Brisalci

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Meni kitajci zdržijo dve sezoni, aerotwin pa do prvega mraza. Za četrtino cene boscha je kitajec nobrainer. Sumim pa itak, da je oboje narejeno na kitajskem, samo še par lokalnih debeluhov je z boschem še bolj debelih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa smo zopet tam kot v vsaki temi.... Izrecno prosiš da ne ponujajte kitajskih brisalcev ker jih rabim v realnem času a razvije se debata o aliexpressu in kitajskih brisalcih :bonk:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pa smo zopet tam kot v vsaki temi.... Izrecno prosiš da ne ponujajte kitajskih brisalcev ker jih rabim v realnem času a razvije se debata o aliexpressu in kitajskih brisalcih :bonk:

AeroEco začnejo hitro škripat in ratajo trdi, ampak delajo kako leto, potem so fuč. AeroTwin ne vem če so bili kaj boljši. Original z avtom so delali par let, naslednji original eno leto.

Pred leti bil zadovoljen z Denso, vsi tukaj jih tako hvalijo še vedno. Kupil mesec nazaj, v 14 dneh pacajo enako kot so aeroeco. Pod pacajo mislim da so začel puščat črte.

Naslednjič grem v nabavo najcenejših, magari kitajcev pa jih na pol leta menjam. Oz. pred vsako zimo. Bo tako očitno še najbolje...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
S temi brisalci je križ. Včasih sem prisegal na Denso. Potem sem ob menjavi avta naredil servis na VW in so mi tam hkrati podarili tudi VW brisalce. Glej zlomka - čeprav sem precej na cesti, so zdržali več kot dve leti. Kar me je fasciniralo.
Septembra so dokončali svoje življenje in med brskanjem sem opazil, da jih pravzaprav izdeluje Bosch (Aerotwin). Torej kupim Bosch Aerotwin in jih zamenjam. Teden ali dva sem bil zadovoljen. Potem pa so se začele pojavljati črte, sedaj (po komaj dveh mesecih, še pred zimo in brez poletnih insektov) pa so že popolnoma neuporabni.
Človek res ne ve. Ali je toliko različnih kakovostnih razredov? Smola, da sem mogoče imel kaj na vetrobranskem steklu in sem jih nevede poškodoval? Fake roba?
Na AMZS (oziroma tistem tujem) testu so zmagali Bosch AeroTwin. Kaj za vraga naj sedaj kupim? Grem spet na servis VW, kjer roko na srce brisalci niti niso kaj dosti dražji?
Pač razmišljam na glas.
Podobno kot Guardy pred menoj. Denso so bili res zakon. Več let v res zahtevnih pogojih in z veliko kilometri sem jih uporabljal (ne isti komplet :cool:). Potem pa Guardy naleti na težave. Vse bolj imam občutek, da moraš imeti tudi srečo pri tem. Da je dobra roba (verjetno prihaja iz različnih kakovostnih razredov) in da imaš srečo, da jih nevede ne uničiš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
S temi brisalci je križ. Včasih sem prisegal na Denso. Potem sem ob menjavi avta naredil servis na VW in so mi tam hkrati podarili tudi VW brisalce. Glej zlomka - čeprav sem precej na cesti, so zdržali več kot dve leti. Kar me je fasciniralo.
Septembra so dokončali svoje življenje in med brskanjem sem opazil, da jih pravzaprav izdeluje Bosch (Aerotwin). Torej kupim Bosch Aerotwin in jih zamenjam. Teden ali dva sem bil zadovoljen. Potem pa so se začele pojavljati črte, sedaj (po komaj dveh mesecih, še pred zimo in brez poletnih insektov) pa so že popolnoma neuporabni.
Človek res ne ve. Ali je toliko različnih kakovostnih razredov? Smola, da sem mogoče imel kaj na vetrobranskem steklu in sem jih nevede poškodoval? Fake roba?
Na AMZS (oziroma tistem tujem) testu so zmagali Bosch AeroTwin. Kaj za vraga naj sedaj kupim? Grem spet na servis VW, kjer roko na srce brisalci niti niso kaj dosti dražji?
Pač razmišljam na glas.
Podobno kot Guardy pred menoj. Denso so bili res zakon. Več let v res zahtevnih pogojih in z veliko kilometri sem jih uporabljal (ne isti komplet :cool:). Potem pa Guardy naleti na težave. Vse bolj imam občutek, da moraš imeti tudi srečo pri tem. Da je dobra roba (verjetno prihaja iz različnih kakovostnih razredov) in da imaš srečo, da jih nevede ne uničiš.
Ja je razlika, tudi jaz sem jih na prejšnjo šestico dal gor pri Porscheju, in tudi sedaj se nagibam k temu. So pa imeli ravno takrat neko akcijo in so bili prav tako cenovno 20-25€. So držali...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.365
113
Pomurje
Imam jih 75kkm in jih ne upam menjat, ker še ni tako hudo.
So še original Japonska roba.
Piše pa nič gor, kdo jih dela
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Kakšne brisalce pa imate, se lahko menjajo samo gumice ali je potrebno celotno metlico zamenjat?

Ker jaz pri svojem touranu zamenjam samo gumico na metlici, kupim original na vw servisu za 15€ za prednji dve in imam mir nekaj let. Po mojih izkušnjah najboljša kvaliteta in cena.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Jaz sem se že tolikokrat nafukal, da res kupujem samo še brisalce na uradnem servisu. Vsi kupljeni na uradnih so mi zdržali najmanj 2 leti.
Vse drugo pa od 5 dni do 2 let.
Al se res prodaja fake ali pa je edini nadzor kvalitete res samo, ko jim glavni principal zavrne, oz. ne plača tiste ladje zanič brisalcev, rajo se pa lahko nateguje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No jaz sem vceraj klical na Audi ce jih imajo na zalogi in jih seveda imajo, cena? 69€. Bom raje kar Bosch AT ali Denso za 21€ vzel. Rade volje dam vec za original ampak 2x vec pa ne.