Britje, klasicna ziletka

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Da to spraviš v kak DM, Müller si že zmagal.... hitro bi prišel okrog dober glas. Ali pa kaki mimovrste.com... ni šans da še kupium kaj od precenjenega in zanič giletta....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
hja čist iskreno
1. ni dovolj rvcja za to
2. niti slučajno te gillette ne spusti zraven, kamorkoli
wink-1.gif

sem se pogovarjal za stojnico v ep v predbožičnem času, pa so rekli da nebo šlo
rolleyes-1.gif
to so take vsote za oglaševanje da si mi mislit ne moremo
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
ma najboljše je itak, če mamo ki šanso se predstavit s kakim štantom, kaki maratoni aerobike al pa kaj, ker dejansko folk ko vidi, kupi, pa pol povečini tud postane stranka
smile-1.gif


medtem ko radijska reklama je bla pa šajba
d055.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
Zdravo vsem brivcem,

trenutno se brijem okoli 2,3 tedne s safety razor in moram reči, da sem ful zadovoljen.
Povod za menjavo je bil, da sem sem se v gostih moral obriti z BIC britvico za enkratno uporabo in me je boljše in manj cukajoče obrila kot mach3.

Nato sem začel malo brati o britju na safety razor in se odločil za nakup.
Začetek je bil težji, saj moraš malo osvojit tehniko, sedaj pa že kar dobro lavfa.

Kaj naročate na shaving.ie? Rad bi naročil starter pack britvic, pa mi je draga poština samo za en produkt. Bi kdo kaj delil poštnino?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Ja astro imam med drugim tudi sam. Dobra zadeva. Derby je podoben cenoven rang in je tudi ok. Polsilver mi ne sede.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Kar se brivnikov tiče. Imam nek merkur in tisto je ok, samo ko pa sprobaš vintage gillette, tist je pa divje. Lohk imam tud tritedensko brado in s temle zrihtam brez težav. Sam je pa odprt, tko da moraš pazit.

Za every day pa tole:
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Z milom se mi ne da ubadat, Krema Palmolive al pa Nivea, pa čopič Omega. Zakon, Sam prašičji čopič rabi en čas, da se unese.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kaj ko bi dali skupaj en tak "super za vse" paket za ročno britje in tudi oblikovanje braade? Torej znamke, modeli, kje dobiti, itd.

Recimo sam sem včasih popolnoma obrit - za to uporabljam klasični Mach z ne vem koliko rezili in Nivea Sensitive Gel/peno. Za čez pa mrzlo vodo. S takim načinom britja gre ok, ne sme pa biti prepogosto (še posebej na vratu), saj se mi vse vname. Pogosto sem po britju tudi močno rdeč. Ko je britvica nova, je ok, po parih britjih je že veliko slabše.

Če nisem obrit, pomeni, da nosim eno/dvo tedensko brado, ki jo krajšam z eno povprečno Kenwood elektro mašinco z nastavkom (gre ok, malo je švoh in včasih potegne dlake - auč), za oblikovanje brade pa spet uporabim Nivea peno in Mach brivnik. To nosim nekaj časa, nato se moram v celoti obriti, ker dobim pod brado rdeče srbeče fleke, ki se jih rešim šele ko se čisto obrijem in močno mažem z mastno kremo nekaj časa. Žal nisem našel kreme/olja, ki bi saniral fleke oz. jih preprečil v osnovi, če se mažem po bradi. Zato tudi ne nosim daljše brade, pa bi z veseljem imel daljšo, urejeno.

Ok, takšno je stanje.

Razmišljam, da bi si nabavil en kvaliteten komplet za mokro britje, ko želim biti v celoti obrit ali tudi ko bi se bril le po vratu in oblikoval brado ter iščem tudi res kvaliteten elektro pristrižnik za krajšanje dlak ter iščem fantastično kremo/olje za samo brado ali za po britju.

Znamo dat skupaj en tak komplet?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Sam sem trenutno v bear fazi, se prav zaraščen. Brijem se na 3 tedne. So pa obdobja, ko sem dojenčkova ritka.

Moj komplet imaš zgoraj. Žal pa novih ne delajo več. Se pravi Gillete new short comb za 3 tedensko brado, opravi z njo brez zatikanja pacanja ali česarkoli. Za everyday Gillette tech (tega najdeš, če kaka babica še drži dedkov pribor), je pa moj letnik okoli 50, so jih pa prodajali kar nekaj deset let. Prvi je odprt, se pravi, da gre britvica direktno na kožo, drugi ima varovalo. Vse najdeš na Ebayu. Mojega Gillette new sem snel na eni dražbi na ebayu, me je prišel okoli 80 EUR, samo je pa originalen, kot iz trgovine, večinoma dobiš na novo ponikljane, kar je tudi OK, če ni komu padel po tleh, ker se rado zobje skrivijo. Drugega sem slučajno snel na Italianskem ebayu za 11 EUR. Za to kar se da novo kupit sem sprobal Merkurja, samo je proti Gillettu ko stara skrhana sekira.
Ogromno je odvisno od britvic, te Gillette bele, ki jih pri nas dobiš so dobre, meni bolj sedejo Astre, imaš gor link.

Sem sprobal kar nekaj mil, samo meni najbolje sede Palmolive brivska krema, ali pa od Nivea. Pa obvezno čopič, Omega je super. Ko to enkrat osvojiš je Gillette mach 16 ko stare zaribane kosilnice.
Aftershave, Nivea sensitive, ko sem se pa navadil pa ta, ki je pol prozorna brez barve, pol pa modra.

Škoda Gilletov, ker so zaradi komerciale nehal delat nekaj, kar so z leti naštudiral v nulo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Sam sem trenutno v bear fazi, se prav zaraščen. Brijem se na 3 tedne. So pa obdobja, ko sem dojenčkova ritka.

Moj komplet imaš zgoraj. Žal pa novih ne delajo več. Se pravi Gillete new short comb za 3 tedensko brado, opravi z njo brez zatikanja pacanja ali česarkoli. Za everyday Gillette tech (tega najdeš, če kaka babica še drži dedkov pribor), je pa moj letnik okoli 50, so jih pa prodajali kar nekaj deset let. Prvi je odprt, se pravi, da gre britvica direktno na kožo, drugi ima varovalo. Vse najdeš na Ebayu. Mojega Gillette new sem snel na eni dražbi na ebayu, me je prišel okoli 80 EUR, samo je pa originalen, kot iz trgovine, večinoma dobiš na novo ponikljane, kar je tudi OK, če ni komu padel po tleh, ker se rado zobje skrivijo. Drugega sem slučajno snel na Italianskem ebayu za 11 EUR. Za to kar se da novo kupit sem sprobal Merkurja, samo je proti Gillettu ko stara skrhana sekira.
Ogromno je odvisno od britvic, te Gillette bele, ki jih pri nas dobiš so dobre, meni bolj sedejo Astre, imaš gor link.

Sem sprobal kar nekaj mil, samo meni najbolje sede Palmolive brivska krema, ali pa od Nivea. Pa obvezno čopič, Omega je super. Ko to enkrat osvojiš je Gillette mach 16 ko stare zaribane kosilnice.
Aftershave, Nivea sensitive, ko sem se pa navadil pa ta, ki je pol prozorna brez barve, pol pa modra.

Škoda Gilletov, ker so zaradi komerciale nehal delat nekaj, kar so z leti naštudiral v nulo.

Kul, hvala. Sedaj sledi butasto vprašanje. V čem je recimo tvoj Gillette toliko boljši od Merkur brivnika (ki sicer velja kot oh in ah), če daš v oba isto klinco? Tega ne razumem čisto, saj sem mislil, da so ti brivniki več ali manj enaki, menjaš le klinco, ki pa so zopet mnoge univerzalne in pašejo v oboje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
DE klinca je univerzalna ja, sam očitno je fora tud v obliki brivnika. Razlika je pa taka, da se Merkurja nisem niti pritaknil od prihoda obeh Gillettov, pa sem bil prej čist zadovoljen. Sploh tale New gre v junglo brez težav. Tud klince so si zelo različne. Tale Gillette platinum, ki se dobi pri nas v belih zavojčkih je super, modri platinum z ebaya je meni ko bi me praskal in ne bril. Astra je pa še najboljš.
Prednost DE je tud v tem, da če po vsakem britju vržeš klino stran, te pride še vedno ceneje, kot če enkrat na mesec menjaš usran mach.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Kot dokaz lahko pogledaš moj post izpred 5 let, ko sem na polno hvalil Merkur in se matral z milom.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kot dokaz lahko pogledaš moj post izpred 5 let, ko sem na polno hvalil Merkur in se matral z milom.

Zanimivo. Super bi bilo, da se javi še kdo s svojimi izkušnjami ali gre tu le za mogoče boljšo držo brivnika in lažje pravilno britje ali kaj drugega.
Sem upal, da uporabljate kakšne "čudežne" dobre pene, aftershave kreme in olja/kreme za brado, ki so res veliko boljši od stvari, ki jih dobiš v navadni trgovini, pa je na koncu verjetno vse isto..:)

Torej po tvoje bi bilo najbolje loviti po ebayu Gillette new short comb za britje daljše brade in Gillette tech za britje "dnevne" brade. Naj bi bilo veliko bolje od nove ponudbe Merkurja in drugih. Pena se uporabi ena dokaj klasika Palmolive/Nivea (katera?) in obvezno čopič (Omega..to je firma ali tip?) v posodici. Za trimanje brade na določeno dolžino študiram, da bi pogledal Wahl ali Philips, ki sta verjetno top. Mogoče še bolje, da najdem 220v verzijo, bo močnejša od baterijske...

Za po britju nego kože zopet Nivea Sensitive (poznam, je bilo ok), za nego same brade pa....?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Omega čopič je firma. Ma na tvojem mestu bi vseeno sprobal prej kaj cenejšega, nekaj DM prodaja. Lohk ti pa ne sede. Definitivno je pa odprt se pravi open comb brivnik boljši za dolgo strnišče, se pa z njim lažje porežeš. To so moje izkušnje in imam polno omarico brivnikov, uporabljam pa samo dva, kaj bo tebi pasalo je lahko čisto nasprotje od mojega.
Dobro milo in prav pripravljena pena sta sigurno boljša od brivske kreme, sam meni se to ne da. Je pa krema v kombinaciji s čopičem po mojih izkušnjah dosti bolje kot navadna pena ali gel. Uporabljam Palmolive zelena tuba. Tudi Nivea je OK.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Jaz mam nekaj različnih mil. Proraso zelen mi je najboljši, mam tako v tubi kot tisti plastični šalčki. Potem mi je kul tudi Arko. Ostale ki imam so bolj kot ne zgrešen nakup oz sta proraso in arko meni osebno pač boljša. Sta znana tudi kot neka začetniška.
Klince kot rečeno astra, derby, polsilver, nekaj ostalih vendar to se bolj kot ne dobil kje zraven.
Brivnik pa imam merkurjevega 34c ter tole . Tale cheap kitajc je men osebno boljši kot merkurjev. Merkurjev ima sicer težo kar mi je kul vendar se bolj obrijem s poceni kitajcem.
Čopič pa en od frank shaving pure badger.
Aftershave mam standard old spice in domač bayrum (dober vonj ampak hitro zgine).