Britje, klasicna ziletka

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Jaz imam kocko in styptic pencil pa mi ne izgledata enako na pogled. Je pa ta pencil super zadeva ker tudi kakšno bolj orenk krvavitev pri britju lepo zaustavi!
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
Ne, deo-kamni, alumblock in styptic pencil niso vse eno in isto.
Alum-block in styptic pencil sta KALIJEV aluminat, s to razliko da je pencil zmlet v prah in spet stisnjen v obliko kakršno pač ima.
Deo-kamni pa so AMONIJEV aluminat.

In ne, ni vseeno. Imam in dnevno uporabljam oboje.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ok zdej mi pa ni jasno več. Vsi mi govorijo da se neda pri frizerju s klasično britvico brit zdej mi je pa nekdo rekel da je bilo na dobro jutro oddaja o neki gospe ki ima frizerski salon in brije tudi s klasično britvico....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Ok zdej mi pa ni jasno več. Vsi mi govorijo da se neda pri frizerju s klasično britvico brit zdej mi je pa nekdo rekel da je bilo na dobro jutro oddaja o neki gospe ki ima frizerski salon in brije tudi s klasično britvico....

Tudi sam se sprašujem. Ampak Tale gospod še vedno brije in menda z navadno britvijo.
cheer.gif


Sam imam namen v prihodnosti k njemu na britje iz firbeca
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Če boš imel možnost, se splača tudi k kakemu turčinu. Menda da jih je nekaj tudi v Nemčiji
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sm poslal vprašanje na obrtno zbornico kar se brivnice tiče. Me zanima če bodo odgovorili :D
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Upam da javiš odgovor, če ga dobiš. Na britev.si bo to zelo koristna informacija...

LP
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
Danes sem tudi sam probal britje s klasično žiletko. Ker tisti WEISHI iz Kitajske (od nakupa je že več kot dva meseca) ni prišel, sem na Amazonu naročil Edwin Jagger 89L. Občutki so sila mešani. Porezal se sicer nisem, vendar sem se obril precej slabše kot z Gillette Sensor Excel. Zadeva je precej težja od Sensorja, tako, da nisem imel pravega občutka.
Pritiskati si sploh nisem upal, ker sem se bal, da se zarežem. Ves čas sem imel slab občutek, kot da ne bi čutil britvice. Večino pene sem postrgal z lica s ščitom in ne z žiletko.
Vem, da je bil kot napačen, vendar vseeno, se bo treba še dosti naučiti. Res je treba pravilno postaviti brivnik na obraz. Če kot ni pravilen, ne reže nič.

Poleg tega pa sem po britju opazil majhne luskice na licu. Kot da bi postrgal še malo kože zraven. Sicer ko namažem z balzamom, tega več ni videti.
S Sensorjem tega ni bilo nikoli.

Še kakšen nasvet?

Verjetno moram samo vztrajati in po nekaj deset britjih bo zadeva že OK?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Uporabil sem tisto, kar je prišlo v kompletu, in sicer Derby. Te pet žiletk bo dovolj, da malo natreniram in dobim občutek. Potem pa itak nameravam vzeti vzorčni komplet, da vidim, kaj mi najbolj odgovarja.
Ni se mi zdelo smiselno že na začetku jemati vzorčnega kompleta, ker najprej je potrebno osvojiti tehniko britja. In šele potem boš lahko opazil kakšnekoli razlike med žiletkami. Dokler še nimaš rutine, lahko dobiš zavajajoče rezultate glede žiletk.

Nabavil sem pa sicer tole. Upam, da ni kakšen ponaredek, ker v samem nazivu ne piše da gre za model 89L.
Po slikah sodeč, je ta pravi. Kaj meniš? Je tudi ceneje kot v tisti trgovini, ki jo vsi priporočate (mislim da shave.ei???)

Edwin Jagger 89L
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Je original. Koliko je bila poštnina? Se opravičujem, a ne znam pogledat.
bonk.gif
Pa po ročki imaš te črte, zareze (line)?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ja, na ročki so črte. Mislim, da obstaja tudi model, ki je čisto gladek. Jaz sem raje vzel tega narebranega.
Skupaj s poštnino me je prišlo preračunano v Evre dobrih 32.- EUR. To je cca. 4.- EUR ceneje kot na drugi internetni strani.

Sedaj sem pogledal še enkrat vrat. Je kar rdečkast in poln drobnih luskinic kože, kar nacefrano. Meniš, da je krivo preveč agresivno britje? Ampak obrit sem slabše kot z Sensorjem.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Če bo še kdo naročal, mislim da je tole boljša izbira za dobrih 33 EUR (skupaj s poštnino), ker je ročka še bolj hrapava:
http://www.connaughtshaving.com/mur89.html

Edwin Jagger 89L pa je tukaj s kodo BC10 za 31,30 EUR (skupaj s poštnino):
http://www.giftsandcare.com/en...omo-brillo.html

Pri tej drugi štacuni je prednost, da se lahko zelo ugodno naroči tudi ostale brivske stvari ( Bolzano), ki imajo tudi 10 % popusta na račun kode BC10.

Ampak brivska mila in Omega čopiče, kreme pred britjem itd, Losjone za po britju, pa je najbolje kupiti v Italiji. Tam so ti Italijanski produkti napol zastonj.

Pa še odgovor na tvoje konkretno vprašanje:
Sensor Excel je verjetno najboljši kartušni brivnik. Zato je tvoj DE89L dobil hudo konkurenco.
Ampak NA TA NAČIN in z nekaj vaje, ter žiletkami, ki ti bodo ustrezale, boš gotovo presegel Sensor Excel. Kot rečeno, jaz se z Derby žiletkami skoraj nisem mogel obriti, pa še zelo različne so, pa čeprav v istem paketu.

Upam da sem vsaj malo pomagal.
cheer.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Prebral sem tvoj sestavek o kartušnih brivnikih. Še posebej o Sensorju. Dodajam še moje izkušnje.

Briti sem se začel v srednji šoli. In to s fotrovim DE Gillete brivnikom in Gillette britvicami. Obvezen after shave je bil seveda Pitralon.
Ker nisem imel pojma sem bil vedno zarezan ko pujs. Ker je bilo to prenevarno zame, sem nabavil no name kartušni brivnik in krvi je bilo že bistveno manj.
Potem pa so prišli Sensor na sceno. Super brivnik. Za njim sem imel Sensor Excel, vendar mi ni tako odgovarjal kot navadni Sensor.
Zatem so prišli Sensor 3 (ista verzija kot Excel, vendar s tremi rezili). Na žalost jih ni več možno dobiti. Meni so bili najboljši.
Sedaj pa uporabljam Sensor Blue 3. Sem mislil, da je to naslednik Sensor 3, vendar sem se zmotil. Prodajajo jih samo na vzhodno evropskih trgih, tudi Sloveniji, itak. In tudi kvaliteta ni enaka. Po treh britjih je že drastično manj oster.

Zato pa sedaj eksperimetiram z DE britjem, upam, da bom dovolj vztrajen in da bo šlo brez vnete kože.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Ročke od navadnega Sensorja in Sensor Excela imaš še? Kateri Gillette DE je imel foter? Lahko da je tisto super brivnik, a ga nisi pravilno uporabil in si šel na trotlziher.

Če ga ima fotr še, lahko pripopaš kako sliko in ti povem mnenje.

LP
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Za stari DE brivnik moram preveriti, ko bom spet tam

Ja, ročke od Sensor oz. Sensor Excel imam, ker jih uporabljam sedaj z Sensor Blue 3.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Pa dajva drugače. Je očetov DE kompletno kovinski? Se spodaj vijači in se s tem zgoraj odprejo vratca kot pri metulju?

Kaj takega?



Pa če imaš kako Sensor ali Sensor Excel ročko odveč, jo odkupim
 
Nazadnje urejeno: