Covid-19 Cepiva

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mene so iz ZD Ljubljana že trikrat poslali SMS za cepljenje, ki sem ga preko njihove aplikacije trikrat odpovedal, ker sem bil cepljen v Kočevju. Ne vem, kako naj jim dopovem, da sem bil že cepljen, ko ni nikjer nobenega kontakta, razen aplikacije, kjer pa ne moreš navesti razloga za odpoved. Osebnega zdravnika sem seveda že zdavnaj obvestil, da sem cepljen, pa tudi to očitno nič ne pomaga. Kot bi rekel Demz, same bukove tnale.
Aja, zadnji poziv je za jutrišnje cepljenje in to z Moderno.
 
  • Wow
Reactions: McGiver

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mene so iz ZD Ljubljana že trikrat poslali SMS za cepljenje, ki sem ga preko njihove aplikacije trikrat odpovedal, ker sem bil cepljen v Kočevju. Ne vem, kako naj jim dopovem, da sem bil že cepljen, ko ni nikjer nobenega kontakta, razen aplikacije, kjer pa ne moreš navesti razloga za odpoved. Osebnega zdravnika sem seveda že zdavnaj obvestil, da sem cepljen, pa tudi to očitno nič ne pomaga. Kot bi rekel Demz, same bukove tnale.
Aja, zadnji poziv je za jutrišnje cepljenje in to z Moderno.

Ah, pa se cepi 2 x. Škodi ne... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Mene so iz ZD Ljubljana že trikrat poslali SMS za cepljenje, ki sem ga preko njihove aplikacije trikrat odpovedal, ker sem bil cepljen v Kočevju. Ne vem, kako naj jim dopovem, da sem bil že cepljen, ko ni nikjer nobenega kontakta, razen aplikacije, kjer pa ne moreš navesti razloga za odpoved. Osebnega zdravnika sem seveda že zdavnaj obvestil, da sem cepljen, pa tudi to očitno nič ne pomaga. Kot bi rekel Demz, same bukove tnale.
Aja, zadnji poziv je za jutrišnje cepljenje in to z Moderno.
Tolk od Jelkotove strategije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.748
113
Ljubljana
hmpg.net
Očitno ti nimaš pojma, kaj je sploh bilo narobe pri prijavi v evidenco. In nima nobene veze z računalnikom, bazami podatkov ali čemukoli tehničnemu.
ZVOP1 in GDPR veljata že nekaj let (GDPR je direktiva, preveri kaj to pomeni, preden spet pametuješ), torej to ni nekaj novega nenadnega, nenavadnega ali presenetljivega.

In tisti, ki se v resnici ukvarjajo z računalnikom in bazami podatkov, kjer se nahajajo osebni podatki, to vedo že nekaj časa.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Mene so iz ZD Ljubljana že trikrat poslali SMS za cepljenje, ki sem ga preko njihove aplikacije trikrat odpovedal, ker sem bil cepljen v Kočevju. Ne vem, kako naj jim dopovem, da sem bil že cepljen, ko ni nikjer nobenega kontakta, razen aplikacije, kjer pa ne moreš navesti razloga za odpoved. Osebnega zdravnika sem seveda že zdavnaj obvestil, da sem cepljen, pa tudi to očitno nič ne pomaga. Kot bi rekel Demz, same bukove tnale.
Aja, zadnji poziv je za jutrišnje cepljenje in to z Moderno.
Nisi ti pred časom pisal da s tem ameriskim.cepivom se pa ja neboš cepil?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
KSZ - od NIJZ sem dobil obvestilo, da so oni tisti, ki za potrebe cepljenja obdelujejo moje podatke... Ocitno v maju planirajo tudi organizacijo cepljenja za tiste, ki so prijavljeni preko e-uprave... Marsikdo na tistem spisku prijav je sicer že cepljen :).
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Malce daljše, ampak zanimivo branje.
Ponavadi se letno proizvede 4 bio cepiv, letos naj bi še dodatnih 14 bio covid.

Hi Twitter, I’m Tim Manning, the White House COVID-19 Supply Coordinator. There’s been a lot of confusion around the use of the Defense Production Act as it relates to the global supply chain for COVID-19 treatment. Let me try and break this down simply as possible:
To set the stage, the world has embarked on an unprecedented and historic vaccine production effort. In an average year, the world producers around 4 billion vaccines for things like flu and the measles.
This year the world is working to make near 14 billion COVID19 vaccines in addition to those other 4 billion. This is hard work and it’s encouraging to see the progress the world is making. But making vaccine requires specialized materials, and there’s just not enough of them
To make vaccine here in the US we have used the DPA to ensure we have access to all needed supplies with many US companies. DPA in these cases just means U.S. companies must prioritize their government contracts ahead of other orders, it doesn’t mean an export ban
DPA doesn’t even mean a “de facto” ban. Companies are able to export. In fact, companies that supply our vaccine manufacturing export their product all across the world. We are just one “client” of the raw material companies.
It also doesn’t create the shortages – there is just more global manufacturing happening everywhere than the suppliers can support.
Now here’s what we did yesterday: we diverted our pending orders of vaccine filters to India’s vaccine manufacturing effort. This will help India make more vaccine. And it’s only one effort among many to help the their COVID19 response (e.g. therapeutics, PPE, and oxygen).
A big part of my job is understanding the complexities of our global supply chain. I monitor this every day. There are challenges of course, but our response will always work to find ways to address them. We’ll continue to stand ready to help with the COVID-19 response.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Mene so iz ZD Ljubljana že trikrat poslali SMS za cepljenje, ki sem ga preko njihove aplikacije trikrat odpovedal, ker sem bil cepljen v Kočevju. Ne vem, kako naj jim dopovem, da sem bil že cepljen, ko ni nikjer nobenega kontakta, razen aplikacije, kjer pa ne moreš navesti razloga za odpoved. Osebnega zdravnika sem seveda že zdavnaj obvestil, da sem cepljen, pa tudi to očitno nič ne pomaga. Kot bi rekel Demz, same bukove tnale.
Aja, zadnji poziv je za jutrišnje cepljenje in to z Moderno.
Vidiš. So prepoznali tvojo bolezen in te želijo cepiti. Sploh pa ne vejo, da to - cepljenje - pri tebi ne gre. Vendar še vedno vztrajajo.
Bo treba kaj bolj rigoroznega/uspešnejšega.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
a.jpg

Ma nemoj.
Moj namen je bil, da zagrabiš za vabo. No, saj te se kar trije ujeli na isto vabo.
da ne bomo spet štel.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113

Kar podarili ga bodo. Potem ze vemo, kaj si o njemu mislijo.

Boj se tistih, ki prinašajo darila!
In sosedov!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.748
113
Ljubljana
hmpg.net
Poglej priponko 45029
Ma nemoj.
Moj namen je bil, da zagrabiš za vabo. No, saj te se kar trije ujeli na isto vabo.
da ne bomo spet štel.
In tvojo omejenost prikazuješ kot zvitost.

Ne pomaga. Omejen si. Zelo. In glede na trenutne dogodke glede "baze", "evidence" je sedaj vsem jasno, kdo je omejen v tej zadevi (morda ne samo v tej). Si v dobri družbi. dr. IJ, veliki cepilni guru Jelko Bacil in naš novi Brane.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
me ne maraš? by brane_new
ferdi, ti s' moj nrbol prjatau. by Tri Vile.
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. by Kevin Spacey (The Usual Suspects):

vesel sem, da bereš moje poste! TO(!) je za mene čast!