Brisalci

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Na oplu sem sem imel prvo vgradnjo bosch aerotwin, ki so pogojno zdržali leto in pol. Potem sem imel champion, ki so bili pogojno za pol leta. Kitajci zdržijo recimo 2 leti. "Zdržijo" pomeni, da postanejo zanič, ne da malo škripne ali sem pa tja kako črtico spusti.

Imam občutek, da je tudi od avta odvisno kako delajo in zdržijo brisalci... Na škodi izgledajo identični brisalci kot pri oplu (verjetno tudi bosch aerotwin), pa bom videl kako bojo ti zdržali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Si siguren, da nisi narobe obrnil brisalca pred natikanjem na roko? Se je meni tudi zgodilo, da sem mislil, da sem napačne kupil :nigladek: ...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
A Boscevi aero eco so uredu? V Leclercu so znizani pa sem zagrabil, jebeštrga ce so original zdrzal 10 let.. :valjamse: :evil: so pa ta trenutek cenejsi od vseh "leclercovih"..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
enkrat sem zamenjal gumice s precej zajebavanja, drugič mi je pa živcev zmanjkalo in sem vrgel vse stran

na koncu so komplet brisalci od kitajca za 8€ dosti boljši nakup
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
enkrat sem zamenjal gumice s precej zajebavanja, drugič mi je pa živcev zmanjkalo in sem vrgel vse stran

na koncu so komplet brisalci od kitajca za 8€ dosti boljši nakup
Tudi sam sem se jeseni zafrknil. Pol ure sem se zajbeval, rezal enega vraga, ki ga še z žago za železo nisem prežagal ... potem pa vrgel stran in šel po nove brisalce. Žal, ker sicer zagovarjam tak pristop. Nikakor ni šlo skupaj, pa sem obupal. Verjetno so mi podtaknili napačen model. Škoda denarja in časa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Kot sem že pisal na prejšnjih straneh, dela z menjavo je 5 minut za oba brisalca, gumice kupiš na original servisu. Če ne gre si pač vzemi dodatne 3 sekunde in odpri yt. Ni enega samega razloga da bi natikal kitajske čipšit brisalce na avto. Ali bognedaj bosch twinshit.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
sam sem presenečen, ker sem dolgo let menjal brisalce vsako leto. bosch ipd "ohinsplohdbest" znamke. no, dobra tri, štiri leta nazaj na originalnem opel servisu zamenjal in zadeva še vedno dela. ne škriplje, ne pušča risov. pa so bili 40 eur in ne 80 (kot pri nas recimo). zdej pa ne vem, a so original opel al pa tudi oem...ampak, delajo. sploh ne vem, kaj bom vzel, ko tile crknejo :) drug avto, hehehe
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Gumice na brisalcih je treba redno čistiti. Ne boste verjeli ampak te zadevice so ene izmed najbolj umazanih delov na avtu.
Tega ob pranju avtomobila ne naredi 99 % ljudi.

Ngc...z gobo s katero pereš avto - potegneš prek gume. Če tega še nikoli nisi naredil (in so brisalci stari par let)..je dobro vzet v roke staro zobno ščetko in očistit še kanale. Znajo začuda brisalci oživeti, ko postanejo bolj prožni zaradi odstranejne plasti umazanije.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ksz, obujam staro temo:

katere klasicne brisalce, z zeleznim ogrodjem, U/J priklop (kljuka), kupit in kje? 20 let star voz, vcasih je petrol prodajal klasicne brisalce valeo v zeleni skatli, tega ze dolgo nimajo vec v ponudbi.