Britje, klasicna ziletka

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Malo sem gledal kaj se v svetu najbolj uporablja od safety brivnikov in poleg Merkurja se še bolj priporoča Vikings in pa Edwin Jagger. Pozna kdo oz. uporablja?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sam imam Jaggerja in kaj rečt, deluje! :D

Pomojem bolj kot znamka je pomembno kako ti sedejo v roke različni tipi britvic, če govorimo samo o zaprtem tipu (odprt se odsvetuje začetnikom, sicer pa dobiš dosti britivic v obeh variantah z opcijo ali nastavljanja odprtosti rezila ali pa menjave zaprto/odprto z obračanjem pokrova/nosilca žiletke) je bistveno da pogruntaš kakšna dolžina ročaja ti ustreza in kakšno balansiranje mase je tebi bolj "domače". Vsi glavni proizvajalci ponujajo tu nekaj variaciji tako da ali kupiš nekaj in se navadiš ali pa kupiš vse pa iščeš kaj bi bilo boljše (malo že meji na zbirateljstvo)!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Sem tegale kitajca k je bil pripet par postov višje naročil za smrkavca, k bi se rad začel brit, pomoje če tole naročiš nimaš kej zafrknit, ker je poceni, pa nastavljiv podoben precej dragemu merkurju, tko da greš lohk od soft pa do bolj agresivnega, pol boš pa videl, kaj ti sede.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Jaz mam nekaj različnih mil. Proraso zelen mi je najboljši, mam tako v tubi kot tisti plastični šalčki. Potem mi je kul tudi Arko. Ostale ki imam so bolj kot ne zgrešen nakup oz sta proraso in arko meni osebno pač boljša. Sta znana tudi kot neka začetniška.
Klince kot rečeno astra, derby, polsilver, nekaj ostalih vendar to se bolj kot ne dobil kje zraven.
Brivnik pa imam merkurjevega 34c ter tole . Tale cheap kitajc je men osebno boljši kot merkurjev. Merkurjev ima sicer težo kar mi je kul vendar se bolj obrijem s poceni kitajcem.
Čopič pa en od frank shaving pure badger.
Aftershave mam standard old spice in domač bayrum (dober vonj ampak hitro zgine).
Ja, ker tistle Merkur ni vreden pol k. Meni osebno je najboljši Gillette tech. Ni čudno, da so jih prodali na milione. Sam ta ni OK za moje podvige s tritedensko brado. Merkur ji pa sploh ni kos.
Imam pa še neko repliko enga francoskega brivnika iz 1920, izgleda fantastično, obrije pa pol tako dobro kot Tech, pa še vedno vrhunsko prot Merkurju.
Aja, pa Omega, iz prasca, ko se je unesel po približno pol leta je ratal vrhunski.

Aja sej res, če bi kdo ponucal želetke Gillette platinum modra pakunga mu jih šenkam, ker men sploh ne sedejo. Jih je pa dveletna zaloga.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ok, nabiram počasi oz. se odločam kaj bi si naročil. Se mi nikamor ne mudi.

Zaenkrat sem si rekel, da bi vzel Edwin Jagger 3D laser safety razor DE. Je isti kot navaden, samo ročaj ima malo bolj oprijemljiv.
Klince bom lahko preizkusil Edwin Jagger, ki pride ena zraven, dodatno pa bi si omislil testno Astra SP in Feather varianti.

Sedaj sem prišel do izbire kreme ali mila. Malo berem, da naj bi bilo milo v kombinaciji z brushem boljša izbira? Ali za kremo ne potrebuješ tudi brusha? Kaj uporabljate raje?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kalbo ma pred leti so tega merkurja precej priporocal za zacetnike pa sem ga vzel. No sedaj 2 leti vec al manj samo stoji v omari.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Evo, dons je moj Gillette new s iz obdobja 2. svetovne vojne s frišno Astro opravu s centimetrsko brado ko keks. Sem mel več težav peno spravt do kože.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Predvsem pazi eno stvar. Nikakor zadeve ne pritiskaj na kožo, naj šiba pod lastno težo.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63

Ali je ta prodajalec preverjen in ne prodaja kakšnih ponaredkov (ne vem niti če ponaredki obstajajo pri teh produktih haha)? Ker če je preverjen, potem bom kar nabavil...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
Zdravo,

z brivnikom sem zelo zadovoljen. Nisem kakšen hud poznavalec različnih modelov, ampak mislim, da je to kopija Gileta....
Uporabljam ga v kombinaciji z Nivea kremo za britje in čopičem. Žiletke sem kupil preko ebay-a, ampak sem na koncu pogruntal. da mi najbolj ustrezajjo Gillette modre.
V štartu je bilo par ureznin in slabo obritih mest, ampak se hitro zverziraš.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz sm porabil za britje cele glave in 3/4 brade eno modro Gillette. Pol ni več porezal nič
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Zdravo,

z brivnikom sem zelo zadovoljen. Nisem kakšen hud poznavalec različnih modelov, ampak mislim, da je to kopija Gileta....
Uporabljam ga v kombinaciji z Nivea kremo za britje in čopičem. Žiletke sem kupil preko ebay-a, ampak sem na koncu pogruntal. da mi najbolj ustrezajjo Gillette modre.
V štartu je bilo par ureznin in slabo obritih mest, ampak se hitro zverziraš.
Zlo podobne tem modrim, ki jih dobiš pri nas so Astra.