Britje, klasicna ziletka

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Nikoli poskusil, pa me zanima, glede na to, da se se vidi v prodaji klasicne ziletke, a je to enakovredno danasnjim 3, 4, 5... rezilnimi turboti in kakosezeklicejo. Ce ne drugega je verjetno ceneje, ne. Sem mislil da sem nekje doma se videl ta brivnik, da bi poskusil, pa ga nisem nasel, v DM pa ga tudi nisem videl.
smile-1.gif
Je vredno poskusit?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
uni razni mahi pa 3,4 turbo so proti klasični žiletki pol kur.ca vredni.sam pazi če se boš prvič bril da bo z občutkomker drugače boš ves porezan
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Fora je samo v tem da so te nove žiletke lažje za brit. Zato pa rabijo toliko rezil da sploh kej porežejo. Jaz samo navadno uporabljam, pa še raje je oblikovati.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jaz se vedno brijem na klasiko. Brivnik (v bistvu držalo britvice) sem nazadnje kupil v Sparu, tudi britvice kupujem tam. Britvico menjam recimo enkrat na mesec ali dva.

Res pa je potrebno z novo britvico nekoliko paziti, ne pritiskati preveč, hitro se lahko urežeš.

Dilema gel ali pena - uporabljam oboje kakor kdaj, bistvene razlike ni.

Za potovanja imam pa une za enkratno uporabo, večrezilna držala, po več jih je v vrečki. Tako se obrijem kar brez pene ali gela, kožo samo navlažim. Pač ena piksna manj za vleči s sabo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tale model ima kar dobre posnetke z navodili za britje s klasiko

https://www.youtube.com/watch?v=-qSIP6uQ3EI

sicer pa moje mnenje:
V navadnih britvicah vidim te prednosti:

-precejšnjo izbiro klin, ker jih bojda po svetu uporablja 40% ljudi
-cca. vse paše na eno ročko (industrijski standard)
-ročke se naveličaš predenj se pokvari, če je v njej kakšnih 50EUR
-včasih posmehljivo ceno na klino (nekaj 10 centov)
-možnost nakupa večjih pakiranj: 50, 100, 200, 500, 1000 kosov
-v glavnem ločljive odpadke
-manj odpadkov na klino

Kompromisi so sigurno:

-večja možnost ureznin
-počasnejše britje
-to, da ne brije v nulo, če ne potegneš v 3 smeri
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
Ostali briniki se lahko skrijejo pred klasiko. Res pa je, da ni za...no, malo občutka vleči britvico že moraš imeti. Tisti plastični, za enkratno uporabo, se obriješ dvakrat, pa vrzi stran. Mogoče Lidlova zadeva z izmenljivimi nastavki še nekako najbolj dela.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pa še tole me zanima. Kako je s klasično žiletko, če imaš malo bolj "občutljivo" kožo po britju? Po mach3 ponavadi ves rdeč ratam, pa srbeči mozoljčki se mi pojavijo na vratu.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz mislim da moraš tudi z Mach3 kdaj večkrat potegnt. Fora je samo v tem da lahko to hitreje narediš. Z klasiko gre bolj počasi saj imaš več možnosti da se urežeš.
Kar se kože tiče pa mal poglej na netu. Jaz nevem.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
....
Dilema gel ali pena - uporabljam oboje kakor kdaj, bistvene razlike ni.
.......

malo off .... gel vs pena ... kako ni nobene razlike? gel je pa ja boljsi ...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Drugačen postopek, obrit si pa ravno tako
smile-1.gif


aja, gel nekoliko bolj odtoke zapaca
cry12bpy.gif
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
A obstaja kje se sploh kak brivski salon, kjer te mojster v beli halji obrije s ta veliko britvijo. To bi rad enkrat poizkusil, baje najbolj gladko britje kar jih je.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Pa še tole me zanima. Kako je s klasično žiletko, če imaš malo bolj "občutljivo" kožo po britju? Po mach3 ponavadi ves rdeč ratam, pa srbeči mozoljčki se mi pojavijo na vratu.

Seveda je treba tudi z Mach3 večkrat potegnit, če hočeš na gladko. Jaz imam Gillete Fusion in dva Mach3 Od prej, pa še en Sensor Excell. Meni recimo je sensor excell bolj ustrezal kot Mach3. Je pa Fusion boljši od Mach3, ne bi pa mogel reči, da je boljši od Sensor Excell.
Ko si spraševal, kaj brije bolje torej bolj na gladko:
Vsekakor klasika, ko se enkrat navadiš. Verjetno boš pri prvem britju s klasiko imel slabši rezultat. Potem pa vedno boljši. Za dober rezultat s klasiko so odlični Merkur safety razor brivniki, saj imaš 5 nastavljivih stopenj, z njimi nastavljaš koliko naj bo rezilo zunaj.

Razni gillette Mach 3, wilkinsoni itd. so pa bolj kot trotlziher kamera. Torej smo udri! Pri klasiki pa potrebuješ malce prakse, da obriješ uspešno in tudi hitro. Za prave moške je pa tole:
http://www.royalshave.com/p/405-097-00/feather-artist-club-dx-professional-barber-razor.html

Jaz nisem med njimi.
smile-1.gif
Priložena slika pa verjetno nikomur ni tuja...
1659057-2021-Merkur-Klingen-10er-1000-111117.jpg
 

Priponke

  • 1659057-2021-Merkur-Klingen-10er-1000-111117.jpg
    1659057-2021-Merkur-Klingen-10er-1000-111117.jpg
    36,6 KB · Ogledi: 1.861

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
A obstaja kje se sploh kak brivski salon, kjer te mojster v beli halji obrije s ta veliko britvijo. To bi rad enkrat poizkusil, baje najbolj gladko britje kar jih je.
To boš moral iti kam drugam (v JV Azijo npr., pa v kake ruske dežele), pri nam to ni dovoljeno zaradi zdravstvenih razlogov.

Te pa gladko pobrije kot dojenčkova ritka, je ni žiletke pri nam v prodaji, ki bi to naredila.

Drugače pa sam uporabljam te fensi klince z dodatnim vibracijskim učinkom. Pač občutljiva koža, pa brijem se na 5 dni in se z enostavnimi klincami samo porežem, pa še orenk cukajo.