Centralna kurjava, zrak v sistemu

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Od kje pa potem pride luft v sistem ko mal bolj pošteno zahajcas. Kemična reakcija z različnimi materiali po katerih teče voda?
Znanec mi je rekel da več zraka v sistem dobi že takrat ko peč spucal in prvič zakuri
Zrak je raztopljen v vodi. Ko vodo greješ, se zrak iz nje izloča, ker se njegova topnost niža z višanjem temperature. To izločanje pa lahko traja zelo dolgo. Jaz sem moral vodno postelje celo leto mesečno odzračevati. Pa še sedaj jo moram vsaj enkrat letno, ker zrak že kako najde pot nazaj.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Zrak je raztopljen v vodi. Ko vodo greješ, se zrak iz nje izloča, ker se njegova topnost niža z višanjem temperature. To izločanje pa lahko traja zelo dolgo. Jaz sem moral vodno postelje celo leto mesečno odzračevati. Pa še sedaj jo moram vsaj enkrat letno, ker zrak že kako najde pot nazaj.


-ne vem od kod vam tolko lufta vsako leto not pride
sistem samo dopolnim enkrat na leto če je to potrebno - no zdaj se več ne spomnim kdaj -razen pri kakih predelavah ,a tega je že tudi dolgo -te vaše kemične reakcije pa sem prezrl kot da jih ni .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Niso kemične reakcije, so samo napake sistema. Noben cevovod ni idealno narejen. Še največkrat je pa za zrak kriva ekspanzija.

Vsak ogrevalni sistem je v parih mesecih uporabe odzračen. v ta namen uporabljamo avtomatske odzračevalne ventile, da ni treba non-stop na roke odzračevati. Ko je voda v sistemu stara eno leto, je kpl. odzračena. Če bi pa hotel zadevo imeti urejeno kar takoj, pa vliješ noter en liter hidrazina :fredi: (če ga dobiš kje).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurga

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
A mogoče kdo od vas,sanitarno vodo in kurjavo ogreva skupaj?Mislim,da greje oboje hkrati?Kako rešujete problem ,da ena črpalka krade drugi toploto iz peči,ker je le ta hitrejša od druge?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
A mogoče kdo od vas,sanitarno vodo in kurjavo ogreva skupaj?Mislim,da greje oboje hkrati?Kako rešujete problem ,da ena črpalka krade drugi toploto iz peči,ker je le ta hitrejša od druge?


ja normalno da grejemo sanitarno vodo z pečjo. imam TČ za san.vodo ,pozimi vodo grejem z pečjo pa nimam problemov -ne vem v čem je problem pri tebi niti ne vem kako imaš narejeno tako da komentirati tudi ne morem nekaj na pamet slikaj pa da vidimo tvojo povezavo in avtomatiko .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

A mogoče kdo od vas,sanitarno vodo in kurjavo ogreva skupaj?Mislim,da greje oboje hkrati?Kako rešujete problem ,da ena črpalka krade drugi toploto iz peči,ker je le ta hitrejša od druge?

Mhmmm, tu so pa diferenčni termostati in ustrezno krmiljenje. Naloga za Seltron in Firšt.
V glavnem pa - ja. V bojlerju imaš dve ločeni ogrevalni spirali. Ali pa tri, če imaš zadaj še kakšne sončne kolektorje. V vsakem primeru so to trije krogotoki s svojimi lastnimi regulacijami in eno generalno, s PID regulatorji, ki meri diferenčne razlike med sistemi.

Nič posebnega.
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Bom poslikal.Drgač nimam nič od elektronike.Iz peči gre en vod za gretje preko grundfos črpalke (40w) na bojler in nazaj v peč,drugi vod pa gre preko wilo črpalke (20w) na ogrevanje.In zdaj seveda ker je črpalka grunfos močnejša od wilo,ji enostavno ukrade toploto in wilo se ustavi saj ne dobi dovolj toplote da bi zagnala ogrevanje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Ja kje pa imaš termostate za vklop črpalk? Termostat za eno in drugo vejo postavi takoj za pečjo, da ti bojo vklapljali črpalke takoj, ko bo cev dovolj vroča. In ko bo enkrat dovolj vroča si bosta črpalki že razdelili vodo. Sicer pa za bojler uporabi diferenčni termostat, da ne bo voda za brezveze krožila čez bojler, ko bo vroč. Mi imamo 3 črpalke in 4 termostate (talno ima vklopnega in varnostnega za izklop), pa ni popolnoma nobenih težav.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Bom poslikal.Drgač nimam nič od elektronike.Iz peči gre en vod za gretje preko grundfos črpalke (40w) na bojler in nazaj v peč,drugi vod pa gre preko wilo črpalke (20w) na ogrevanje.In zdaj seveda ker je črpalka grunfos močnejša od wilo,ji enostavno ukrade toploto in wilo se ustavi saj ne dobi dovolj toplote da bi zagnala ogrevanje.
če bi imel razdelilec in kretnico do tega ne bi prišlo imaš pač simpl zadevo in ti ne špila kot bi moglo črpalka za bojljer je pa hudo močna napram radiatorske zamenjaj
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vrag je, ko zadevo dograjuješ. Mimogrede pobegne izven okvirjev (pameti).

Bo kar treba poklicati strokovnjaka. Saj ni tako grozno, tako vsaj vidiš , kaj pravkar imaš. Ter rešitve. Za en kofe in 20 Ejev - DA !
 
  • Wow
Reactions: jurga

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če nisi totalni teleban za te zadeve, se je dobro kakšne podobne kurilnice ogledatin pred tem.
Razen če imaš na lagerju mojstra z referencam. Nekdo ki poleti prodaja sladoled ali burek, pozimi pa dela centralne, je za razmisiti kako ima široko "znanje" o moznostih resitve
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če nisi totalni teleban za te zadeve, se je dobro kakšne podobne kurilnice ogledatin pred tem.
Razen če imaš na lagerju mojstra z referencam. Nekdo ki poleti prodaja sladoled ali burek, pozimi pa dela centralne, je za razmisiti kako ima široko "znanje" o moznostih resitve

Ojej, kako je pa to res ! :rolleyes:
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Vrag je, ko zadevo dograjuješ. Mimogrede pobegne izven okvirjev (pameti).

Bo kar treba poklicati strokovnjaka. Saj ni tako grozno, tako vsaj vidiš , kaj pravkar imaš. Ter rešitve. Za en kofe in 20 Ejev - DA !


veš da našim alter -jevcem smo stalno na voljo če niso predaleč od nas za kak liter benzina +kava bodo že reskirali .
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Jaz nimam problemov s centralno. Kaj pa potem proizvaja? Prej sem napisal, da voda razpade na vodik in kisik, pa je bilo biziju smešno zato sem popravik v zrak. Ko dobro zakurimo vsake toliko v peči nastanejo mehurčki, ki grejo ven na oddušnik. Peč pa je montirana že 23 let.
Dej ne bluzit.
Tlele v tej temi razen dveh uporabnikov ostali nimate blage veze.
V tvoji peči ti ločuješ vodo na kisik in vodik, ja ljubi Jezus kaj vse človek ne prebere
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
A mogoče kdo od vas,sanitarno vodo in kurjavo ogreva skupaj?Mislim,da greje oboje hkrati?Kako rešujete problem ,da ena črpalka krade drugi toploto iz peči,ker je le ta hitrejša od druge?
Take stvari se rešuje tako da se pod prvo sistem pravilno naredi
Drugače pa z regulacijskimi ventili, z nastavitvijo črpalk...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj veš ... , Alter je alter. Malce šlatajo in zbirajo informacije (vmes te v sosednji temi tudi do kosti obkoljejo, jebiga :rolleyes: ) , potem ti pa razloži, da je dobil nekega fušarja, ki mu je uredil zadevo skoraj zastonj. :cheer: . Win win situacija - za Alter.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Ma mene moti, ker ljudje bluzijo o zadevah o katerih nimajo pojma.
Jaz se ne vpletam v stvari ki jih ne poznam
Tukaj pri kurilnicah pa imam malo znanja in težko prebavljam nebuloze
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurga

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
No tkole to zgleda
 

Priponke

  • IMG_20200119_230052.jpg
    IMG_20200119_230052.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 149
  • IMG_20200119_230014.jpg
    IMG_20200119_230014.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 156
  • IMG_20200119_230036.jpg
    IMG_20200119_230036.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 151
  • IMG_20200119_230057.jpg
    IMG_20200119_230057.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 127
  • IMG_20200119_230103.jpg
    IMG_20200119_230103.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 151