Britje, klasicna ziletka

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
No, sam da si srečen
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
KSZ.

Še moje mnenje, ker sem se po dolgem času spet spravil na DE z mach 3 platforme. Že prej sem občasno probaval z neko staro (fotrovo) DE britvico, mislim da je firma "Soluna" pa mi je nekako vzelo 5x več časa kot mach 3 in efekt je bil zanič. Sem se sedaj malce izprsil pa kupil enga Edvinovega Jagerja pa jazbeca v čopiču.

Kot prvo je glede mila tako da za začetnike raje kot milo uporabiš "kremo" ker enostavno omogoča "vpogled" v to kar delaš. S 1cm brivske pene na licu se zanašaš samo na občutek kar za učenje ni ravno najboljše. Sam se sicer ne smatram kot začetnik ker koneckonecv tudi z kartušami rabiš nekaj občutka in vsaj "gibi" roke so tudi pri DE identični. Razlika je v pritisku in posledično držanju britvice.

No za svoje potrebe sem za milo vzel kar se v reviewih opisuje kot "nekaj med milom in kremo", gre za Prorasovo "Sapone pelli sensibili". Se malce slabše peni kot "milo" je pa še vedno relativno penasta stvar tako da da malce več gladkosti kot kreme.

Za britvice težko karkoli komentiram ampak trenutno sem zelo zadovoljen z Willkinsonovo, ki naj bi omogočalo bolj gladko drsenje pri relativno veliki ostrini (ima nek ekstra premaz po površini). Sem probal tudi Astro ki je bolj ostra, ampak ostrina full pada in je tako vsako britje malce drugače. Wilkinson deluje ves čas enako dokler pač ne rata zanič (začne malce cukat). Zraven Jagerjeve britice so prišli tudi Derby ampak je občutek tak kot da bi se z njimi en že prej 10x obril! Torej med britvicami so res velike razlike in je potrebno prej sporbat kaj komu paše glede na kožo, dlake in pa sam način britja.

Kar se tiče samega britja s temi sestavinami, za razliko od mach 3 vzame namesto 3 min recimo da 2-3x toliko. Delam pa dva pass-am, z mach 3 sem naredil enega z izjemo pod brado kjer je rastišče malce bolj kompleksno! Overall se mi zdi da se obirjem precej boljše z DE, pa tudi draži mi kože skoraj nič.

Aja bistvena stvar zaradi katere sem prešaltal na DE je itak cena, pa ne da bi me bolelo v denarnici ampak iz principa. Po moji kalkulaciji se cel komplet povrne v cca. 1-2letih.

BTW, koliko časa zdržijo čopiči?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Saj če narediš 2 pass-a namesto enega, ne more biti drugače, kot da vzame vsaj 2x več časa. Na začetku, ko je treba biti previden, je razlika še večja.
Katere britvice imaš poleg Astre in Willkinsona še na razpolago?
Moram reči, da si prišel do relevantnih ugotovitev. Res je manj iritacije kože, s tem sem imel pri Mach 3 in Fusion-u stalne probleme. Da se obriti gladkeje, a razlika ni velika. Mislim da je pri Mach3 nekako definiran odmak od kože, česar se ne da preseči. Prednost je tudi, da izbereš izmed mnogih primerov britvico, ki ti najbolj odgovarja.
Koliko zdržijo čopiči, pa mislim da boš na tem forumu težko našel odgovor. Redki imajo daljše izkušnje, pa še tisti so imeli samo svinjske čopiče. In doba slednjih od izdelavalca Omega je cca 15 - 20 let. Cena cca 5 EUR/kos.
Sam menim, da vzdržljivost jazbečjih čopičev zelo varira. A iz tujih forumov vem za primere Simpson-ovih Silvertip čopičev, ki so kot novi, pa imajo 90 let.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Odvisno kaj si zamisliš.
cool-1.gif
In kolikšno bi rad imel. Ampak od 25 do 40 EUR. Kaj pa vem, meni se za toliko truda zdi v redu cena. Potrebno je tudi dvakrat žgati v peči.
To mi je sicer izdelal en od lončarjev blizu Dolenje vasi pri Ribnici. Tam je lončarstvo dolgoletna tradicija, tako da se mi zdi, da mora biti dobro narejeno. Bi tudi točno povedal, a ne vem če lahko dajem osebne podatke, po drugi strani bi delovalo kot EPP.
cool-1.gif


Če bo slučajno koga zanimalo, kateri lončar, pa komot povem na ZS.

EDIT: Podatek, ki je zanimiv in pomemben: Posoda ima skoraj 2l kapacitete vmesnega prostora, tako da brivska pena res ostane topla še dolgo dolgo, kar je dobro, če se briješ v dveh ali več prehodih. Toplejše kot so dlake, lepše se brije.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Tele posode so res zanimive
cool-1.gif


Še meni se zdijo kul, pa sem za britje precej len
redface-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Posoda res lepo okrasi kopalnico.
cool-1.gif

Bolje je šele sedaj, ko sem začel s klasičnim britjem.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Prodam ti lahko edino tamanjšo, ker tavelike so že rezervirane. Ena zame, ostali dve za dva kolega. Če slučajno kateri ne bo vzel, pa ti komot prodam. V Nasprotnem primeru pa ni problema, lončarju rečem da naj izdela še eno.
smile-1.gif
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Jaz sem eno posodo sunil Bajkmanu
cool-1.gif
in je zadeva res lepa in funkcionalna. Lepo vročo vodo noter in zdrži brez problema celo britje. GFT se res bogato speni v toplo kremo, Cella (loj) pa vročine ne mara, vsaj pri meni ni. Menda treba bolj mlačno/hladno vodo, moram še sprobati. Vsekakor gre brez te posode, ampak zakaj bi ..
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Sem vesel, da služi svojemu namenu! Imam pa občutek, da nobeno milo, ki bazira na loju (Tallow), ne mara vročine. Lahko potrdim za Arko, Cello, Palmiro, Mitchell's Wool Fat. Za slednjega tako trdi celo doktor klasičnega britja:

 
Nazadnje urejeno:

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Zmanjkalo mi je pene za britje in ker si jo kupim ravno 1x na dobro leto bi zdaj vzel kakšno boljšo, če obstaja...kakšne izkušnje imate s penami oziroma geli za britje?

Do zdaj sem uporabljal neko od Gillette.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Po mojih izkušnjah je vse več ali manj isto. Sem pa rotiral med Gillette in Niveo gelom, leta nazaj pa Palmolive krema v tubi in s čopičem.