Cene nepremičnin in kam gredo

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Malo berem finance in njihove forume in po odzivih sodeč se naj bi zadeva začela obračati navzdol. Kakšno pa je vaše mnenje ?

Nekateri zanimimi odzivi (ne promoviram Financ
smile-1.gif
):
http://www.finance.si/forumi/?articleid=209190
http://www.finance.si/forumi/?articleid=207521
http://www.finance.si/forumi/?articleid=209191
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
lahko da se bo višanje cen ustavilo, da bi kdo nižal cene pa skoraj ne verjamem
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Kolkor se spomnem nekega intervjuja (z nevem kom - je ušlo iz glave), naj bi se po njegovem mnenju cene stanovanj le stabilizirale. Do tega, da pa bi dejansko cene začele padati, pa še nekaj časa nej ne bi prišlo.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Padale bojo tiste ki so precenjene. Tiste na dobrih lokacijah bojo še rastle ampak počasnej kot se je to dogajal doslej (ker to res ni blo normalno). Po pozna se, da je tud zelo velik novogradenj, ki so umirile rast cen, ker je sedaj več ponudbe...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
tocno tako..dandanes je vsaka luknja močno precenjena in to bo slo lepo dol (ze tudi gre--glede na realno ceno ki se potem res proda)...ze danes se lepo vidi boljsa stanovanja na dost elitnih lokaicihaj so prazna ker so hudo precenjena...ce kdo zeli prodat, tud na elitni lokaciji lepo spusti ceno... tako da ja ne vidim nobene panike ko bom sam kesiral za hiso ali stanovanje.
wink-1.gif


od enga znanega tipa ki misli da zna pet s eprodaja ze 1-2 leti mislim da 5 sobno stanovanje v MBju na odlicni lokaciji, za 270.000 €, pa kr ni kupca...le zakaj
wink-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Sam je pa zanimiv recimo, ko so gradil par mescev nazaj Koroški veter v centru Maribora, so bila vsa "penthouse" stanovanja (8 stanovanj 150m2 za okol 250k€) razprodana , že preden se je zgradil. Garsonjere so pa še dons naprodaj.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
sej na novo gradnje pa te penthause so se razgrebli, ampak potem after...

sam garsonjere recimo ne mislim kupovat, ceprav tehnicno lahko edino to en posameznik z normalno plačo kupuje...jaz startam na dvosobno najmanj, to pa bomo se mal pocakali.

drugace pa v mbju gradijo trenutno preko 1000 stanovanj, ne vem kako bodo to zapolnili, bodo morali cene spustit, sej folk nima tolk denarja
smile-1.gif
))
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ja zato so zdaj cene rastle ker je bilo povpraševanje veliko večje od ponudbe. Zdej se je pa po celi Sloveniji zgradil še pa još stanovanj in bojo tista stanovanja, ki nimajo dobre lokacije in so izkoriščal pomankanje ponudbe, pošteno občutl padec cen. Ponudniki se bojo pa mogl "borit" za kupce in bojo cene počas nižal.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
sej ironija pa je, ko hocejo gradbinic za novo gradnje, kao fensi vecja stanovanja kupe €vrov, nareto pa tak skup da te srat prtisne, plus nateognjva o izolaciji itd... v glavnem, to se pocas koncuje, hvala bogu
wink-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ma ne vem, jaz sem si to ze sel lani enkrat mal pogledat, pa me ni impresioniralo...se mi zdi se vedno drago in ceneno skup nametano.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Moje mnenje je že dolgo da so cene stanovanj preveč "napumpane" bodo tudi te padle! Naši finančni svetovalci so tut pravili kak dobra naložba je v borzo pa kje so tečaji zdaj?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kot gledam nepremicnine.net, gredo zaenkrat stanovanja v Ljubljani samo gor brez prestanka. Ni videti nobene nepremičninske krize zaenkrat.