Britje, klasicna ziletka

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Par zanimivih posnetkov.
Se pa tudi inženirji belijo glave zakaj britvica otopi.

hair-blades-1.gif



hair-blades-2.gif


%20%20Razor%20dull%20gif%203
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
Nabavil sem že skoraj vso opremo tako kot mora biti, ostaja mi še samo nakup ustrezne posodice za delanje pene in dober čopič. Mi lahko svetujete kaj se splača vzeti, pa da niso to neke nenormalne cene?

Zdaj imam za silo eno navadno keramično skledico in čopič ki sem ga nabavil v Mullerju in mi ob vsaki uporabi pušča "dlake-ščetine" na obrazu, da jih moram najprej dol pobrat vsakič preden se sploh začnem briti.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
jaz zadnje čase izmenjavam le arko katerega sem dal v tak majhen kozarec za vlaganje pa malo s prsti utisnil tako da je 2 v enem.
proraso mam pa tistega zelenega v šalci.

brush mam pa Frank shaving brush pure badger, 20€ dal pred 6 leti pa je še danes super. je pa res da se brijem le 1-2 tedensko.
 
Nabavil sem že skoraj vso opremo tako kot mora biti, ostaja mi še samo nakup ustrezne posodice za delanje pene in dober čopič. Mi lahko svetujete kaj se splača vzeti, pa da niso to neke nenormalne cene?

Zdaj imam za silo eno navadno keramično skledico in čopič ki sem ga nabavil v Mullerju in mi ob vsaki uporabi pušča "dlake-ščetine" na obrazu, da jih moram najprej dol pobrat vsakič preden se sploh začnem briti.


penzl, mila, kremice...proraso
 

Yoda007

Zelenc'
4. jan 2021
6
0
1
Jaz sem danes nabavil drugo rundo proraso pen iz notino.si. Zastonj postnina za novo leto me je premamila hehe.

Nabavil po 2:

Red
Green
White

Ceprav bom zeleno sparal do poletja, takrat bo pasal tisti ledeni mentol - se posebaj potem po tretjem passu ko si z mrzlo vodo speres.

P.S. Ce bo kdo gledal, ja registriral sem se tukaj da ta post napisem, in ne nisem zaposlen pri notino.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Za notino pa prvic slisim, vidim da kar majo prorasota. Je pa to precej redka stvar pri nas in po svetu v ita pa "house brand" in ga najdes "na vsakem vogalu". Vsaj pred leti je bilo tako, sedaj ze dolgo nisem nic kupil in se nekaj casa ne bom.

Zalogo arkota mam se za 2-3 leta :valjamse:
 

Yoda007

Zelenc'
4. jan 2021
6
0
1
Ja saj prvo rundo sem nabavil decembra in sem do strani prisel tako da sem v search engine vpisal Proraso Slovenija :).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Men je blo učer dolgčas, korona hebiga in sem spravil moj Gillette new short iz 30tih let, na čist nov preizkus. Lotil sem se brit brado dolgo kar neki prek 1cm. Mal je sicer težav dobit kremo do kože, sam brivnik nima težav, ker je odprt. Pa nej kdo proba kej podobnega z novodobnimi 5rednimi kartušami.
Drugo rundo grem zmeri z klasiko Gillete tech. Uporabljam Astra želetke, mam nekajletno zalogo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Tko da če kdo razmišlja o DE brivniku. Ebay in vintage Gillette je way to go.
 
Jaz sem danes nabavil drugo rundo proraso pen iz notino.si. Zastonj postnina za novo leto me je premamila hehe.

Nabavil po 2:

Red
Green
White

Ceprav bom zeleno sparal do poletja, takrat bo pasal tisti ledeni mentol - se posebaj potem po tretjem passu ko si z mrzlo vodo speres.

P.S. Ce bo kdo gledal, ja registriral sem se tukaj da ta post napisem, in ne nisem zaposlen pri notino.


čestitke...sm enkrat vzel te tube pa nism niti gglihe dal da piše da je milo notr..... mi je blo bolj kor pena. jaz uporablajm milo, vendar tisto v lončku. A s inabavu tud njihove after shave? ti so špica
 

Yoda007

Zelenc'
4. jan 2021
6
0
1
Meh, drage refurbished gillette britvice :p. Imam raje moje nove Merkur Slant in Progres. Ali pa kakega Edwin Jaggerja oz. Muhle, ceprav razen tistih Merkurjev se nisem drugega nabavljal.

čestitke...sm enkrat vzel te tube pa nism niti gglihe dal da piše da je milo notr..... mi je blo bolj kor pena. jaz uporablajm milo, vendar tisto v lončku. A s inabavu tud njihove after shave? ti so špica

Ni milo je kar pena. Ni treba vode drugace dodajati, 1 - 2 cm si ven stisnes na prej zmocen brush in potem v 10-30 sekundah imas lep lather. Sem imel prej tudi njihovo milo, ampak mi to bolj odgovarja v tubi (vsaj trenutno :D). Aftershava pa nisem vzel - a je vredu ? Si ponavadi dam splash Witch hazel po britju in namazem s kaksno vlazilno kremo ko se to posusi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Kakor želiš. Sam ko probaš Gillette, razni Edvin jaggerji in Merkurji letijo v smeti. Se pa dobi neodprt Gillette Tech za ceno kakega Edwin Jagerja na Ebayu. Mene je praktično nov stal 20 EUR.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
čist informativno če je kdo kakšne after shave nabavljal tiste bay rum varjanta.
ve kdo za kaj dobrega? mam sicer svoj bayrum narjen sedaj že nekaj let (mi kr "gvera") pa bi ob priliki še enga original da vidm kolk sem kej zadel
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Jest sm bil do zdej na Nivei aftershavu, pa Palmolive brivski kremi. Vso ostalo navlako sem pometal stran.
Si je pa mulc zaželu nov,čopič, pa sem mu naroču omego, pa zase še eno... Ups.... Pa za probo Proraso aftershave. Uporablja pa en moj nakup iz sreasti, eno kopijo enga francoskega DE brivnika. Bil je ok, dost boljš od Merkurja al pa Edwin Jaggerja, sam se ni mogu mert s Techom. Men so všeč teli enostavni k grejo na tri dele.