Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Torej KATV imam od Telemacha in oni dajo samo eno odkodirno Conax kartico na paket , če želiš pa več, pa kar mastno računajo in se v letu nabere že za en tak sistem, kot v nadaljevanju pripenjam primere.

Torej imam boljši TV z dvojnimi kanalnikom in za njega ne vem od kje proizvajalcu TV ja taka neumna ideja a tako je, rabim 2 odkodirna modula z 2 odkodirnima karticama, potem imam pa še od prej cca 10 let star snemalnik na hdd ki ima seveda spet svoj DVB-C tuner in rabi svoj modul z odkodirno kartico. Torej na kupu rabim odklepati 3 module z 3 karticami.

No vem, da obstajajo tovrstni množilniki:

https://satboy.com/index.php?a=126

http://www.imexbb.com/wireless-sharing-card-splitter-10684518.htm

http://www.diytrade.com/china/pd/7467996/Wireless_CARD_SPLITTER.html

http://www.siamdst.com/smartextendENG.htm

http://www.hiwtc.com/products/cardsplitter-wireless-5128-48526.htm

Tega je na trgu veliko, samo eno je na papirju, drugo pa v praksi.

Torej zanimajo me izkušnje koga, ki iz lastnih izkušenj lahko svetuje kaj vzeti, da deluje BP, v mojem primeru ne rabi biti wifi povezava, ker je vse na kupu je lahko kar z kablom.....

Vsak namig, lahko tudi na ZS kaj in kje nabaviti in, da kdo ve, da res deluje mi bo dobrodošel in se v naprej zahvaljujem.

Glede legalnosti menim, da v mojem primeru ne bi smelo biti vprašanj, saj vse gledam, tudi kar snemam na 1 ekranu .
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Jaz sem dobil 3 kartice. Je pa že kar nekaj časa nazaj. Zdaj pa se moraš stepsti da dajo samo kartico brez modula
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja saj zato se mi ne da kregati pa bi nekaj takega nabavil.......

Če ima kdo kaj kar lahko priporoča naj javi ............
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sicer nimam izkušenj s temi zadevami, samo predvidevam, da tol potem preklaplanje med kanali še podaljša. Pred in potem, ko so na Telemachu vklopili enkripcijo na večini kanalov, je bila občutna razlika pri preklaplanju. Če pa dela preko wifi je pa še počasneje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ne vem slišal sem, lahko, da gre za gostilniške debate, da en tip nekje z Brezovice na ta način ponuja deljenje satelitskih odkodirnikov. In sicer ti njemu plačaš nek pavšal, nizek in on ti da modul , ki ga vtakneš v TV in ta modul rabi samo dostop, do wifija ali pa z kablom mrežnim, da se vkonekta v router. sicer ga on vprogramira na lokalno wifi geslo, potem mora biti stabilna internetna povezava menda vsaj ca 1 m in TV deluje in odklene razno razne plačljive satelitske kanale, ker ta oseba ima več teh kartic ............

Tako menim, da bi tudi tu, ko so vse skupaj moralo to delovati brez kakih zakasnitev.

Mene bolj zanima, če ima kdo izkušnje iz prve roke, da ne nabavljam nečesa, kar bom opazil, da je neuporabno.....
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
"matofil", imam že dalj časa doma smartwi II, deluje BP že približno 2 leti. Imam 3 TV-je in sicer 2 v svojem stanovanju, 1 TV v stanovanju staršev eno nadstropje nižje in vse deluje. Moral sem samo poiskati pravo mesto, iz katerega signal oddajne enote doseže vse tri sprejemne (plošča je armiran beton), ki so vstavljene v CONAX modul in v TV. Nisem zaznal nič počasnejšega preklaplanja med kanali, pa tudi æe bi bila kakšna sekunda, je to zanemarljivo.

lp
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Mislim, da je smartwi II novejši in omogoča povezavo več modulov. Jaz sem nabavil tukaj Spletna trgovina . Sem poklical in se zmenil še za dva dodatna modula.

lp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Je kaj novega na tem področju? Naslednje leto bom rabil rešitev za 5 sprejemnikov, ker Telemach kupuje Teleing in če bo obstala samo Telemachova ponudba je to kar strošek za toliko sprejemnikov (dodatna naročnina na kabelsko tv in podobne bedarije, čeprav tehničnih omejitev ni). TVji so pa tudi toliko stari, da EON na njih ne deluje. Opcija je sicer tudi Android tv BOX.

Koliko sprejemnikov je možno naenkrat obesiti na en SmartWI?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Imam tri svoje. A misliš, da bojo Teleingovim naročnikom pustili kartice, ki jih imajo sedaj?
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Imam zadnji model SmartWi 3 in 3 kartice, zadeva deluje brezhibno na novejših TV-jih (imam 2 Sony-a, stara 1-1,5 let) na starejšem Panasonicu (star 7 let) pa se občasno prekine signal za zelo kratek čas, kar meni ni moteče. Zadevo uporabljam v starejši vrstni hiši v 3 nadstropjih, s tem, da imam osrednjo enoto v srednjem nadstropju (na sredini).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Hvala vsem za informacije, če pa ima še kdo kakšne izkušnje pa kar z besedo na dan. Potem bom najbrž vzel dva interaktivna sprejemnika in eno kartico pa bo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja da se Smart wi tudi podaljšati domet z dodanimi kabli, sicer pa serijo 2 ukinjajo, nova serija 3 je pa dejansko nazaj 1 ka v drugačnem ohišju, celo fw je enak .
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Imaš morda kakšne praktične izkušnje, koliko kartic nese serija 3? Sam sem ravno danes zmontiral serijo 3 s štirimi karticami, pa eno ali dve bom po potrebi še nabavil. Trenutno deluje odlično.