Cene nepremičnin in kam gredo

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Očitno ne, če so stanovanja šla 30-50% v zadnjih 10 letih. Torej je lahko tudi investicija.

Z enim lepim nepremičninskim davkom, bi lahko korigirali trg. Par procentov od stanovanja v ukojebini se ne bi veliko poznalo, par procentov od 500k, bi se pa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
in greš na ulico živeti? ali moraš nekaj drugega kupiti po cenah, ki so danes?

pa en dobrohoten nasvet: če hočeš več imeti išči rešitve v tem, da boš sebe dvignil. je bolj ziher, dasiravno res bistveno težje kot stagnirati pa drugim jemati...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Očitno ne, če so stanovanja šla 30-50% v zadnjih 10 letih. Torej je lahko tudi investicija.

Z enim lepim nepremičninskim davkom, bi lahko korigirali trg. Par procentov od stanovanja v ukojebini se ne bi veliko poznalo, par procentov od 500k, bi se pa.

lol, še en levak? Kak jeben nepremičninski davek. Že nadomestilo za stavbno zemljišče je navaden rop pri belem dnevu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Cene pač narekuje trg... če so ljudje pripravljeni odplačevati kredite do konca življenja, naj pa živijo v bajtah/stanovanjih za 500k+€. Mene osebno čisto nič ne vleče v megleno Ljubljano z okolico.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
pa tudi če nimajo krede, pa tudi če imajo do smrti kredo uni v 80k€ stanovanjih. Skupno jim je to, da so en dan vstali se odločili nekaj narediti v tej smeri, kakor so pač vedeli in znali, ne pa jamrali in iskali solucije, kako priti do nečesa brez da bi karkoli naredili (beri, jemali prvim dvem grupam)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in guardy

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pa una v vnanjih ali pa notranjih goricah. Se je kdo zadnje čase peljal kaj tam okoli. 350000 je parcela pa komunalc za plačan za 220m2. Da je ta bajta se kolikor toliko za not živet je pika na "i". Najbrž je pa za podret, drugače bi bilo dražje...

Ne pretiravat no. Se lani se je prodala v sosednji vasi novogradnja 170m2 za 180.000 EUR. Primeri ki jih je dal disc so tipicno pretiravanje folka ki je dobil velike oci ob trenutnem stanju na trgu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Je to izjema ali pravilo? Oglasi na nepremicnine.net kažejo drugo sliko... Maš pa tam tudi excese za pol milijona...

Npr:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pust ti oglase...eno je za kok se prodaja, drugo pa za kok se proda.... ni tam zemlja spet tok vredna IMHO
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tole je pa letnica '75, nikakor '95 :rolleyes: .

Cena bi pa znala bit, ja, če je še kaj sveta okoli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tole je tipski načrt stanovanjske bajte iz leta 1970. Energijsko porazna konstrukcija, funkcionalno pa še bolj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Meni se tisti siporex (leta 75?) v mansardi ne potegne.
Če ni betona v njih, potem....
Če sta enako delana spodnja dva nadstropja, potem si ne bi želel doživeti orenk potresa.
Je pa hiša precej očitno že več let prazna in zapuščena, pravzaprav je finishirana precej po odsekih v različnih letih in se kar nekaj stvari manjka....ampak....

Sicer pa ne vem zakaj bi za alterasa z Alter plačo bil problem odkartat pol mio za tipitop nepremičnino. Oziroma četrt mio za 3 GF
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Siporex ?
Ok, je tudi možno, ker takrat je bil že zelo popularen.

Kletna etaža iz betonskih kvadrov, od prve plate naprej cigel modularc 30 cm. Kanalizacija in drenaža okoli bajte narejeni iz betonskih cevi verjetno fi 15 cm, ostala kanalizacija najverjetneje še v svinčenih ceveh, vertikale pa litoželezna cev fi 100 mm.

Vse skupaj je za podret do 3. gradbene faze in narediti na novo. Fjuk bo zaradi višin tlakov, višin stropov, ... :oops1: , nekdo bo zelo razmišljal kako bi uredil zadevo znosno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
sem šla gledat zdele "posle" na eprostoru. Če prav razumem, so to zneski iz pogodb, kar pomeni, da so najbrž kdaj tudi nižji - ali se skriva pred davki ali pa kupoprodajna med sorodniki, da ni darilne...

Kakorkoli, glede na cifre, sosednji vasi Žabnica in vnanje gorice. razlika v ceni parceli x2. žabnica prodaja po 100€/m2, gorice po 200€/m2. Žabnica meni sicer napram goricam ni na drugem koncu sveta, da tam ne bi bilo za živeti. kaki km naprej Borovnica po 80€/m2. brezovica pri ljubljani 464m2 za 160k€, to je nora cifra. pa to skoraj da ne peš obhodiš, pa take razlike in se najdejo da imajo in kupijo, drugi pač lahko samo gledamo in se imamo za pametne, ker gremo v žabnico. kao prišparali 100k€. pa nismo, ker jih v štartu nimamo, pa ker unega tam najbrž tudi kaj dosti ne žulijo...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Uf, v Žabnico greš pa po krompir in po kak nov vic o Žabnici :valjamse: .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Siporex ?
Ok, je tudi možno, ker takrat je bil že zelo popularen.

Kletna etaža iz betonskih kvadrov, od prve plate naprej cigel modularc 30 cm. Kanalizacija in drenaža okoli bajte narejeni iz betonskih cevi verjetno fi 15 cm, ostala kanalizacija najverjetneje še v svinčenih ceveh, vertikale pa litoželezna cev fi 100 mm.

Vse skupaj je za podret do 3. gradbene faze in narediti na novo. Fjuk bo zaradi višin tlakov, višin stropov, ... :oops1: , nekdo bo zelo razmišljal kako bi uredil zadevo znosno.
Če železa in betona ni tam kjer bi moral biti (po znanju v zadnjih deseteltjih) ti tudi 3. GF ne pomaga da zadeve spraviš v novo zadevo.
Hlkrati pa poslušam zgodbe, kako investitorji še vedno najdejo prihranke tam kjer jih ne bi smeli. In to pri objektih ki se kasneje prodajajo kot "nadstardni", vila bloki in podobni sodobni nazivi
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Bi se šel stavit, vsaj 50% je, da so "monta" plate.

Pri taki bajti si omejen od vsepovsod. Morda je tu še največ od vsega vredna parcela, ter gradbeno dovoljenje s komunalcem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
sem šla gledat zdele "posle" na eprostoru. Če prav razumem, so to zneski iz pogodb, kar pomeni, da so najbrž kdaj tudi nižji - ali se skriva pred davki ali pa kupoprodajna med sorodniki, da ni darilne...

Kakorkoli, glede na cifre, sosednji vasi Žabnica in vnanje gorice. razlika v ceni parceli x2. žabnica prodaja po 100€/m2, gorice po 200€/m2. Žabnica meni sicer napram goricam ni na drugem koncu sveta, da tam ne bi bilo za živeti. kaki km naprej Borovnica po 80€/m2. brezovica pri ljubljani 464m2 za 160k€, to je nora cifra. pa to skoraj da ne peš obhodiš, pa take razlike in se najdejo da imajo in kupijo, drugi pač lahko samo gledamo in se imamo za pametne, ker gremo v žabnico. kao prišparali 100k€. pa nismo, ker jih v štartu nimamo, pa ker unega tam najbrž tudi kaj dosti ne žulijo...
No primer ki sem ti ga dal je iz zabnice...