Centralna kurjava, zrak v sistemu

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.923
113
Izjemno bi ti bil hvaležen, če bi mi ob kupu kritiziranja napisal še kaj potem nastaja v peči in se odzrači čez odzračevalni lonček? Ker izgleda, da veš, pa še mene zanima?

In kam iz sistema izgine pritisk, da moram vsako leto dodati vodo, da dvignem pritisk iz 1 na 1,5.
V peči ne nastaja nič, težavo imaš drugje, iz slike ti težko povem.
Pritisk ti pada ker ti nekje pušča ali pa imaš zanič ekspanzijo, ali tretji vzrok.
To je treba videt v živo
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Nisem dodal nobene slike. Ne vem, če se razumeva. Ob močnem gorenju drv v peči se nekje v višini zgornjega dela zgorevalnega prostora vsake toliko zasliši tak top zvok, kot ena mini eksplozija (podobno kot v vodi slišiš zračne mehurčke)in par sekund za tem zgoraj na vrhu peči pihne čez odzračnik. In to se dogaja zmeraj, ko močno gori (recimo, ko je zunaj kakšen tak veter, da dimnik še bolje vleče). Ekspanzijska je cela, sistem ne pušča.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
FB_IMG_1579803149661.jpg
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska


se poroščam nisem te najbolje spremljal -tebi se koliko mi je znano tako na brzino se ti ustvarja zrak v peči ko zakuriš ?? in pišeš da peč proizvaja zrak -zanimivo - e enkrat napiši kaj se ti točno dogaja pol pa bo debata. Zraka ti peč ne proizvaja ampak ga maš non stop v peči ker nimaš do konca napolnjene z vodo ( verjetno ) in ti pol stalno piha na tisti tvoj zračnik ki pa ne vem kje je vgrajen. Ta slika nevem kaj pomeni ker iz te slike ni nič razvidno-malo pocinkana malo ogljikovega jekla in samo vse skup sprešano. Če ti še bo interesantno pa malo bilj opiši stvar in prilepi slike peči in tvoje zračnike kje so da si lažje predstavljamo zadevo.

lp
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Eh...malo si vse skupaj pomešal. Oziroma kr vrnk.
se poroščam nisem te najbolje spremljal -tebi se koliko mi je znano tako na brzino se ti ustvarja zrak v peči ko zakuriš ?? in pišeš da peč proizvaja zrak -zanimivo - e enkrat napiši kaj se ti točno dogaja pol pa bo debata. Zraka ti peč ne proizvaja ampak ga maš non stop v peči ker nimaš do konca napolnjene z vodo ( verjetno ) in ti pol stalno piha na tisti tvoj zračnik ki pa ne vem kje je vgrajen. Ta slika nevem kaj pomeni ker iz te slike ni nič razvidno-malo pocinkana malo ogljikovega jekla in samo vse skup sprešano. Če ti še bo interesantno pa malo bilj opiši stvar in prilepi slike peči in tvoje zračnike kje so da si lažje predstavljamo zadevo.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
se poroščam nisem te najbolje spremljal -tebi se koliko mi je znano tako na brzino se ti ustvarja zrak v peči ko zakuriš ?? in pišeš da peč proizvaja zrak -zanimivo - e enkrat napiši kaj se ti točno dogaja pol pa bo debata. Zraka ti peč ne proizvaja ampak ga maš non stop v peči ker nimaš do konca napolnjene z vodo ( verjetno ) in ti pol stalno piha na tisti tvoj zračnik ki pa ne vem kje je vgrajen. Ta slika nevem kaj pomeni ker iz te slike ni nič razvidno-malo pocinkana malo ogljikovega jekla in samo vse skup sprešano. Če ti še bo interesantno pa malo bilj opiši stvar in prilepi slike peči in tvoje zračnike kje so da si lažje predstavljamo zadevo.

lp
Jurga, meni po petih letih se kar ni izginil zrak iz sistema. Kje hudiča je ta rezervoar zraka?
In kot sem enkrat bral, bi razloge za ta zrak morali iskati pri kemikih, mogoče tudi pri fizikih.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Jurga, meni po petih letih se kar ni izginil zrak iz sistema. Kje hudiča je ta rezervoar zraka?
In kot sem enkrat bral, bi razloge za ta zrak morali iskati pri kemikih, mogoče tudi pri fizikih.
Zakaj kemikih, fizikih? Ker voda v stiku z nekaterimi materiali in pod točno določenimi pogoji ustvarja zrak?, se voda cepi na vodik in kisik? al kaj imaš ti v mislih?
Peč proizvaja zrak? potem je treba to nekako izpeljat do konca, povečat proizvodnjo in začet prodajat. za prihodnost sigurno vedno bolj cenjena dobrina - čisti gorski zrak.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Jurga, meni po petih letih se kar ni izginil zrak iz sistema. Kje hudiča je ta rezervoar zraka?
In kot sem enkrat bral, bi razloge za ta zrak morali iskati pri kemikih, mogoče tudi pri fizikih.

varjanta 1. odvisno kako imaš speljano instalacijo-če imaš cevi vidne po bajti in to pod stropom niso dobro narejeni padci in zračniki niso na pravem mestu.
varjanta 2 radiatorji nimajo padcev proti odzračni pipici ali premalo spuščaš zrak iz njih
varijanta 3 v kurilnici na peči in nameščeni zračniki
varijanta 4 zračenje pri obratovanju z črpalko

res pa je težko napisat kje ker ker ne poznam tvoje instalacije -tu sem samo napisal nekaj možnosti iz mojih izkušenj ko hodim odpravljat napake za drugimi,aja pa tudi moji felerji:ostrzek: se tudi najdejo-po pa grem pač popravit -a malokrat:)

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
se poroščam nisem te najbolje spremljal -tebi se koliko mi je znano tako na brzino se ti ustvarja zrak v peči ko zakuriš ?? in pišeš da peč proizvaja zrak -zanimivo - e enkrat napiši kaj se ti točno dogaja pol pa bo debata. Zraka ti peč ne proizvaja ampak ga maš non stop v peči ker nimaš do konca napolnjene z vodo ( verjetno ) in ti pol stalno piha na tisti tvoj zračnik ki pa ne vem kje je vgrajen. Ta slika nevem kaj pomeni ker iz te slike ni nič razvidno-malo pocinkana malo ogljikovega jekla in samo vse skup sprešano. Če ti še bo interesantno pa malo bilj opiši stvar in prilepi slike peči in tvoje zračnike kje so da si lažje predstavljamo zadevo.

lp

Da, ko se zakuri se pri močnem gorenju tik nad kuriščem vsake toliko zasliši brbotanje in čez par sekund na vrhu peči na odzračniku pihne ven. Peč je Eurotherm model Ferotherm. Prej je imela še notranji 80 L bojler, ki pa je že leta nazaj spustil na prirobnici, zato je sedaj prazen. Peč ima na vrhu tudi ventil za izpust zraka, ko se peč polni in odzračnik. Tam pihne ven, ko spodaj brbota. Če obrneš ventil za izpust zraka na vrhu ven teče voda, torej je peč polna do vrha.
Kot pravim, mene to ne moti, bi pa vedelo pojasniti zakaj nekateri nikakor ne morejo odzračiti sistema, če nimajo odzračevalnikov na pravih mestih. Zrak spravijo ven ampak nekako spet nastaja v peči. Kako, zakaj pa mi ni jasno, sklepal sem pač, da se izloči iz vode.

Nekaj takega, ampak letnik 1997:

q1TsGDBjOQn
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Da, ko se zakuri se pri močnem gorenju tik nad kuriščem vsake toliko zasliši brbotanje in čez par sekund na vrhu peči na odzračniku pihne ven. Peč je Eurotherm model Ferotherm. Prej je imela še notranji 80 L bojler, ki pa je že leta nazaj spustil na prirobnici, zato je sedaj prazen. Peč ima na vrhu tudi ventil za izpust zraka, ko se peč polni in odzračnik. Tam pihne ven, ko spodaj brbota. Če obrneš ventil za izpust zraka na vrhu ven teče voda, torej je peč polna do vrha.
Kot pravim, mene to ne moti, bi pa vedelo pojasniti zakaj nekateri nikakor ne morejo odzračiti sistema, če nimajo odzračevalnikov na pravih mestih. Zrak spravijo ven ampak nekako spet nastaja v peči. Kako, zakaj pa mi ni jasno, sklepal sem pač, da se izloči iz vode.

Nekaj takega, ampak letnik 1997:

q1TsGDBjOQn

[/QUO slikaj dejansko stanje pa gremo v debato
jaa,pa še to -je bojljer potopljen v peči ali je prišraufan z prirobnicami na peč
ti lahko slučajno voda od centralne pride v bojljer ?
kaj pa če nisi do konca izpustil vode bojljerja -predvidevam
po tvojem pisanju sodeč imaš samo luft v peči in ga ne moreš spraviti ven

lp
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Nobena umetnost ni vodo zavret v loncu pa opazovati mehurčke
Pri centralni je pa to tam 20°C več...približno..ker je zaprti sistem
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
slikaj dejansko stanje pa gremo v debato
jaa,pa še to -je bojljer potopljen v peči ali je prišraufan z prirobnicami na peč
ti lahko slučajno voda od centralne pride v bojljer ?
kaj pa če nisi do konca izpustil vode bojljerja -predvidevam
po tvojem pisanju sodeč imaš samo luft v peči in ga ne moreš spraviti ven


Pol moram najprej z metlo v kurilnico :) Bojler je potopljen v peči, sedaj je popolnoma prazen in zadaj so vse 3 cevi odprte (mrzla, topla, kroženje). Ko je spustil smo v sistem dodali 300 litrni zunanji bojler in diferenčni termostat. Voda od centralne se ne more mešati z vodo iz bojlerja, gre zgolj skozi spodnjo kačo.

Jaz bi rekel, da je najbrž to, kar je omenil endvatri. Spodaj tik nad kuriščem pride do visoke temperaturne razlike in se pač izločajo mehurčki, isto kot pri vretju vode v loncu. Če je odzračevalni lonček na vrhu peči potem to uide ven, če ni odzračevalnih lončkov na peči, pa gre v radiatorski sistem in povzroča težave.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
slikaj dejansko stanje pa gremo v debato
jaa,pa še to -je bojljer potopljen v peči ali je prišraufan z prirobnicami na peč
ti lahko slučajno voda od centralne pride v bojljer ?
kaj pa če nisi do konca izpustil vode bojljerja -predvidevam
po tvojem pisanju sodeč imaš samo luft v peči in ga ne moreš spraviti ven


Pol moram najprej z metlo v kurilnico :) Bojler je potopljen v peči, sedaj je popolnoma prazen in zadaj so vse 3 cevi odprte (mrzla, topla, kroženje). Ko je spustil smo v sistem dodali 300 litrni zunanji bojler in diferenčni termostat. Voda od centralne se ne more mešati z vodo iz bojlerja, gre zgolj skozi spodnjo kačo.

Jaz bi rekel, da je najbrž to, kar je omenil endvatri. Spodaj tik nad kuriščem pride do visoke temperaturne razlike in se pač izločajo mehurčki, isto kot pri vretju vode v loncu. Če je odzračevalni lonček na vrhu peči potem to uide ven, če ni odzračevalnih lončkov na peči, pa gre v radiatorski sistem in povzroča težave.

če vidva trdita tako te pa je tako !! eni mislimo z izkušenj drugače - te je tvoja peč pa edina ki dela na tak način-- to je to !!!

lp pa ti veselo klopoče po peči !!!
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
In Majster kaj je drugače če ti v peči voda zavre?


delal odprte sisteme z razrezno na na podstrešjih odtok spelan v žleb -stara klasika pa lufta nikoli ni blo v peči -zaprti sistemi -naredil na sto tine takih sistemov pa mi ni burklalo v nobeni peči če je sistem dobro narejen -tota peč je te edina ki to dela ??
glej že mojega sistema ne zračim doma ne vem kolko let lufta nikjer- saj pravim če vidva pravita tako je pač tako !!!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Saj kot sem napisal, ga tudi jaz ne zračim, ker se sam. Moram pa vsaj 1x letno doliti vodo, ker na letni ravni pritisk pade za tam nekje 0,4. Ne vem kaj je tako nepredstavljivega v tem, da se del vode pri močnem gorenju v obliki mehurčka že prej kot pri čistem vrelišču izloči kot para. Sicer pa zdaj že kar nekaj dni ni pihnilo ven, ker v peči konstantno gori in tudi vetra ni, da bi bil močan vlek.

Desetletje nazaj sem bil pri eni hiši, kjer je bil zadnji radiator v liniji vsak teden do polovice poln zraka. Si ga odzračil in naslednji teden enako. Sedaj tuhtam, če ni mogoče bilo krivo to, da peč ni imela regulatorja vleka in je pač gorelo na polno, zraven pa počasi "vrelo". Kasneje so potem zmontirali avtomatski odzračevalnik na radiator.
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Saj kot sem napisal, ga tudi jaz ne zračim, ker se sam. Moram pa vsaj 1x letno doliti vodo, ker na letni ravni pritisk pade za tam nekje 0,4. Ne vem kaj je tako nepredstavljivega v tem, da se del vode pri močnem gorenju v obliki mehurčka že prej kot pri čistem vrelišču izloči kot para. Sicer pa zdaj že kar nekaj dni ni pihnilo ven, ker v peči konstantno gori in tudi vetra ni, da bi bil močan vlek.

Desetletje nazaj sem bil pri eni hiši, kjer je bil zadnji radiator v liniji vsak teden do polovice poln zraka. Si ga odzračil in naslednji teden enako. Sedaj tuhtam, če ni mogoče bilo krivo to, da peč ni imela regulatorja vleka in je pač gorelo na polno, zraven pa počasi "vrelo". Kasneje so potem zmontirali avtomatski odzračevalnik na radiator.


izkušnje delajo mojstra :fredi:
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Saj je dost da ti elektrike zmanjka za pogon črpalk. V peči pa na polno gori...