Budimpešta & južna Poljska 2013 by TheBizz

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Pozdravljeni,

Ponovno (končno) je nastopil čas, da sva med prazniki za podaljšan vikend oddrvela nekam na potep. Še v sredini oktobra nisem bil najbolj prepričan kam bova šla, ali naj bo to Nemčija oz. Italija (kjer sva bila že velikokrat) ali probava nekaj novega, kjer še nisva bila. Tako od nam bližnjih mest ni ostalo veliko izbire in kaj hitro je padla ideja, da greva v Budimpešto (katero že vsaj 2 leti omenjava, da jo obiščeva en vikend), kasneje pa se je ideja razpotegnila še do Krakowa z ogledom Auschwitza in rudnika soli v mestecu Wieliczka.

Kot nalašč je bila to tudi priložnost, da moj "novi" jekleni konjiček spozna kako je v najini družbi (na potepih)
grin1.gif


V sredo po službi v avto in v Budimpešto, direktno v apartma 7seasons apartmets v centru mesta. Apartma vsekakor priporočam, super lokacija in kar je bilo meni najvažneje, varovano parkirišče v garaži pod objektom.

Po namestitvi smo jo mahnili na 2 urni večerni sprehod:


Naslednji dan je bilo na vrsti celodnevno raziskovanje mesta:








obvezno je bilo potrebno počakati na parlament v večernih barvah:





Tretji dan sem se ustavil pri izložbi, ki sem jo prejšnji dan videl iz avtobusa Hop ON Hop OFF (priporočam, celodnevna karta stane 5000forintov - cca 15€ in lahko prestopaš kolikor te je volja):


Potem pa 7ur vožnje preko Slovaške v Krakow:


Krakow:






Še ena stvar vredna ogleda (sicer kruto ampak ok), Auschwitz, voden ogled traja cca 4ure (10€), brez vodiča pa je ogled celotnega taborišča/muzeja brezplačen:










Zadnji dan je sledil še ogled rudnika soli Wieliczka, kjer se globoko pod zemljo nahaja ogromna kapelica:




Nato pa vožnja proti domu:


Nekaj podatkov:

Stroški:
cestnine cca 45€ (Avstrijska, Češka, Slovaška, Madžarska vinjeta, na Poljskem imajo klasično cestninjenje)
gorivo ~190€ (najceneje v Avstriji (pa vseno enega izmed dražji pri njih): 1,399)
hrana,pijača,spominki,vstopnine: ~210€

Prenočišča:
Budimpešta: 7seasons apartments (garaža pod hotelom, brez zajtrka, free wifi) ~120€ za 2noči za 2. Slabih 10min od železnega mostu, priporočam
Krakow: Hotel Ibis (garaža pod hotelom, zajtrk, free wifi) ~125€ za 2 noči za 2. Hotel je od glavnega trga oddaljen 10min počasne hoje, priporočam

Prevozili smo 1850km s porabo 6.8l bencina/100km

Lp Andrej
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Res izjemne slike in glede na opis in videno tudi zelo lep izlet.

A nisi po 7 urah v GTLine že malce trd v sedežu?
smile-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Daniel, sory za nekoliko pozen odgovor
smile-1.gif
če sem iskren, sem bil po 10 urah vožnje iz Krakowa v Ljubljano bolj kot ne spočit (pač nič bolj zmatran, kot če bi počel kaj drugega) in nič trd. Je pa res, da si "ovit" v sedežu, ampak me ni niti malo motilo na daljši vožnji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, res lep fotke, sploh barve, verjetno popravljeno.

Drugače pa ne razumem, kaj vidite z obiski po koncentracijskih taboriščih. Meni se to ne zdi ok.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
alfist555: Trip je trajal 5dni (4noči), v Budimpešti 2 noči in v Krakowu 2. Iz Krakowa oz. Wieliczke smo šli v enem kosu ja (razen postanka za tankanje, wc in kosilo)

Snecer: hvala za fotke, seveda so vse obdelane (surovi RAWi v Camera Raw-u pretvorjeni v JPG). Glede taborišč je pa tako, eni vidijo smisel drugi ga ne. Pač (žal neprijeten) del zgodovine, ki nekatere zanima, druge ne.