Centralna kurjava, zrak v sistemu

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Ne kurim nič,tlak je narastel med 10 minutnim odzračevanjem.Tudi meni ni čisto nič jasno.Naj povem samo da odzračujem vsak teden.Konstantno se v sistemu nabira zrak oz plin.Ko izpuščam iz najvišje točke iz cevi izhaja kot nek bel plin.To se je začelo dogajat,ko smo postavili 300 l bojler posebej.Prej je bila Itpp peč z integriranim 80 l bojlerjem.To se nam dogaja približno eno leto od nadgradnje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Ne kurim nič,tlak je narastel med 10 minutnim odzračevanjem.Tudi meni ni čisto nič jasno.Naj povem samo da odzračujem vsak teden.Konstantno se v sistemu nabira zrak oz plin.Ko izpuščam iz najvišje točke iz cevi izhaja kot nek bel plin.To se je začelo dogajat,ko smo postavili 300 l bojler posebej.Prej je bila Itpp peč z integriranim 80 l bojlerjem.To se nam dogaja približno eno leto od nadgradnje.

Kako bi lahko bil bojler za sanitarno vodo povezan z sistemom centralnega ogrevanja? Čez bojler ti predvidevam gre zgolj spirala, ki ti ogreva vodo in nič drugega, torej to ne bi smelo vplivati. Na peči imaš odzračevalni lonček?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Na kakšno temperaturo kuris peč? Probaj s temperaturami pod 80(70) C.
Koliko pocinkanih kosov imaš v instalalciji? Bojler je iz kakšnega materiala?
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Ja posoda zveni votlo samo čist na vrhu.,tko da to je verjetno to.Samo še eno vprašanje.Ali je pokvarjena ekspanzija kriva tudi za nabiranje zraka v kotlu.Ker če termosta odprem do konca,ko je peč segreta na 70 stopni v kotlu zbrbota in ves ta zrak črpalak potegne do sebe in naprej po sistemu.
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Kotel je WV term ekos 35kw.Zgruntali smo v tem enem letu da plin ali zrak nastaja v kotlu.Probal sem tudi s 60 stopinjami kurit pa ni nekega efekta.Vedno ko obrnem mešalni ventil vsaj na polovico začne v kotlu brbotanje.Ja tale bojler ki smo ga postavili zraven je komplet napeljava iz bakra in tudi gor na prihodu in odhodu iz peči sta dva odzračevalna lončka.Zdaj sam kotel nima tega lončka vsaj zadaj zunaj ne.Je možno da je pod oblogo?Tam sem našel sam en kup žic in izolacijo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Kotel je WV term ekos 35kw.Zgruntali smo v tem enem letu da plin ali zrak nastaja v kotlu.Probal sem tudi s 60 stopinjami kurit pa ni nekega efekta.Vedno ko obrnem mešalni ventil vsaj na polovico začne v kotlu brbotanje.Ja tale bojler ki smo ga postavili zraven je komplet napeljava iz bakra in tudi gor na prihodu in odhodu iz peči sta dva odzračevalna lončka.Zdaj sam kotel nima tega lončka vsaj zadaj zunaj ne.Je možno da je pod oblogo?Tam sem našel sam en kup žic in izolacijo.
Ti še nikoli nisi spravil vsega zraka iz sistema, zato ti brbota.
Ko enkrat odzračiš je to rešena zadeva
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
No, ni čisto nujno to. Pod določenimi pogoji se lahko (poleg ostalih plinov) lahko tudi sama voda loči na vodik in kisik.
Sem ravno včeraj govoril z nekom, ki se nekaj "igra/testira" s kotli na uplinjanje, pa pravi da je več zraka v sistemu tudi takrat ko očisti peč. Jaz pa vem da moja peč proizvede več zraka, če gre peč na 80+C.
Naj kak kemik pove kaj povrocijo različni materiali po katerih teče voda oziroma ima voda stik z njimi (kotlovska pločevina, baker, aluminij, pocinkani kosi, alumplast, inox,.....)
Kitajci so pred desetletjem množično prodajali inox bojlerje. Pa kot vem so zdržali manj kot stari emajlirani. Zakaj?
Sam inox baje ni bil tako slab!
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
No, ni čisto nujno to. Pod določenimi pogoji se lahko (poleg ostalih plinov) lahko tudi sama voda loči na vodik in kisik.
Sem ravno včeraj govoril z nekom, ki se nekaj "igra/testira" s kotli na uplinjanje, pa pravi da je več zraka v sistemu tudi takrat ko očisti peč. Jaz pa vem da moja peč proizvede več zraka, če gre peč na 80+C.
Naj kak kemik pove kaj povrocijo različni materiali po katerih teče voda oziroma ima voda stik z njimi (kotlovska pločevina, baker, aluminij, pocinkani kosi, alumplast, inox,.....)
Kitajci so pred desetletjem množično prodajali inox bojlerje. Pa kot vem so zdržali manj kot stari emajlirani. Zakaj?
Sam inox baje ni bil tako slab!

O inox boilrejih...

Mel od LAGOJE....pretekel na zvaru po 3-4 letih..grel z elektro grelcem

Zdaj imam kitajskega v kateri je samo spirala INOX od TČ in od kolektorjev...nič elektrike.
8 leto drži zaenkart.

Notri je sicer original Mg anoda (stanja pa nisem raziskoval za zdaj)

Torej, Kitajci niso glavni problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Saj sem napisal da kitajski inox baje ni bil tako slab. Krivi naj bi bila kombinacija.materialov po katerih teče voda in manjko magnezijeve anode katero naj bi prej zlizalo kot pa sam material bojlerja.
Anodo pa le ob priliki odsravfal pa poglej koliko jo še je. Moje je po petih letih bilo še ogromno, tako da sem jo nazaj zasravfal
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Saj sem napisal da kitajski inox baje ni bil tako slab. Krivi naj bi bila kombinacija.materialov po katerih teče voda in manjko magnezijeve anode katero naj bi prej zlizalo kot pa sam material bojlerja.
Anodo pa le ob priliki odsravfal pa poglej koliko jo še je. Moje je po petih letih bilo še ogromno, tako da sem jo nazaj zasravfal

Tako rad spuščam vodo....Pa saj si bil pri meni pa si vse videl.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Tudi pri nas je Inox od Lagoje spustil prej kot v enem letu, pa ga je vzel nazaj in dal navadnega barvanega, pa je že kar nekaj let mir.

Drugače pa ja, zrak lahko nastane v peči. Pri nas, če malo bolj solidno zakuriš kar slišiš tako malo brbotanje v peči spodaj in čez par sekund na odzračevalnem lončku na peči pride ven zrak. Če pa nimaš lončka na peči pa logično, da ti ta zrak porine v radiatorje. Peč je nastavljena na 80 stopinj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Jaz imam sondo na vrhu in sem samo dovod zaprl pa pipe odprl,pa potem praktično ni bilo nobene poplave
 

Priponke

  • 20190311_104739.jpg
    20190311_104739.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 144

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.807
113
Samo iz firbca - 2x v sezoni moram odzracit zrak iz sistema, torej iz radiatorjev in nato dofilat vodo. Torej od kod pride zrak v sistem?
Ni OK. Pri takih zadevah se najprej posumi ekspanzijso posodo (koliko je sistem strar?). Najprej napumpaj dušo oz prekontroliraj ...(v sredini ekspanzije je običajno plastičen pokrovček, ki ga umakneš in zagledaš avtomobilski ventilček). Na koliko napumpat bo kdo drug povedal (verjetno nekaj čez 1 bar). Potem pa prekontroliraj čez 14 dni pritisk v duši če je OK.

Druga opcija..če imaš peč na drva/olje, ki že ima nekaj na grbi da ti solzi noter v peč - kar ne boš opazil, pritisk v sistemu pa počasi pada.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Pozdravljeni.

Si bom sposodil tole temo,da ne odpiram nove.

Peč in sistem sta mrzla,obtočna ne deluje.Tlak v sistemu 1,0 napolnim sistem z mrzlo vodo do 1,5. ker mi se pretaka zrak v sistemu.Po nekje 10 minutnem odzračevanju,tlak kljub temu da spuščam vodo ven naraste na 2,0.A je to normalno?Lp


povej samo če ti tlak naraste pri mrzli vodi ??
če ti tlak naraste ko že ogrevaš ?
a zapreš polnilno pipo do konca ko nehaš dopolnjevat ?
ali ogrevaš sanitarno vodo z pečjo ??
zdaj pa mi po vrsti odgovori !!!

lp
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Ni OK. Pri takih zadevah se najprej posumi ekspanzijso posodo (koliko je sistem strar?). Najprej napumpaj dušo oz prekontroliraj ...(v sredini ekspanzije je običajno plastičen pokrovček, ki ga umakneš in zagledaš avtomobilski ventilček). Na koliko napumpat bo kdo drug povedal (verjetno nekaj čez 1 bar). Potem pa prekontroliraj čez 14 dni pritisk v duši če je OK.

Druga opcija..če imaš peč na drva/olje, ki že ima nekaj na grbi da ti solzi noter v peč - kar ne boš opazil, pritisk v sistemu pa počasi pada.


pri njemu raste !!!!-druk mislim !!!