Covid-19 Cepiva

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Le da se pizdarija ne širi tako. To pa otrokom kot si ti ni jasno. In nikoli ne bo, ker nasedate floskulam kot so egoisti, pa solidarnost, pa zaščita ranljivih... Hec je, da so vašemu kalibru te reči jasne ko gre za družbene ekscese ala feministke pa woke sranje pa podobno, tu pa kar ne. Zanimivo.

Nč, dost vas imam za danes, grem v kot meditirat.
Tak drugega ne delaš cele dneve
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ko pa vsi vejo da si ti največji :)
Potem lahko se poveš (ker si strokovnjak) razliko med cepivom za covid in cepivom za tetanus
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Bolnice so za zravljenje bolnih. Opravlajo dejavnost zdravljenja. V nobeni drugi dejavnosti še nisem zasledil, da bi tako močno se trudili stranke odganjat. Verjamem pa, da je fajn plačo in dodatke dobivat za nič dela.

Drži, je pa malo problem ko imaš en kup Covid bolnikov, elektivne posege (nenujne) pa prestavljaš v nedogled, ker ti manjka kadra, ki je v rotaciji na COVID oddelkih. Da ne omenjam preventive in ostale diagnostike.
Rezultat epidemije so daljše čakalne dobe in zagotovo tudi posledična višja smrtnost med necovid pacienti. Kako lahko kot posameznik pomagam, da do tega ne pride? Lahko se zaprem v izolacijo (done that), ko pridejo testi se lahko redno testiram (check) in ko je možno se cepim.

Lahko pa po drugi strani kričim, da gre za globalno (in državno) zaroto (zdravstvenih) oblasti, da gre za posege v mojo svobodo, da me nihče nima pravice testirat/pikat ipd... Hkrati se ne držim ukrepov oz. iščem načine, kako jih kršiti brez posledic. In kaj se zgodi potem?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Drži, je pa malo problem ko imaš en kup Covid bolnikov, elektivne posege (nenujne) pa prestavljaš v nedogled, ker ti manjka kadra, ki je v rotaciji na COVID oddelkih. Da ne omenjam preventive in ostale diagnostike.
Rezultat epidemije so daljše čakalne dobe in zagotovo tudi posledična višja smrtnost med necovid pacienti. Kako lahko kot posameznik pomagam, da do tega ne pride? Lahko se zaprem v izolacijo (done that), ko pridejo testi se lahko redno testiram (check) in ko je možno se cepim.

Lahko pa po drugi strani kričim, da gre za globalno (in državno) zaroto (zdravstvenih) oblasti, da gre za posege v mojo svobodo, da me nihče nima pravice testirat/pikat ipd... Hkrati se ne držim ukrepov oz. iščem načine, kako jih kršiti brez posledic. In kaj se zgodi potem?
A zato je moralo biti 3/4 zdravstva doma, da so lahko rotirali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Problem ki ga laiki očitno ne razumejo še manj pa očitno stroka je da recimo v primeru otroških bolezni (od kjer se sedaj vleče razne sheme in teorije zaščite) je učinkovitost cepiva med 99 in 100% s končno dozo. Recimo tipičen primer otroška paraliza. Če cepiš 80-90% populacije bolezen izgine, tako da se tudi necepljeni šlepajo na cepljenih. Ošpice podobno, učinkovtost cepiva 99% po dveh dozah ko se pri otrocih pojavi imunski odziv (ta je odvisen od starosti in dejansko se s starostjo povečuje, pri dojenčkih je recimo slabši) in pri 90+% precepljenosti se bolezen ne more širit več.

Za covid pa trenutno nima nobene cepivo učinkovitosti proti vsem sevom toliko visoko da bi pri 100% precepljenosti sploh dosegli kolektivno imunost. Dejansko pa novi sevi nastajajo nonstop in učinkovitost cepiv se samo zmanjšuje. Zato se tudi ne cepimo proti gripi po logiki kolektivne imunosti ampak se cepi posameznike, ki so bodisi ogroženi bodisi so dober vektor za prenos okužbe (ponavadi tudi direktno ogroženi).

Skratka primerjava hrušk in jabolk, dobimo pa čežano. Žalostno pa da to (čežano) celo stroka naprej poriva.
O tem se že ves čas piše tu na tak in drugačen način, ampak eni pač ne morejo tega doumet.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Ja, gravitacija dela svoje.
Čeprav številka moštva ostaja ista.

In moškim po Pfizerju naraste orodje za povprečno 1,8 cm.

Trolajo vas, in to od 2020 brez vsakega sramu, od novinarjev do lokalnih Faučijev naprej in nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen