vir so lepa poročila iz medijev in covid sledilnika kjer se vidi da je ob okužbi na internističnem oddelku šel pozitivni (ne covdi19 oboleli) pacient na covid oddelek. Recimo primer in primer, in ja sem šel preverjat in je uradno število naraščalo ustrezno s tem:
Untitled.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in AndY1

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.514
6.589
113
Ne resno, kdo se bo odločil koliko življenj še lahko pustimo oditi, in koliko več ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.514
6.589
113
Sajj odgovor "ne vem" ne šteje v osebni poraz, tako da kr :)

Bo pa zanimivo videt, kdo bo nesel to odločitev, politika, stroka, gospodarstvo?
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Za kaj? Za to da so hospitalizirani zaradi zloma noge na smučanju šteti kot hospitalizirani covid19 bolniki?

Vir so lepa poročila iz medijev in covid sledilnika kjer se vidi da je ob okužbi na internističnem oddelku šel pozitivni (ne covdi19 oboleli) pacient na covid oddelek. Recimo primer in primer, in ja sem šel preverjat in je uradno število naraščalo ustrezno s tem:
Poglej priponko 41755

:aplauz::nigladek:
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Reci temu kakor hočeš, Pa zavijaj v celofan če želiš, dejstvo je, da cepiva k nam ni.
mirsi mode on/
IJJ je prodal poletje v Saharo. Reci temu kakor hočeš, Pa zavijaj v celofan če želiš, dejstvo je, da mi imamo zimo.
mirsi mode off/
Na podlagi česa, mirsi, pričakuješ, da bi mi sedaj imeli 1 200 000 doz cepiva???????

Da ne bo nesporazuma, zelo bi si želel da bi imeli ta trenutek imeli 1 200 000 doz cepiva. Jaz čakam v vrsti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Reci temu kakor hočeš, Pa zavijaj v celofan če želiš, dejstvo je, da cepiva k nam ni.

Ni v primerjavi s kom v EU pa smo na slabem. Trenutno smo v vrhu po številu cepljenih na prebivalca. Torej ga je ravno toliko kot k drugim. V EU se pač deli po %, če ga kdo dodatno sam nabavlja je to njihova stvar. Pri nas ga (na žalost) očitno ne.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113
Na podlagi česa, mirsi, pričakuješ, da bi mi sedaj imeli 1 200 000 doz cepiva???????

Da ne bo nesporazuma, zelo bi si želel da bi imeli ta trenutek imeli 1 200 000 doz cepiva. Jaz čakam v vrsti.
Koliko cepiva nam je bilo do danes obljubljenega in koliko smo ga dobili?
v zadnjem tednu januarja pa bo steklo tudi cepljenje, starejših od 70 let. Slovenija naj bi po dobrih 17.000 odmerkov Pfizerjevega cepiva prejemala vse do konca marca. Do takrat naj bi ga skupno prejela 245.500 odmerkov, od katerih bo nekaj manj kot 110.000 odmerkov uporabljenih kot drugi odmerek.

Do 1. februarja naj bi Slovenija skupno prejela še 9.200 odmerkov cepiva podjetja Moderna, ki naj bi jih porabila za cepljenje nepokretnih bolnikov na domu.
A gre vse po planu?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Do konca marca naj bi prejeli 245.500 odmerkov do sedaj (1 mesec) smo jih 70-75.000. Torej še 136 tisoč od Pfizerja pa verjetno samo nekaj 10 tisoč od moderne. Mislim da je izraačun kar vredu. Če ne bo nič od Astre prišlo kar pa sigurno bo pred koncem marca.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Bi pa lepo prosil kakršen koli dokaz/vir za to trditev.

Hvala.
Še ena, katero lahko potrdim:
Študentka, ki je v bolnico prišla zaradi tega, ker ima resno okvarjeno srce, sigurno brez korone, ker se dobro zaveda, da bi jo lahko okužba pokopala, v strogi izolaciji je doma samo z domačimi. Dokler niso dobili rezultata testa, so jo obravnavali kot smet. Zadnja izjava je bila: Nimamo postelje, lahko te damo samo na Covid oddelek. Ker ni želela biti del statistike, je kljub težavam odšla domov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Še ena, katero lahko potrdim:
Študentka, ki je v bolnico prišla zaradi tega, ker ima resno okvarjeno srce, sigurno brez korone, ker se dobro zaveda, da bi jo lahko okužba pokopala, v strogi izolaciji je doma samo z domačimi. Dokler niso dobili rezultata testa, so jo obravnavali kot smet. Zadnja izjava je bila: Nimamo postelje, lahko te damo samo na Covid oddelek. Ker ni želela biti del statistike, je kljub težavam odšla domov.
To, da jih namerno okužijo v bolnici zaradi 8000eur pavšala, je navadni zločin. Ko se bo ukinilo ta sredstva, bodo tudi hospitalizacije drastično padle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen