Cinque Terre 2014 by TheBizz

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Živjo,

Okoli 1.novembra je bilo ravno prav časa za potep po Cinque Terrah, sva oba že nekaj časa sanjarila, da jih obiščeva. V sredo takoj po službi smo jo mahnili proti Levantu, fotoaparat in oprema je bila ready za "akcijo", mi pa tudi
smile-1.gif


No tokrat pot ni potekala najgladkeje, tempomat 130kmh mimo Benetk, ko je nenadoma razneslo sprednjo pnevmatiko (Continental Sport Contact 3). K sreči ima Megane rezervno pnevmatiko standardnih dimenzij zato ni bilo pomislekov, da poti ne bi nadaljevali, slabih 10min kasneje smo bili že na poti dalje
smile-1.gif


Domovanje v Levantu (2km oddaljeno od železniške postaje)


Monterosso:






Corniglia:





Vernazza:






Manarola:




Riomaggiore:











Skok do Pise:





Stroški:
Prenočitev: B&B Vignola, 300€ za 2 za 4 noči (zajtrk,wifi,parkirišče), 2km oddaljeno od železniške postaje v Levanut, močno priporočam
Cestnine: 89€ Italija
Gorivo: ~130€
Hrana: obrok v gostilni nekje med 8-13€, veliko pivo v lokalu 5-7€
Dvodnevna karta za vlak z neomejenim prestopanjem med Levantom in La Spezio ~23€/osebo

prevozili 1300km, porabe 6,3l bencina/100km

Fotografije posnete z Nikon D700 + Nikkor 24-70 f2.8 + Nikkor 16-35mm f4

Lp Andrej
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Ja, res
cheer.gif


Drugače pa:

Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
No tokrat pot ni potekala najgladkeje, tempomat 130kmh mimo Benetk, ko je nenadoma razneslo sprednjo pnevmatiko (Continental Sport Contact 3). K sreči ima Megane rezervno pnevmatiko standardnih dimenzij zato ni bilo pomislekov, da poti ne bi nadaljevali, slabih 10min kasneje smo bili že na poti dalje
smile-1.gif

Tega jaz ne morem nobenemu oddat. Vsak pravi: "Ja kdaj in kdo pa sploh še ima gumi defekt?". Jah, jaz sem ga imel, 3x, vedno v gričih, gume prej dobre, zelo daleč od doma (Slovaške Tatre in podobno).

Stvar rešljiva v 10 minutah ali pa alternativa izgubljen dan dopusta + čakanje na asistenco in podobne komedije. Rezerva je samo normalna guma iste dimenzije.

Vidim, da dober obrok v Italiji še vedno stane normalno, pir bo pa kmalu iste cene. Pohvalno ... za slike, ne za pir
nahrung002.gif
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Tele Cinque Terre so tudi na moji to-go listi, drgač pa kot vedno the best fotke
wink-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem te hotel ze v sosednji foto temi povprasat ce se lahko nadejamo reportaze....pa sem si rekel da pocakam se malo.

Fotke so res lepe. Kaj pespoti so vse odprte? Vem da so imel neke hude poplave in cel kup plazov. Se pa od mojega obiska ni kaj dosti spremenilo. Se vedno je lepo
smile-1.gif


LP

P.S.:
Ima Malecky prav
smile-1.gif