Rim & Toskana 2013 by TheBizz

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Končno, spet malo potepanja iz najine strani. Nekateri so že pogruntali, da ponavadi izbereva čas potepanja, ki ni najbolj primeren za določeno deželo kamor se odpraviva in tokratni potep ni bil nobena izjema.
grin1.gif
Tako sva se za 6 dni odpravila v Toskano z ovinkom do Rima.

In kot je v navadi, še fotoreportaža z nekaj opisa:
cool-1.gif


Prvi dan sva se zapeljala do Firenz in si dan in večer vzela za umirjeno raziskovanje mesta. Hotel sva imela rezerviran 15min peš hoje od Ponte Vecchia. (Hotel Croccini, s parkiriščem na dvorišču in zajtrkom 80€)

Dan pred najinim prihodom so imeli močno neurje kar se je dalo oceniti po reki Arno:




Kočije, mini avtobusi, nori kriminalisti, ki ne bremzajo (ob prečkanju Ponte Vecchia)....To so pač Firenze
smile-1.gif





Sprehod do Michelangelove ploščadi na večerni razgled nad mesto:





Naslednje jutro pa v Rim, avto sva že dopoldne parkirala v garažo hotela in se z metrojem (6€ dnevna karta, ki velja do 23:59) odpeljala v center mesta. Hotel v Rimu sva imela na obrobju, dobrih 10min peš do metroja. (Hotel Park Ginevra, parkirišče v garaži, zajtrk, wifi, 43€)


Španske stopnice, celih 5min sva imela suho vreme, nato pa je pričelo deževati in do večera ni ponehalo


Policijskih električnih malih avtov imajo zelo veliko



Vodnjak Trevi




Mimo rimskega foruma do Koloseja








Tudi po Vatikanu neprestano krožijo



Naslednje jutro je prineslo jasno vreme, mi2 pa sva se odpravila do Term di Saturnia, mimo etruščanskih grobnic pri Sovani v Pitigliano





Po kosilu, mimo Sorena do apartmaja v osrčju Val d'Orcie v bližini Pienze. Apartma za 2 noči naju je prišel 140€ z zajtrkom in SUPER lokacijo
smile-1.gif








Toskansko jutro: nisem zdržal v postelji, tako, da sem pred 6h že pobegnil na bližnji grič
evil.gif







Po zajtrku pa ogled term Bagno Vignoni, Monticiana, vožnja preko Asciana v Pienzo













Popoldne vožnja do Montepulciana





Peti dan sva štartala proti Sieni









Kasneje vožnja do Volterre in San Gimignana










Proti večeru vožnja do hotela, 15min oddaljenega od San Gimignana. Hotel Villa San Giorgio (parkirišče, zajtrk, wifi, 47€)

Zadnji dan pa počasna vožnja preko dežele Chianti proti Sloveniji. Iz dopoldanskih 19 stopinj v Chiantiju sva prišla na -2 v Sežani
cry12bpy.gif







Še nekaj statistike:

Prevozila sva 2025km (štart in cilj v Ljubljani), s porabo 6,5l bencina. V Italiji sva tankala na samopostrežnih črpalkah (Agip/Eni), kjer je bilo gorivo v povprečju okoli 1,75€/l.

Lep pozdrav
Andrej
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Čudovite fotke! Me je prav prijetno spomnilo na moj Toskanski izlet lansko leto.

Katere objektive si najpogosteje uporabljal? Širokokotnega?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Super reportaža! Si si vzel čas in slike naknadno še obdelal v PS, verjetno niso original fotke direktno iz fotoaparata?
V S. Gimignanu vaju je prišel hotel za 2 osebi z zajtrkom 47€? Precej poceni.. Koliko približno pa vaju je prišla pot skupno €? lp
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Hvala! Težko bi samo enega izpostavil na tem potepu. Celoten Rim, večji del Siene in del Firenc, sem pofotkal s Sigmo 10-20, potem za cca 70% toskanske pokrajine sem uporabljal Nikkor 70-300mm, ostalo pa Tamron 17-50mm...Ja sem se kar namenjaval objektivov v teh 6 dneh
smile-1.gif


lp
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Super reportaža! Si si vzel čas in slike naknadno še obdelal v PS, verjetno niso original fotke direktno iz fotoaparata?
V S. Gimignanu vaju je prišel hotel za 2 osebi z zajtrkom 47€? Precej poceni.. Koliko približno pa vaju je prišla pot skupno €? lp

Seveda, vse fotografije posnamem v RAW formatu in si potem vzamem še nekaj časa za obdelavo, tako, da se zame uživanje nadaljuje, ko fotke naložim doma na računalnik.
cool-1.gif


Hotel pri San Gimignanu sva imela blizu mesteca Poggibonsi, cca 15km oddaljen od San Gimignana. Cena je bila res ugodna., sploh glede na vključen zajtrk, free wifi, parkirišče vključeno v ceno. Sem pa tudi za tokratno potepanje vsa prenočišča rezerviral preko spletne strani www.booking.com.

Celoten trip, s cestninami, hrano, bencinom naju je prišel dobrih 900€

lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Lepo lepo. Vidim da je prisla prav moja stara fotoreportaza
smile-1.gif

Voda ful topla, na smrad se pa hitro navadis
smile-1.gif


Fotke kot vedno super! Ta varinta z vlakom v Rim je pa tudi super ideja! Koliko casa traja voznja? Ker Rim z avtom je adijo pamet. Bil in ga nocem vec dozivet
smile-1.gif


Edit:
Pa se to me zanima...s katerim programom obdelujes fotke? PS, Lightroom,...? Predvsem za vecje stevilo slik me zanima. Aja pa ali nosis laptop na dopust ali imas tako velike kartice v foticu.

LP
 
Nazadnje urejeno:

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Ja res mi je vajina reportaža prišla prav, sploh tisti del okoli Pitigliana. V Saturnii se pa nisva kopala ne, mi je bilo kasneje sicer malo žal, ampak dobro, mogoče kdaj drugič :D Smrdi pa res samo prvih par minut, ko si tam
smile-1.gif


Tnx za fotke, se potrudim, če se le da, tokrat se mi le v Rimu ni izšlo z "blue hour" zaradi dežja
smile-1.gif


Glede obdelave pa se še kar držim PS-a in Camera Raw-a (sicer sem še na CS3 verziji), grem kar vsako fotko posebej čez (no tiste ki se ponovijo v enakih pogojih, povozim s predhodno obdelavo). Laptopa pa nikoli nimam sabo (se bojim, da bi potem cele večere presedel pred njim) in mi zaenkrat 16 + 8Gb kartici zadostujeta. Za tokratni trip se je ubistvu že s 16Gb izšlo, ker sem vmes (pred spanjem) delal malo selekcije fotk in je končna številka fotk znašala 1444
smile-1.gif


lp
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V Firencah sem jaz živce zgubil, ko sem iskal frej parking. Noro na cesti. Ven iz Firenc sem sel kar po trasi rezervirani za Buse in Taxije. Na sreco brez kazni.
grin1.gif
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
super fotke. Sončni zahod sem si pa dal za namizje (žal ma nekaj črnega roba ampak je ok.)
cheer.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.073
791
113
Za tiste, ki greste v Rim, imam en predlog. Če imate možnost, pojdite v Rim za krompirjeve počitnice, ker takrat Rimljani zapustijo mesto in se voziš po praznih ulicah Rima oz. vsi se peljejo ven, medtem ko ti greš notri, parkirišča niso problem, vreme je običajno čudovito, itd.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
bomba fotke!
sem bil letos za 1. maj tudi jaz v toscani, sicer severni del, pa vidim, da bo treba tudi jug enkrat obdelati. in to ne istem terminu, ker ce sklepam po fotkah je bilo turistov mnogo, mnogo manj.