Covid-19 Cepiva

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Nikakor. Grem se le civilizirano komunikacijo, nekaj, česar bi se ti še moral naučiti, čeprav je pri tvojih letih že prekleto pozno.

Imam soseda, še ne starega 60 let, ki je prej nesel 50 kil po štengah kot jaz telefon v rokah. Prejšnji teden je prišel domov z intenzivne, zaradi covida je shujšal 15 kil.

Ni problem v tem, da pišeš neumnosti. (In jasno ti je treba povedati, da je enačiti nacizem in neobvezno cepljenje neumnost.) Problem je, da jih bo resno vzel še kdo drug.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Zanimivo kako se vsi cepijo, dobivajo klice, zavračajo, dobivajo že ponovne klice. Mene pa noben ne pokliče sploh. Zapisan ne vse možne sezname, tam jamrajo, da je premalo prijavljenih in cepiv dovolj, a pokliče nobeden. Se da kje preveriti, če si sploh na seznamu, če je sistem registriral prijavo?
Moj znanec star okol 50 je klical v ZD, da kaj je zdej, če bo kej na vrsti, pa mu je rekla sestra, kr pridite, jih je nekaj odpovedalo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Prijavil sem se pred 14 dnevi na interni strani ZD Ljubljana. Načakal sem se fuL, in dobil jutrišnji datum. Nimam vez in se mi ne da zaje6avati s klici dohtarja.

Ne jamraj, ampak išči rešitve: na katerikoli spletni strani se boš že prijavil, boš na vrsti v 14 dnevih, če imaš le 30+ let. Trenutno je cepiva dovolj, po letu in pol tele covid je6e pa končno tudi naročanje deluje za silo v redu.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Prijavil sem se pred 14 dnevi na interni strani ZD Ljubljana. Načakal sem se fuL, in dobil jutrišnji datum. Nimam vez in se mi ne da zaje6avati s klici dohtarja.

Ne jamraj, ampak išči rešitve: na katerikoli spletni strani se boš že prijavil, boš na vrsti v 14 dnevih, če imaš le 30+ let. Trenutno je cepiva dovolj, po letu in pol tele covid je6e pa končno tudi naročanje deluje za silo v redu.
Ti si pa res pameten. Prijavljen sem preko namenske strani ZD od konca marca. Prijavil sem se prvi dan odprtih prijav na zVem. Kam naj se po tvoje še prijavim, da bom v 14 dnevih na vrsti? Imaš pač srečo, da je tvoj regijski ZD organiziran. Naš očitno ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.873
113
Prijavi se preko e-zdravje (z-vem), če si v evidenci boš itak obveščen na drugi točki prijave da si vpisan že in ne boš mogel oddat prijave do konca. Če nisi so te pač "izbrisali".
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Andy: Spoštujem to, da človek hoče misliti s svojo glavo. Se pa mora kdaj znati tudi ustaviti in razmisliti o omejitvah, ki jih prinaša življenje v družbi. Če si cepljen, ne ščitiš samo sebe, pač še druge okrog sebe. (Res je, nisem vedel, da si že prebolel Covid; teme ne spremljam. :zmaga: )

Apeliram k cepljenju po 6ih mesecih od prebolelega Covida, za vse bližnje, ki ga še niso preboleli, pa čim prej. (Sam sem ga verjetno prebolel že lani pozimi, ko še ni bilo testov, cepim se jutri.)

Koristi cepljenja so, zelo čez palec rečeno, vsaj 100x večje od tveganja.

Kakšna razlika je to?

Če plastično povem, je to tako, kot če bi človek namesto enega živel 100 življenj, namesto 8 ur delal 5 minut na dan, v avtu imel namesto 100 kar 10000 konjev :)eek::cool:) in nenavsezadnje namesto jurja na mesec potegnil 100 jurjev plače. Razlika je velikanska, le včasih jo težko ozavestimo.
No andy ni prebolel covida, to smo že ugotovili.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prijavi se preko e-zdravje (z-vem), če si v evidenci boš itak obveščen na drugi točki prijave da si vpisan že in ne boš mogel oddat prijave do konca. Če nisi so te pač "izbrisali".
Ne bo držalo; ravnokar sem se prijavil (zanalašč) še preko z-vem in čeprav sem preverjeno (2X) zabeležen v vrsti v ZD MB, me je lepo spustilo do konca in potrdilo in to 2X, tudi za ženo.

Mimogrede, kljub temu, da sem kao prednostna skupina 50-60, me še niso klicali. ;)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.873
113
To je potem problem prenosa evidenc. Prijavi se preko z-vem pa bošp jutri klican na cepljenje oz. kadar ima tvoj cepilni center pač akcijo! ;)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Ne bo držalo; ravnokar sem se prijavil (zanalašč) še preko z-vem in čeprav sem preverjeno (2X) zabeležen v vrsti v ZD MB, me je lepo spustilo do konca in potrdilo in to 2X, tudi za ženo.

Mimogrede, kljub temu, da sem kao prednostna skupina 50-60, me še niso klicali. ;)
Tudi jaz sem se brez težav še enkrat prijavil sedaj preko zVem, čeprav sem že prijavljen na zVem pred enim tednom in tudi še veliko prej na namenski strani ZD. Skratka, sistem je obupen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne bo držalo; ravnokar sem se prijavil (zanalašč) še preko z-vem in čeprav sem preverjeno (2X) zabeležen v vrsti v ZD MB, me je lepo spustilo do konca in potrdilo in to 2X, tudi za ženo.

Mimogrede, kljub temu, da sem kao prednostna skupina 50-60, me še niso klicali. ;)
Prijavo lepo odda do konca, sam pol ti v smsu napiše, da si že prijavljen.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
To je potem problem prenosa evidenc. Prijavi se preko z-vem pa bošp jutri klican na cepljenje oz. kadar ima tvoj cepilni center pač akcijo! ;)
Ni problem prenosa evidenc, ker se lahko tudi na zVem prijaviš večkrat brez težav. In očitno marsikatera enota ZD niti približno ne dohaja prijavljenih, saj mnogi ne pridejo do cepljenja, čeprav so že prijavljeni dolgo časa in tudi ne najmlajši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bikov kakec! jaz sem dobil samo SMS s potrditveno kodo, vnesel v komp in je potrdilo in to je to - zaenkrat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Kdor je potegnil denar za tak sistem, je izvedel rop pri belem dnevu.
To je povsem normalno v tej državi.

Še huje je, da se leto in pol posvečeni niso mogli zmenit kdo bo stvar implementiral, kdo jih bo komandiral, kdo bo sistem vzdrževal, kdo bo potegnil koliko denarja in kdo si bo na koncu pripel zasluge. In niti na pol narejenega sistema ni bilo. (Edina stvar, ki je špilala ves čas kot je treba je bila pa zdr. inšpekcija...)