Britje, klasicna ziletka

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Včasih si je treba vzet čas zase. Ne mi rečt da nikol nič ne bereš na skretu?
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Jaz pa ne razumem folka, ki si želi dnevno opravilo čimbolj zakomplicirat. Pa na pamet mi ne pade da bi si moral kremo s čopičem mešat in nanašat.

Vprašanje kaj je kompliciranje ... 15EUR na komplet 4h rezil ki jih porabiš v enem mesecu je precej velik denar. Toliko koštajo razni mach3 ipd. zadeve.

El. brivnik je definitvno najpočasnejši zadeva pa veliko je kompliciranja. Cenovno je tudi precej drago, sploh če hočeš kvaliteto. Seveda vsi ki uporabljajo pravijo da je to najbolj komot, pa ni, meni se zdi najbolj zanič varianta.

Navadne britvice so najcenejša izbira, ko se/če se enkrat navadiš je stvar solidno hitra in predvsem najbolj natančna. To da se občasno urežeš je pa obvezen ritual!
grin1.gif


Seveda najbolj komot je da se sploh ne briješ ali pa da se briješ v zelo dolgih intrevalih.

Sem vse probal, pa sam prisegam na "večrezilne" hi end britvice. Konkretno uporabljam mach3 ker ima britvice solidno majhne in omogoča natančno in hitro britje. Kar me moti je cena britvic. Sej ne da si nebi mogel privoščit ampak za tisti kos plastike z nekaj železja je cena občutno previsoka.

A je kdo probal DMovo večrezilno stvar? Zgleda solidna, cene britvic so pa pol manjše od renome znamk.
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Jaz uporabljam iz Hoferja-prince in so več kot pol cenejše od mach3, pri katerih sem dobival filing kot da bi kupoval pomnilniške kartice saj so nesramno drage, kot je utiševalec povedal za tisti piece of shit plastike.
Drugače ni tako okretna glava kot pri machu ampak se da preživet, glede ostrine pa ni razlike.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
En citat iz tujega foruma.

Citat:
a few weeks ago, i found myself in the position of trying to explain my newfound interest in traditional wet shaving to a friend of mine. he's a thoroughly modern fellow and he uses modern shaving tools because, well...it's what modern guys do.

as i described the process to him, the paraphernalia, the pleasure, the advantages....one item provoked the strongest reaction. he was dismayed and appalled that i took 20 minutes to shave in the morning and that's really when it hit me. when you look at the rise of technology and the death of manly rituals, inevitably the clock is to blame. we have sacrificed a whole host of pleasures on the altar of time and we are ultimately the poorer for it.

the pipe gives way to the cigarette. the ocean liner gives way to the airplane. the restaurant becomes the drive-through and the conversation becomes the text message...and all because we, as men, continue to believe that if we could just save a bit more time in our day we'd be able to really get to the things we wanted to do. ironically, in the pursuit of having enough time to do what we want we are forced to dilute or discard the very things we wanted in the first place...and so our vitality dwindles away with every tick of the relentless clock.

perhaps that is why in some sense we're all here at B&B. we want to recapture a forgotten pleasure. we want to revel in the luxury of choosing what we do with our morning routine and most of all, we want to remember the simple joy of not taking the quickest or most expedient road, but the sweet meandering path of our own curiosity.

this weekend as i was rushing through a morning shave i thought about all of this. i took a breath, and remembered that there was nothing on the agenda that couldn't wait just a few minutes more. in the moment of that realization, i became once again the master of the clock instead of its servant and my little daily ritual took on an added sweetness that hadn't been there just a moment before.

i wish for everyone here a similar moment of timeless indulgence. in the day to day flow of obligation and expectation, i encourage you to find a moment to ignore the demands of the clock and take pleasure in this mutual interest we all share. gentlemen, i wish for you all a truly excellent shave.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Včeraj v leclercu videl od Wilkinsona osnovni komplet držala pa 5 klinc za 3,5€. Pomoje čisto soliden nakup da sprobaš, ali bo to zate
wink-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik Matic78 pravi:
Citat:
To boš moral iti kam drugam (v JV Azijo npr., pa v kake ruske dežele), pri nam to ni dovoljeno zaradi zdravstvenih razlogov.
Eh škoda. To bila lahko prava ½men cave½ si predstavljate brivnico, tko par velikih LCD, i-padi namesto časopisov. Avtomat za kavo, a avtomat za stave. Debate o športu in politiki
smile-1.gif

TO idejo jaz študiram že kake dve leti. Par idej mam še zraven. Zdej po tej temi sem spet začel malo bolj o tem razmišljat.



Ynos
467716-post_slo.gif
 

anker

Pripravnik
23. nov 2011
129
1
18
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Včeraj v leclercu videl od Wilkinsona osnovni komplet držala pa 5 klinc za 3,5€. Pomoje čisto soliden nakup da sprobaš, ali bo to zate
wink-1.gif

Takega imam tudi jaz že nekaj let. Pri prvem si mi je držalo odlomilo, ker sem preveč zategnil, novejša držala pa so bolj kvalitetno narejena.
Drugače pa ko se navadiš, se hitro obriješ. Za njih sem se pa odločil, ker se ne brijem vsak dan in zato so se mi navadne klince takoj zapacale.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A je kdo probal DMovo večrezilno stvar? Zgleda solidna, cene britvic so pa pol manjše od renome znamk.

Probal tudi to:
http://www.dm.de/cms/servlet/s...n-rasierer.html
ker sem pač dobil za darilo.
rolleyes-1.gif


Ni nevem kaj. Za enkrat obrit je ok, vendar cuka, pa nekaj mozoljčkov sem dobil. Ne uporabljam. In ne priporočam - škoda vsakega centa. Raje une na 1x uporabo, ki se jih kupi na kilo.
Ostajam na gillette sensor excell, ki obrije zadovoljivo, kljub ne najcenejšim rezilcem.
 

The_Game

Pripravnik
29. mar 2009
38
0
6
Meni se osebno bolj dopade krema za britje od Proraso, ki jo pripravim sam, kot pa tista iz pisksen (sem probal že marsikatero).
Se mi pa zdi, da je tudi cenejše.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Jaz uporabljam iz Hoferja-prince in so več kot pol cenejše od mach3, pri katerih sem dobival filing kot da bi kupoval pomnilniške kartice saj so nesramno drage, kot je utiševalec povedal za tisti piece of shit plastike.
Drugače ni tako okretna glava kot pri machu ampak se da preživet, glede ostrine pa ni razlike.

Uporabljaš s 3emi ali s 6imi rezili? slišal sem namreč, da je s 3emi OK, medtem ko je pri tistemu s 6imi premalo prostora vmes in se ne da čistit, s tem pa tudi več ne brije.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
V Hoferju obstaja
smile-1.gif
Glede efekta pa ne vem, pravijo da naj bi bilo več slabosti kot prednosti.
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Jaz uporabljam iz Hoferja-prince in so več kot pol cenejše od mach3, pri katerih sem dobival filing kot da bi kupoval pomnilniške kartice saj so nesramno drage, kot je utiševalec povedal za tisti piece of shit plastike.
Drugače ni tako okretna glava kot pri machu ampak se da preživet, glede ostrine pa ni razlike.

Uporabljaš s 3emi ali s 6imi rezili? slišal sem namreč, da je s 3emi OK, medtem ko je pri tistemu s 6imi premalo prostora vmes in se ne da čistit, s tem pa tudi več ne brije.
3
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
z navadno žileto se brijem od kar so mi začele rasti kocine se pravi 35 let in ni na svetu brivnika ki bi mi zamenjal klasiko.
vsi ti novejše mašinerije sem probal pa mi nobene ne odgovarja. pa ne me narobe razumeti.Po vseh teh letih britja z žiletko sploh več ne uporabljam takozvanega " ščita ",to je tatisti drugi del aparata ki drži žilatko v sendviču .porezl se še nisem nikoli teko budo da bi maral k dohrarju.Še pa nekateri brijejo z britvo a redko-za to pa moraš imeti izkušnje drugače si ob vrat.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik anker pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Včeraj v leclercu videl od Wilkinsona osnovni komplet držala pa 5 klinc za 3,5€. Pomoje čisto soliden nakup da sprobaš, ali bo to zate
wink-1.gif

Takega imam tudi jaz že nekaj let. Pri prvem si mi je držalo odlomilo, ker sem preveč zategnil, novejša držala pa so bolj kvalitetno narejena.
Drugače pa ko se navadiš, se hitro obriješ. Za njih sem se pa odločil, ker se ne brijem vsak dan in zato so se mi navadne klince takoj zapacale.

Pri meni je isto. Sam kupujem tiste plastične najcenejše z enim rezilom se 2x obriješ pa vržeš stran in se ne sekiraš kot pri mach3 ko ti gredo solze na oči ko mečeš 20 eur v smeti
tongue-1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Jaz pa že ene pol leta čekiram spletke za različne brivne glave in preostalo opremo s čopičem, mešalno posodo, kremo itd. Najbolj me vabi res nizka cena klinc, ker 12 evrov za 4 mach3 žiletke je plajčka prve klase. Ampak vsakič ko se res spravim k premisleku me odvrača to da se mi zdi da je res cel dolotrajen postopek. Brijem se vsako jutro in mi res ni do stanja pred špeglom. Pa še zadnjič sem dobil v mach3 škatli eno to novo Fusion Proglide žiletko in mi je skoraj tedensko šumo obrilo s tako lahkoto da sem samo gledal. Ne vem pa sicer koliko šele te stanejo a sem siguren da bom tudi v tist listek s ceno "samo gledal".
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Ko smo že pri tem: koliko vam držijo te fusion, titanim, mach3 glave? Meni tam do 2 tedna (kar je pri meni 10 britij, ker čez vikend lenarim pri tem)?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
meni tale od wilkinsona titanium full, več k mesec, brijem se tm na 2 - 4 dni. S tem, da tudi ko jo zamenjam bi še bla, še ne "cuka" preveč.