Britje, klasicna ziletka

Yoda007

Zelenc'
4. jan 2021
6
0
1
Eh, zdaj ste mi pa se luste po kaksnem 20 eur rabljenem naredili :D. Imam en stari Gilette slim twist od dedka ki se odpre na "butterfly" nacin - s tem sem zacel. Moram ga spet v rotacijo dati, pa se za kake ugodne na ebayu pogledati. Ceprav mi Merkurjeva ustrezata hehe.

Tako izgleda:

proxy-image


Palmolive metholated krema je tudi vredu ja, ima celo vecji menthol kick kot prorasova pomoje.

P.S. Kako izgleda Gillette tech ? Kolikor gledam so razlicni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Glava je pri vseh techih enaka, razlikujejo se v držalu. Imaš od debelega, dolgega, kratkega. Mojga sem snel na ital8anskem ebayu za 20 EUR. Je pa ta najenostavnejši in baje so jih prodal največ.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ta, ki opravi s centi brado je pa ta...
Sam da je moj original, ne replated. Spet enkrat sreča in dražba na ebayu.
 
Meh, drage refurbished gillette britvice :p. Imam raje moje nove Merkur Slant in Progres. Ali pa kakega Edwin Jaggerja oz. Muhle, ceprav razen tistih Merkurjev se nisem drugega nabavljal.



Ni milo je kar pena. Ni treba vode drugace dodajati, 1 - 2 cm si ven stisnes na prej zmocen brush in potem v 10-30 sekundah imas lep lather. Sem imel prej tudi njihovo milo, ampak mi to bolj odgovarja v tubi (vsaj trenutno :D). Aftershava pa nisem vzel - a je vredu ? Si ponavadi dam splash Witch hazel po britju in namazem s kaksno vlazilno kremo ko se to posusi.


aftershave naš kot vodico...na alko osnovi, ampak ni hudo agresivno, vonji prijetni, ter balzam obliko. Trenutno rabm zeleno aftershave

ter belo milo. prej sm rabu zelenega, pa mislim da prav nekih bistvenih razlik med njimi ni

drugače aftershave bi znal biti zanimiv tudi od pino silvestre. Rabm njihova tekoča mila in so zakon (meni sploh forte di naura ali pa black musk)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Sem pred časom mulcu naroču tegale Kitajca, pa mu je bolj pasal en drug in je ležal v omari. No korona in dolgčas sta me pregnala in sem sprobal. Zelo solidno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
No dons je prjadru Proraso green kompletek. Zanimiv filing da mentol krema pred britjem. Aftershave je vrhunski.

Mi je pa tale kitajski Futur zmer bolj všeč. Tko da priporočam, fajn stvar za pod 15 EUR. Kok se pa dejansko razlikuje od originala lohk pa jutri povem, sam ne me ženi zatožit :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ravno odprl paketek. Razlike med original Futurjem in Kitajskim fejkom na hiter pogled res ni zaznati, razen to, da sem vzel Futurja v poliranem kromu, v mat verziji bi si bla še bolj podobna. Številke so pri fejku natisnjene, pri originalu vgravirane. Ko pa to primeš v roke je pa razlika očitna, fake je lažji in posledično ni zbalansiran, original ima vago točno tam, kjer ga držiš. Ne vem kako je s patenti, sam škoda, da so lohk Kitajci skopiral res vrhunski nemški izdelek, ki je unikat med brivniki, noben drug ni tako narejen.
Se splača plačat cca 60 EUR več za original? Če gledaš samo na funkcionalnost verjetno ne, fejk opravlja super svoje naloge. Če pa gledaš vse ostalo je pa razlika podobna kot med profi kuharskim nožem in tem, ki ga ima povprečna babnica v predalu. Z obojim se da kuhat.

PS: Če moja žena vpraša, je v omarici še vedno kitajski fejk :valjamse:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
No sprobu še Proraso red losjon. Sem porajtal, da mi alkoholni losjoni bolj sedejo od balzamov. Tale Proraso mi je kr všeč.

Pa mogoče še to. Sploh ni nujno, da je za vsakega, ki prvič prime v roke DE brivnik ok nežen brivnik, čeprav to vsi priporočajo. Men, pa nimam nevem kakšne brade bolj odgovarjajo agresivni. Če bi takoj kupil slant od Merkurja verjetn ne bi mel polne omarice brivnikov. Al pa, sam da lohk žena obrača oči.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Sem smrklji kupil Edwin Jaggerja lady, ker mi grejo na živce kartuše, pa sem mal reklame naredu, brivske robe pa itak v izobilju, ker sem mal fuknjen. Je sprobala Merkurja 34c, kremo pa čopič...."fotr, to gre pa lažje" no pa je dobila svojga.
No zraven je bla Feather klinca in seveda sem jo lastninu. Vedno smo poslušal, da je to pa res ostra klina pa da ni za v agresivne brivnike, pa bla bla. Mater, dal sem jo v Futurja, ki velja za agresivnega in ga nastavil na 3,5. Res sem bil nežen in previden, sam komot sem na kontra potegnu (to počnem na enki) brez cukanja in dons niti enga mozoljčka..... Mogoče bi bil na začetku s to kombinacijo res ko zaklan prašič, ker je klina je res za stopnjo ali dve ostrejša od Astre, Futur pa že na enki bistveno agresivnejši od 34c, promerljivo z open comb, sam men je to zelo všeč.
Proraso losjon, tko rdeč kot zelen.... Druzga ne rabim.
 

Gaz LPG

Zelenc'
14. dec 2018
5
1
3
No sprobu še Proraso red losjon. Sem porajtal, da mi alkoholni losjoni bolj sedejo od balzamov. Tale Proraso mi je kr všeč.

Pa mogoče še to. Sploh ni nujno, da je za vsakega, ki prvič prime v roke DE brivnik ok nežen brivnik, čeprav to vsi priporočajo. Men, pa nimam nevem kakšne brade bolj odgovarjajo agresivni. Če bi takoj kupil slant od Merkurja verjetn ne bi mel polne omarice brivnikov. Al pa, sam da lohk žena obrača oči.

Po eni strani je to res, po drugi je pa tako da ima vsak drugačno kožo, brado in ''learning curve''. Mogoče nekomu odgovarja bolj agresiven brivnik ampak na začetku ne razume, da nič pritiska pomeni nič pritiska, da je treba gledat v katere smeri ti rastejo dlake. Potem pa še ene dvakrat naredi slabo peno in se ene trikrat ureže pa je navdušenja konec. :)

Nazadnje sem kupoval pri Italijanih in sem vzel še slanta njihove firme, ki naj bi bil kao precej nežen. Danes sem se z njim obril in imam končno problematična mesta lepo pobrita brez ureznin in draženja. Je šlo z Astro kot topel nož skozi maslo. EJ89 je proti temu kot palčka za praskanje, pa sta oba precej nežna.
 

Gaz LPG

Zelenc'
14. dec 2018
5
1
3
Ja, potem pa še dobre kombinacije z žiletko in milom, pa mogoče bi še tole poskusu in se gre ''down the rabbit hole''. :valjamse:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Moja cifra je 6 brivnikov, pa 500 želetk na zalogi. Tolk o "rabbit hole"... Merkurjev slant zaenkrat najboljš, res je, da je Futur malo bolj učinkovit, je pa slant neprimerno bolj nežen. Sta pa vintage Gilletta posebno doživetje, sploh open comb.

To maš Fatipa Slant, open ali closed?
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Mim grede, če koga zanima Merkur Futur ki je bil uporabljen 7x, naj mi piše.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Gillette stari so res dobri in trajni - večni, ker so iz medenine, ki tudi po tem, če krom ali nikej odpade, ostanejo "zdravi".
Od novih je pa meni edino Fatip poznan, da je iz medenine. Merkur, Mühle in ostalo je pa iz neke ne vem kakšne že zlitine, ki začne razpadati in tudi hitro razpade takoj, ko se malo kroma odlušči.
Če je treba izbrati najboljši klasični brivnik vseh časov, gre moj glas nastavljivemu Gillette Slim. Jaz imam klasičnih brivnikov nebroj, ker sem pretiraval. Merkur 34C, merkur 37C, Mühle, Gillette Tech nekaj komadov, nekaj Gillette SuperSpeedov, tistih iz 40-tih in 50-tih, tudi 60-tih, Angleško verzijo SuperSpeeda po imenu Rocket... In še nekaj Gillette Slim-ov.
Če bi rabil samo enega, bi to bil Gillette Slim...

4ogLKzR.jpg


Za milo pa je za moje pojme bestbuy kilska Cella, ki je na osnovi loja, zelo zaščitna do kože zelo drseča, lepa pena... Proraso glede vonja OK, enostaven za narediti peno, vendar pa ni toliko drseč, kot Cella. Kilsko Cello se da kupiti v Gorici v trgovini Lanza, kjer je kila pod 15€. To se res dolgo dolgo ne porabi, prej postane žaltava. Ampak se pač deli s kolegom 50:50 recimo. Če ne pa malo Cello v lončku, ki pa žal ni čisto ista.

Čopič pa... Od naravnih je svinjski vsekakor boljši nakup. Pa ne tista PRO verzija Omege, ampak una druga, ki jo v Tigoti v Gorici prodajajo za dobre 3€. Jaz resnih prednosti pri jazbečjih čopičih pač ne vidim. Razen da je dobro Svinjskega malo namakati.
Za mene dobri čopiči so tisti mehki sintetični tipa Loccittane Plisson. Res zelo mehki, posebej dobro, če je koža občutljiva, lažje, hitreje, bolje spenijo milo, ni vmes mehurčkov, veliko bolj homogena pena je, pa še poceni so. Od prav brivskih je najboljša izbira Yaqi. Ročka tega tipa mi je najbolj erogonmična, tako za peno na obrazu kot v posodi:

Jaz sem peno iz posode opustil. Direkt na obrazu gre pena bolj med dlake in s penjenjem jih bolj privzdigneš ter zmehčaš.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Še dodatek glede čopičev. Hecno, ampak še najraje posežem po kozmetičnih sintetičnih penzlih za ženske tipa kabuki. Še bolj mehki, še bolj bogata pena, cena pa 3 do 5€.
Cwyz6QD.jpg


EbhECkx.jpg