Brisalci

B81

22. jul 2007
34.478
8.954
113
Kaj so to za eni brisalci?
https://www.avtobrisalci.com/

Cisto prevelika izbira na spletu, na avti so 7 let stari, prvi brisalci.

Pa nocem neke valeo, bosch, ker berem, da enim brisejo 3 mesece potem pa qrac...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma so uni malo trdi, ki toliko kritizirajo bosch ipd. Zgleda bo tudi tukaj treba zamenjat uporabnika ne pa materiala.

Meni so se še vsi obnesli, kupil polno boscha, ker so najcenejši in za teh 15-20€ ne rabijo ravno 10 let bit brezhibni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
No ne rabiš bit ravno trd, da vidiš, da brisalci preprosto ne brišejo dobro

Bosch aerotwin za moj avto stane od 30€ naprej in ima približno enako življensko dobo kot vsi ostali brisalci.

Zdaj pač namesto boscha furam kitajca iz aliexpressa. Povsem zadovoljen. 8€ stroška. Naslednjič bom menjal samo gumice (1€ za komplet).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
napiši avto, vedno kupim v tujini so me navadili kake 12 let nazaj, ko o pri nas želeli za Aerotwine 60-70€ v nemčiji so bli pa 20-25€.

Te gumice bi bila zanimiva varianta bi tudi preizkusil samo se vedno rabi kako robo, pa še za koga v familiji kupim in se ni splačalo.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sam sem kupil Aerotwine iz neke nemške strani in so super že tri leta, fotr je pa točno te Vornitzer vzel in so se v pol leta in to čez poletje zjahali, po ene 4-5 črt na vsakem, ko brišeš, živa katastrofa. Zdej ali so pri meni nove gumice in tukaj bili brisalci že starine vem, ampak tolk slabih še nisem imel na avtu.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
No jaz imam glede Boscha različne izkušnje...

Aerotwin imam na svojem že 3-je leto in še vedno brišejo odlično. Za ženo sem pa kupil Aeroeco (ker ima še tisto klasično kljukico) so pa res za en k***c.... po 3eh mesecih kr začel skakat gor po šip in posredno ni nič obrisal, tko da sm bil nad tem modelom res razočaran
frown-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nitro

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Super, končno!
Men morjo bruisalci delat Super. Pa če jih menam vsake 2 let.
Je potreben en komromis, in tole za 70€ mi ne gre v glavo. Sploh če en potem napiše 1€ za gumice in mu je OK:.
Nekaj razumnega bom z veseljem upošteval.
Zahteve: Dobro, v SLO, sam menjam, cena do 30€ par!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ne morem verjeti. Samo parkrat sem kliknil na to temo in že imam zgoraj banner za avtobrisalci spletno stran.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
ma vsaj 10x sem že napisal, pa bom še 11ič:
če mate npr golfa 4 mate lahko najdražje superduper brisalce aero PA BO BRISALO ZA EN *REK
V kolikor imate pa vozilo, ki ima roko brisalcev "da se reče", je pa to popolnoma druga zgodba

Sam po vseh teh letih in vožnjah po avstrijskih cestah do smučišč lahko rečem, da edino odsvetujem prehod iz klasičnega na "aero" tip če imate navadno kljukico za pritrditev - saj se na "bunki" nabira sneg in vleče črto po sredini
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
napiši avto, vedno kupim v tujini so me navadili kake 12 let nazaj, ko o pri nas želeli za Aerotwine 60-70€ v nemčiji so bli pa 20-25€.

opel astra J

do sedaj aerotwinov za moj avto še nisem našel po neki super ugodni ceni...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Sam sem kupil Aerotwine iz neke nemške strani in so super že tri leta, fotr je pa točno te Vornitzer vzel in so se v pol leta in to čez poletje zjahali, po ene 4-5 črt na vsakem, ko brišeš, živa katastrofa. Zdej ali so pri meni nove gumice in tukaj bili brisalci že starine vem, ampak tolk slabih še nisem imel na avtu.

Čist tko mal "naglas" razmišljam - a je možno, da fotr uporablja kakšno preagresivbno čistilo za stekla?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Nope, samo in samo sonax-ove zadeve. Pa tud pazi, ko je po šipi in za brisalci listje, da lepo spuca in šele nato prižge brisalce. Ne vem, tud meni ni jasno, kaj jih je zdelalo...nisem pa pogledal, če jih je kdo zamenjal, pa svoje stare gor dal
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Zanimivo. Da grejo rakom žvižgat po par mesecih in to poleti....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako dober je brisalec, se dokaže takrat, ko samo enkrat obrišeš preko zaledenele šajbe.
Noben bosch, valeo itd šrot ne preživi tega.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Že mogoče ampak to je poleti nekako neizvedljivo
grin1.gif
In da jih potem zj3besh v par mesecih...napaka v materialu ali kaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Brisalec mora delati dve leti! Pomeni dve zimi in dva poletja !
10.gif


Zanimivo je, da dobimo z novim avtom točno take brisalce.
grims-1.gif
Potem ko je treba pa menjat, pa lahko pri nas (celo na uradnih servisih in v bistvu vsepovsod) lahko kupiš samo še jajca za enkratno uporabo ! Grrrr !!!

Edino pri Mercedesu kupljen originalni brisalec je zopet takšen kot treba. Renault, Peugeot, VW, ? - Zanič!

Audija pa pravkar testiramo, zaenkrat dobro kaže. Ampak počakati še malo ..
 

B81

22. jul 2007
34.478
8.954
113
Cudno. Pri 7 let stari fiesti jih je potrebno letos menjat. Koliko let pa sem imel na mondeu prve, pa raje ne bom pisal
smile-1.gif

Res pa ce so zledeneli skup s sipo in prizges, bodo zanic.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Sam še vedno prisegam na Denso in sicer klasične. Imel čez poletje ene "flat" od Ashike, slabi po parih mesecih.
Na Škodi fabii se niso obnesli niti Bosch Aerotwin in tudi ne Valeo First, menjal z Denso-m, da vidim kako bo na tem avtu.
Imel pa nekoč pred davnimi leti NWB in so bili top.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Sem kupil Denso pa sem razočaran, klasični so še kar, aero so pa totalno zanič, že novi so puščali črtice sedaj bom po parih mesecih menjal za aerotwin, upam da bo potem za nekaj časa mir.

Citat:
Uporabnik krofica pravi:
No jaz imam glede Boscha različne izkušnje...

Aerotwin imam na svojem že 3-je leto in še vedno brišejo odlično. Za ženo sem pa kupil Aeroeco (ker ima še tisto klasično kljukico) so pa res za en k***c.... po 3eh mesecih kr začel skakat gor po šip in posredno ni nič obrisal, tko da sm bil nad tem modelom res razočaran
frown-1.gif

Tudi za tiste s klukico dobiš Aerotwin, v imenu mora biti "retrofit", dobiš komplet pod 20€.