Covid-19 Cepiva

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Moji otroci so cepljeni po programu in tudi jaz se bom cepil proti Covidu, ko bo za to možnost. Hkrati pa opozarjam na mnoge neumnosti, ki se kažejo pri uveljavljanju cepljenja.
Kaj pa je prav? Biti ovca in ko nekdo reče skoči, vprašaš, če lahko z višje ograje, da boš lepša palačinka?

Preveriš, se pozanimaš, ko je vse jasno, narediš...
Ne pa "po volji" kogarkoli...
Vprašaj osebno zdravnico/zdravnika, naj še kdo v družini vpraša kakega drugega... In, žal mi je, da to moram napisat, ker bi naj bilo logično - verjami mu/njej...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
Pa še ena pomembna razlika je.
Cepivo ima nikakve posledice v primerjavi s covidom.
Treseš se pred cepivom, a pri prebolevanju imaš 100+X več šans za kratkoročne in dolgoročne težave.
Kakšne posledice ima cepivo še ne vemo. In to je glaven kamen spotike. Enostavno ne vemo. Na hitro spacan klump korporacij, ki se divje borijo za primat, ker je v igri noro denarja in to za mnoga leta naprej.
Za ostala cepiva je jasno kako in kaj, so že dovolj let v obtoku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
Preveriš, se pozanimaš, ko je vse jasno, narediš...
Ne pa "po volji" kogarkoli...
Vprašaj osebno zdravnico/zdravnika, naj še kdo v družini vpraša kakega drugega... In, žal mi je, da to moram napisat, ker bi naj bilo logično - verjami mu/njej...
Heh, zdravniki so si zaupanje ljudi že zdavnaj zapravili. Pojma nimajo o cepivu oz. dajo naprej kar jim servira višja inštanca. In ravno to je, preverit ne moreš. Vi prvi ste testni zajčki, jest bom pa še malo počakal. Ko bomo videli, če ste ok, bomo pa mi na vrsti. Lepo je, da imamo zagnane prve.
 
  • Haha
Reactions: Gonzo

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Heh, zdravniki so si zaupanje ljudi že zdavnaj zapravili. Pojma nimajo o cepivu oz. dajo naprej kar jim servira višja inštanca. In ravno to je, preverit ne moreš. Vi prvi ste testni zajčki, jest bom pa še malo počakal. Ko bomo videli, če ste ok, bomo pa mi na vrsti. Lepo je, da imamo zagnane prve.
Eni zdravniki se zgolj neumne delajo ko kdo vpraša za cepljenje, po drugi strani pa znajo sorodnike brez problema mimo vrste spraviti do doze. Lažejo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

jest5

Guru
18. avg 2007
25.317
-8.446
113
Kakšne posledice ima cepivo še ne vemo. In to je glaven kamen spotike. Enostavno ne vemo. Na hitro spacan klump korporacij, ki se divje borijo za primat, ker je v igri noro denarja in to za mnoga leta naprej.
Če je še tako na hitro spacan klump, je že od daleč dobro vidno, da imaš po njem manj posledic, kot po bolezni.

Že čisti osnovna primerjava. Pri cepivu tvoja celica naredi par 100 proteinov in to je to.
Pri virusu tvoja celica naredi par tisoč kopij kompletnega virusa in na koncu še propade. Kje so potem šele ostali slabi učinki virusa, ter učinki premočnega odziva imunskega sistema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.751
589
113
Heh, zdravniki so si zaupanje ljudi že zdavnaj zapravili. Pojma nimajo o cepivu oz. dajo naprej kar jim servira višja inštanca. In ravno to je, preverit ne moreš. Vi prvi ste testni zajčki, jest bom pa še malo počakal. Ko bomo videli, če ste ok, bomo pa mi na vrsti. Lepo je, da imamo zagnane prve.

Česa ne moreš preverit? Ta mRNA cepiva so praktično opensource. Najbolj transparentna cepiva, kadarkoli narejena.

Da pa trdiš, da gre za hitro spacan klump, žal samo kaže na tvoje neznanje. 100x je bilo že razloženo zakaj in kako.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in tomi

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.751
589
113
Naj prvo cepijo vse 85+, potem 80+, potem ostale...

Ker zaposleni so res izpostavljeni, ampak ne umirajo zaradi tega, 85+ pa umirajo. Če bo ves DSO cepljen, so lahko tudi delavci okuženi, pa ne bo neke sile.

Tako je. Ampak hudič je v mali podrobnosti: zaposleni okužijo tudi varovance..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Saj varovanci bi bili vsi cepljeni? Pa se naj naredi pogoj, da za sprejem v DSO moraš biti cepljen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Ah, to je pol malo rizično za njihovo zdravje, da se jih kar cepi.

Ja, najboljše da se zaradi njihove zaščite gre cepit ves ostali folk?

jest5, še vedno ne vemo zakaj se deco ne cepi? Saj četudi ni testirano cepivo, če je za vse ostale 100% varno, ker je itak super duper tehnologija, le kaj bi lahko šlo narobe pri mlajših osebah?
V bistvu, če ima zero side effect, se sploh ne rabi testiranja?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.317
-8.446
113
jest5, še vedno ne vemo zakaj se deco ne cepi? Saj četudi ni testirano cepivo, če je za vse ostale 100% varno, ker je itak super duper tehnologija, le kaj bi lahko šlo narobe pri mlajših osebah?
V bistvu, če ima zero side effect, se sploh ne rabi testiranja?

Enkrat se cmerate, da ni dosti stestirano, enkrat da sploh ni treba testirat,... Dej no, vzemte se že v roke.

Lej obstajajo določeni protokoli in bodi vesel, da se jih držimo. Dokler ne bodo testi izvedeni na mlajši populaciji, se le te ne bo cepilo. Čist simpl je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Protokole so pri tem cepivu malce površno pogledali, saj so se faze testiranja prekrivale, kar ravno ni po protokolu :)

Mene sploh ne moti testiranje, če je kakšno ali ne, tudi pri izbiri cepljenja bo v igri darwin.

Moti me siljenje v cepljenje vseh po vrsti za virus, ki sploh ni nevaren. Daj povej, za katero drugo bolezen/virus/karkoli obstaja obvezno cepljenje, ki ima % smrtnosti 1% in "napada" samo odraslo populacijo, da ne bi s kakšno otroško paralizo začel :)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.317
-8.446
113
Lej neumnost je nevarna, a proti njej nimamo cepiva. Lahko pa te vseeno zaščitimo pred korono, s cepivom, ki je par razredov bolj varno, kot prebolevanje :evil:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
Enkrat se cmerate, da ni dosti stestirano, enkrat da sploh ni treba testirat,... Dej no, vzemte se že v roke.

Lej obstajajo določeni protokoli in bodi vesel, da se jih držimo. Dokler ne bodo testi izvedeni na mlajši populaciji, se le te ne bo cepilo. Čist simpl je.
Kaj zdaj, odločite se. Pravite, da je bil razvoj noro transparenten, vse se da preveriti, je noro testirano, flaške polnijo angeli, denar jim je zadnja briga in je 100% varno. Potem pa pravite, da starejših ne bi cepili, ker ni varno, pa mlajših tudi ne.

Takojšnjih stranskih učinkov pravite, da ni, čeprav se poroča o marsičem, pa resno cepljenja še začeli niso, o dolgoročnih morebitnih stranskih učinkih pa nimate nobenega pojma, ker se bodo šele pokazali. In ravno to mene zanima.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.599
113
Česa ne moreš preverit? Ta mRNA cepiva so praktično opensource. Najbolj transparentna cepiva, kadarkoli narejena.

Da pa trdiš, da gre za hitro spacan klump, žal samo kaže na tvoje neznanje. 100x je bilo že razloženo zakaj in kako.
Vedo, da nič ne vedo.



A ni vsako cepivo bolj NEvarno, kot prebolevanje?
Fixed.


Lej neumnost je nevarna, a proti njej nimamo cepiva. Lahko pa te vseeno zaščitimo pred korono, s cepivom, ki je par razredov bolj varno, kot prebolevanje :evil:
Življenje je tudi nevarno in ima 100% smrtnost.