Provansa 2012 by TheBizz

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Tako, pa je 7 dnevni trip po Provansi za nama. Lahko rečem končno, glede na to, da sva že več kot leto dni sanjarila, da obiščeva ta košček Francije. Ko sem imel narejen približen plan kje se bova potepala (hvala tudi alfistu555 in karantanki za super potopisa, katera sta mi bila v pomoč pri načrtovanju poti) sem preko booking.com rezerviral hotele, kateri je bil vsako noč na drugi lokaciji (razen v Avignon-u 2 noči). Kaj novega nimam za povedat, ker je kar nekaj gradiva od Provanse že na voljo.

Prvi dan sva štartala direktno proti Monaku na ogled mesta in sprehod po dirkališču. V mestu se zaradi približevanja dirke F1 na vsakem vogalu nekaj obnavlja, postavlja ograje, odre, menja travo, skratka ni niti najmanj mirno
smile-1.gif
Po ogledu je sledil ogled parfumerije Galimard pri Grassu, nato pa proti hotelu.










Drugi dan sva se odpeljala proti kanjonu Verdon, kjer sva se odločila za vožnjo po severnem delu kanjona...


...ampak bi bilo prelepo, če naju ne bi kakšnih 15km naprej od mesteca Castellane pričakala zapora ceste zaradi plazov.

Sledilo je obračanje in vožnja po ozki cesti do mesta Trigance in nato po južni cesti naprej
smile-1.gif







Pri jezeru Sainte Croix sva si skuhala kosilo nato pa mimo polj sivke v Valensoulu do "okamenelih menihov" v Les Mees-u in naprej na ogled mesta Sisteron.











Tretji dan naju je pot vodila v Roussillon:



Gordes:
dsc4459a.jpg

Abbay de Senanque:

Vasica Borijev:


Fontaine de Vaucluse



Četrti dan - Pont du Gard:


Nimes:



Les Beux-de-Provence


Saint Remy de Provence:



Avignon:





Peti dan sva se mimo Daudetovega mlina v Fontvieille odpeljala proti kamarškemu rezervatu, najprej v ornitološki park Pont de Gau:




Saintes Maries de la Mer:





Arles:






Predzadnji dan sva se zapeljala do verjetno najsodobnejšega in najbolj dovršenega dirkališča na svetu, Paul Ricard, na katerega pa naju tisti dan žal niso spustili.


Nato pa preko Toulon do Frejusa in po obalni cesti do Cannesa:





SanRemo:


Zadnji dan sva skočila še v akvarij v Genovo. Vstopnina 19€ na osebo, notri nekaj morskih psov, delfinov, pingvinov in kar lepo število ostalih morskih (in nekaj nemorskih) prebivalcev
smile-1.gif
:




Prevozila sva skoraj 2800km s porabo 6,4l/100km bencina. Najdražje sva ga (do)tankala v Italiji na AC za 1,983€, najceneje v Fra pa za 1.595 oz nazaj na Fernetičih za 1.488
smile-1.gif
Tako da je šlo kar nekaj €€€ za bencin in cestnine (cca 150€)

Za hotele sva dala povprečno 70€ na noč s parkiriščem in brezplačnim internetom v sobi a brez zajtrka (razen enkrat) - (do 9€ na osebo za zajtrk nama je bilo enostavno preveč), ampak glede na število bagetarij po Franciji to ni bil problem
cool-1.gif


Parkirnine so povsod znašale med 2-3€ na uro, razen pri Les Beux de Provence 4€ celodnevna in pri Pont du Gard astronomskih 18€ (ampak vsaj za akvadukt dodatno ne zahtevajo vstopnine).


Lep pozdrav
Andrej
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Hvala,

ynos: vedno znova imam težavo, ker na tem forumu pokončne fotke razširi na širino ležečih. Za boljši rezultat je potrebno klikniti na sliko, da jo pokaže v pravi resoluciji. (mogoče kak drug predlog?)

Axi: Vsi stroški skupaj so bili blizu 1200€, od tega 420 hoteli, 280 gorivo, 150 cestnine

Sva imela pa luštno "prigodo" na kosilu v Arlesu, ko sem (sicer malo nerodno) naročil one little beer, dobil pa liter piva v vrču
smile-1.gif


lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
O super sta se mela. Vidim tudi v tvojem potopisu se kaj novega
smile-1.gif
Lepo da sta lahko sla za cel teden....nama ni zneslo.

To glede pokoncnih fotk, pa forum nekaj po svoje razsiri. Tista fotka pont du gard s kamnom na levi strani mi je super. Pri dveh fotkah Avignona pa se mi zdi da si polarizator malo prevec "navil"....ali pa moj CRT monitor prikazuje take mocne barve.

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
sdpa: cena je res kar visoka za en teden, bi šlo veliko ceneje, če bi šla poleti s šotorom in če ne bi pihalo, da bi si vse dni lahko sama pripravila kosilo itd.
smile-1.gif


alfist555: K sreči nama je letos zneslo jiti za cel teden, drugače bi ponovno padla kakšna druga varianta
smile-1.gif


LP
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Super slike, se mi obudijo spomini na naše zelo podobno predlansko potovanje. Cestnine v Franciji do Nice so res zoprne, v sezoni, ko je na cestah še gneča, komaj prideš do 130 pa si že v koloni pred naslednjo mitnico. Edino ne zastopim, zakaj nista spala v motelih? Mi smo bili avgusta pa smo plačali povprečno po 40€ na noč, pa smo bili 4 (2 odrasla +2 otroka).
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
V motelih? Hmm mogoče navada, kaj pa vem
smile-1.gif
Vedno rezerviram na booking.com pa nekih blazno ugodnih ponudb niti nisem zasledil (iščem med hoteli ki imajo možnost brezplačne odpovedi). No naj pa povem, da sva bila v vseh zelo zadovoljna, v Sisteronu in Avignonu je bil sicer malo starejši a vseeno soliden.

Vi ste verjetno tudi vnaprej rezervirali motele? Imaš kakšno spletno stran z njimi da malo pogledam, mogoče mi pri kakšnem naslednjih tripov pride prav
smile-1.gif


lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Se mi je zdelo da so ene fotke zelo "ribiške"
smile-1.gif

Sem pa tud jaz nabavil eno novo "ribjo" steklovino....8mm samyang
smile-1.gif
Za sfericne panorame. Glede na to da je MF sem glede na ceno zadovoljen.

50€ za cestnine v eno stran? Jaz sem dal 35€ takrat, pa po franciji sem se izogibal AC. Pa vidim, da so italijani kar lepo nabil ceno bencina!

Drugac pa francija ni ravno poceni....

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
So široke so in ko sem vmes nataknil 18mm gor, mi je bilo tako ozko, haha
smile-1.gif
Super glede 8mm, sem tudi sam kar nekaj časa razmišljal o njemu a sem se potem odločil za tole, je pa 8mm najbolj primeren za prostorske slike. Si že kaj probal ustvarit?

Drugače pa zelo drage cestnine, v Fra. sva se tudi midva nekaj trudila izogibat cestninam a so naju poti vseeno pripeljale na plačljive odseke AC :p

Ni poceni, se pa splača...

lp
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
V motelih? Hmm mogoče navada, kaj pa vem
smile-1.gif
Vedno rezerviram na booking.com pa nekih blazno ugodnih ponudb niti nisem zasledil (iščem med hoteli ki imajo možnost brezplačne odpovedi). No naj pa povem, da sva bila v vseh zelo zadovoljna, v Sisteronu in Avignonu je bil sicer malo starejši a vseeno soliden.

Vi ste verjetno tudi vnaprej rezervirali motele? Imaš kakšno spletno stran z njimi da malo pogledam, mogoče mi pri kakšnem naslednjih tripov pride prav
smile-1.gif


lp

Motele lahko vse brezplačno odpoveš do (če se prav spomnim) 18h na dan prihoda, ali pa samo prideš brez rezervacije - mi smo uporabljali motele verige Accor - Formule1(brez kopalnice, a imajo veliko posebnih samočistljivih kopalnic in WC-jev na hodniku) in Etap (z lastno kopalnico), povsod brezplačen internet in parkirišče. Cene pa bile npr. za F1 v Avignonu 26€, v Antibes-u( med Nico in Cannes) 45€, v Grenoblu 32€, Etap v Apt-u pa 52€, vse te cene so v sezoni (avgust 2010). Lani pa sem bil službeno v Cannesu in eno noč spal (s še dvema kolegoma) v Etapu v centru mesta za 44€. Vse te cene so na sobo, ki je običajno tri-posteljna. Bili pa smo povsod zadovoljni, nam je važno le, da je čisto, varno in da lahko parkiraš avto (pa internet je plus), v sobah tako ali tako le spimo.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Hvala za tole informacijo (pa sem pred časom celo googlal za verigo etap, potem pa čisto pozabil na to), verjamem da bo kdaj še prav prišla.

LP
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Me veseli da ti je bil moj potopis v pomoč ... midva sva lani za 14 dni (vse skupaj) odštela 1400 €, spala sva v šotoru, kuhala sva si sama (razen 2x - pa še to mi je bilo potem žal ker je blo drago k svina), po avtocestah se nisva vozila.

Drugače pa fantastične fotke, vidim da se bo treba še kdaj vrnit, ker nisva vsega videla ... Edino kar mi je žal za tebe ker so bila polja sivke že požeta. Jaz bi bila cel dopust sitna če bi se mi to zgodilo
smile-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Kot je alfist napisal, v začetku maja še ni cvetela. Ampak s tem sva se sprijaznila že pred odhodom, ker sva vedela da cveti "šele" nekje v juliju
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hm a julija pa že dveti? Sem mislil, da še kasneje. Namreč sredi julija greva na Korziko, pa se bova za ene dva dni ustavila po poti
smile-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Julija že cveti ja, vendar pa imaš polja sivke od Korzike (Livorna) oddaljeno več kot 500km. Drugo je, če greta s trajektom v Nico, potem je to le še kakšni 2 uri vožnje stran.

Bolj smiselen je postanek za dan, dva v Toskani. (prepostavljam da plujeta iz Livorna)
smile-1.gif


lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
Kot je alfist napisal, v začetku maja še ni cvetela. Ampak s tem sva se sprijaznila že pred odhodom, ker sva vedela da cveti "šele" nekje v juliju
smile-1.gif

no saj je vseeno al še ni zratla al pa je že požeta, tiste vijolične barve ni videl ... midva sva jo videla prvi teden v juniju