Britje, klasicna ziletka

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
več kot je žiletk bolj bo cukalo
js se tud brijem z klasiko, ampak sem prešaltal bolj zaradi stroškov
drgače, če mate težave po britju probajte menjat smer britja, vedno s toplo vodo obraz dobro zmočit pred britjem, po britju najprej z mlačno nato z mrzlo splaknit obraz itd.
sam sicer nimam občutljive kože, ampak bi upal svetovat klasični brivnik za slednjo
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Čist sem se napalil.
smile-1.gif
Katero držalo pa priporočate? Da bo Value for price segment, ne top shit zadeva za več kot 100 eur

Tole ful priporočajo: http://www.shaving.ie/products/Edwin-Jagger-DE89L.html
 
Nazadnje urejeno:

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
dober je ta, js mam "brata" muhle 89 ista glava sam ročaj je rahlo lažji (imho bolje, ker je tako teža usmerjena bolj v glavo) in ima malo boljši grip
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
A ni tako, da se ti po britju s klasično žiletko ni treba briti vsaj kak dan ali dva dlje? Ker sem bil pri samo enkrat pri brivcu v vietnamu in je bil zraven mene nek avstralc in mi je razlagal, da je razlika predvsem v tem. Ker če je dobra britvica in brivec se ti ni treba briti tudi po 2-3 dni

razen če mi je nakladal?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Odvisno od tega, kakšno brado imaš. Sam uporabljam fusion, brijem se dnevno, zvečer je glih še za preživet. Imam tudi enga philips in enga brauna, če bi zvečer dal srajco gor, bi se prej moral brit (pa precej bolj mi dražita lkožo=. Svoje čase sem se bril s klasiko, rezultat je praktično enak kot pri teh novih variantah (fusion ij podobne), le da moraš bit malo bolj pazljiv.

In "več kot je žiletk bolj cuka" seveda ne drži. Manj kot so ostre, bolj cuka. DOkler so ostre ne cuka nič.
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


In "več kot je žiletk bolj cuka" seveda ne drži. Manj kot so ostre, bolj cuka. DOkler so ostre ne cuka nič.

seveda, če niso ostre cuka
za primerjavo pusti malo dlje brado npr. 5mm pa probaj pol z novo glavo mach 3 in fusion pa poročaj
je pa res, če je brada čist kratka te razlike ne opaziš

@ynos

svetujem ti, da naročiš tudi sample pack rezil, ker niso vsa ista
 
Nazadnje urejeno:

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Mogoče še en nasvet. Sam sem se navadil, da se brijem vedno po tuširanju. Tako je koža prijetno zmehčana in ogreta. Samo s splakovanjem nikoli ne dosežeš istega učinka.
Gre tudi pri malo daljših dlakah.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Tud pr men, jst se prou težk obrijem, če prej nisem pod tušem. Loh da mal pod omivalnikom namakam, al pa fora z vročo prisačo, sam to ni to, najlaži gre, da grem pod tuš, pa še tm mal z vročo speram in gre kot namazano, če hočem takoj na suho pa cuka tud z novo žiletko.
 

The_Game

Pripravnik
29. mar 2009
38
0
6
Jaz uporabljam Edwin Jagger DE89L ter rezila znamke Feather. Oboje deluje kot odlična kombinacija.

@ynos Čopič v tem paketu ni ravno top in bi v tvojem primeru na daljši rok nabavil kaj boljšega. Pa nabavi si še eno kremo za po britju od Proraso.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vanmarkus pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


In "več kot je žiletk bolj cuka" seveda ne drži. Manj kot so ostre, bolj cuka. DOkler so ostre ne cuka nič.

seveda, če niso ostre cuka
za primerjavo pusti malo dlje brado npr. 5mm pa probaj pol z novo glavo mach 3 in fusion pa poročaj
je pa res, če je brada čist kratka te razlike ne opaziš

to pocnem na dopustu (fusion). nobenega cukanja, je pa malo nadlezno ker se dlake zarinejo med rezila. za mach3 pa ne vemm. sem pa parkrat probal z unimi za enkratno uporabo, 1 ali 2 rezili, tisto pa res cuka.

itak se pa brijem vsak dan pa je. vzame glih dve minuti ali manj.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz pa ne razumem folka, ki si želi dnevno opravilo čimbolj zakomplicirat. Pa na pamet mi ne pade da bi si moral kremo s čopičem mešat in nanašat.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
jaz si kremo kar na prste spustim in že mažem...... predtem si s toplo vodo navlažim brado in tako pustim približno 5 minut oz. da se voda skoraj posuši. Občasno imam mozoljčke po vratu, sploh če bi se bril vsak dan, če malo pustim dlake da zrastejo, težav ni.
 

The_Game

Pripravnik
29. mar 2009
38
0
6
Najbolje da si permanentno odstraniš moteče dlake na bradi. Tako ti bo ta dnevni opravek odpadel.
Jaz raje porabim nekaj minut za pripravo kreme za britje kot da uporabljam tisto iz piksen.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
No bom kar tukaj...

do zdaj sem imel skos te plastične zadeve.... kakšna je razlika v primerjavi z mach3 ?
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Citat:
To boš moral iti kam drugam (v JV Azijo npr., pa v kake ruske dežele), pri nam to ni dovoljeno zaradi zdravstvenih razlogov.
Eh škoda. To bila lahko prava ½men cave½ si predstavljate brivnico, tko par velikih LCD, i-padi namesto časopisov. Avtomat za kavo, a avtomat za stave. Debate o športu in politiki
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zakaj si ne kosila skuhaš vsak dan na odprtem ognju?

Eh, če imate preveč časa v življenju za take stvari pa jih mejte.