Bravo, Danilo!!!

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz

meni je bil tut všeč njegov govor, se je pa to od njega nekako pričakovalo. Konec koncev je že toliko let v diplomaciji,da ve, da mora vsaka država storiti vse potrebno za zaščito tujih diplomatskih in drugih predstavništev, saj so le-ta ubistvu 'slovensko ozemlje' in vanje brez dovoljenja tuji organi nimajo vstopa.
V mednarodnem pravu je bilo že kar nekaj tožb zaradi tovrstnih dogodkov in upam, da bo Slovenija tudi dejansko zahtevala povračilo odškodnine. Sej po eni strani razumem Srbe, da se spravljajo na slovenske objekte, a po drugi strani, če srbija hoče, da drugi spoštujejo njihove odločitve in argumente, mora tudi sama storiti kaj v tej smeri.

Nisem pa nikjer zasledila kakšne podobne izjave od drugih slovenskih politikov..
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Ahhh stardec, če bi se Slovenija obnašala do Hrvaške, kot se obnaša Hrvaška do Slovenije bi že pelo orožje na meji...

Pa še ena težava....podobno je kot pri nama. Tudi mene prime kdaj, da bi se spustil na tvoj nivo...sam qurc k vem, da bi me tam premagal s svojimi izkušnjami
crazy1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Končno en konkreten odziv Turka. Tako kot zna. Korektno in direktno. Ne pa tista osladnost (samo lepo o vseh), ki jo je fural pred tem. Takšnega predsednika rabmo, ki se bo postavu za nas in predstavlu naša stališča v mednarodnih vodah.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
Stardec; sej v zadnjem topicu imas dost prov, sam se mi pa zdi, da pač tko diplomacija ne poteka več! če gledamo celo EU, se vsi pogovarjajo med sabo lepo, diplomatsko, k da so v vatko zaviti. Balkanci dol, pa kažejo svojo naravo, in to tudi v vrhu politike. Zato se dolgo ne bojo v EU, niti blizu ne civilizarinim družbam (kot je kao EU)! In tud mislim, da s takimi dejanji (ERC, ipd) ne bojo naredili usluge, ne sebi, ne drugim! Zdej se bo mogla EU diplomatsko dokazat kako je res MOCNA, in jih strt, da ukinejo to ERC! Bomo videli, kako bo!

Drugač, pa sej veš kako potekajo normalni pogovori, en te neki prosi, dej mi pomagaj v gozdu. In če bo prišel do tebe in rekel; "Prid mi jutr pomagat v gozd neki delat" bos ti pomislil, pa kaj je on, da mi ukazuje? Če bo pa rekel "Zivjo, a maš kej časa jutr, bi te prosu, če bi mi pršu neki v gozd pomagat?", bi pa valda cist drugače odreagiral, a ne? na ta princim delujejo diplomatski pogovori, vse čim lepše povedat, brez direktnih zahtev, v povojih! za to je tud Danilov "pričakujem" enakovredno našemu "zahtevam"! tko pač je!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Mah, saj vsi naši politiki, (še posebej, ko se gre za zunanjo politiko z nekdaj našimi južnimi brati) govorijo všečno za ušesa. Ampak vse to govoričenje je neodločno in cmeravo.
Do vsake konkretne države je treba vodit tako politiko, ki bo kaj zalegla v tej konkretni državi.
Neumno je pri naših južnih sosedih, nekaj protestirat, pričakovat, obsojat, prosjačit itd..., če pa se ne držijo ničesar, kar ni v njihov prid. Briga njih za tako otročje Turkovo jokanje. Z njimi je treba postopat samo konkretno, vendar še dovolj pazljivo.
Prosjačit, protestirat, obsojat se morda splača v državah, ki so že prestopili civilizacijski prag obnašanja in politike. Tam dol v bivši Yugi tega še ni in še lep čas nebo, zato je to Turkovo čvekanje pred kamero navadno otročje cmeranje pred slovensko rajo in izkazovanje nemoči slovenske politike.
Srbi nam razbijajo lastnino in ambasado, mi smo pa tolk cmeravi in strahopetni, da si še Kosovo ne upamo priznat. Kar nekaj brezveze čakamo, kot da bodo kdaj Srbi pa zadovoljni, če bomo priznali Kosovo.
Če nič drugega, bi pa glih zdaj Srbom lahko rekli; ako se bo še kaj slovenskega poškodovalo tam dol, bomo takoj priznali Kosovo!
Navadne riti mamo med politiki, vi jim pa še ploskate, ker so take riti.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ahhh stardec, če bi se Slovenija obnašala do Hrvaške, kot se obnaša Hrvaška do Slovenije bi že pelo orožje na meji...
Nebi ne. Treba je orenk ruknit, potem pa popuščat in se pogajat. Ne gredo res tanki na ceste takoj prvi dan. Tud Hrvatje radi živijo.
Hrvatje najprej nekaj naredijo in ukradejo za 300% več kot rabijo, pol se pa pogajajo in dobijo pričakovanih 100% ker popustijo za tistih 200%, katerih sploh ne rabijo in niti ne računajo da jih bodo kdaj dobili. Tako se krade!
Mi se pa najprej pogajamo, pol pa dobimo in izpogajamo nek kilavi ostanek od predmeta pogajanja. To je navadno strahopetno hlapčevanje!

Sepomnim se osamosvojitvene vojne.
Hrvatje so takoj navlekli kontejnerje na namišljeno mejo in rekli, se bomo že po končani vojni pogovarjali kje točno bo meja šla itd... Mi smo se jim smejali, češ kakšno podrtijo so navlekli, izpogajali nismo nič, zdaj pa ta meja uglavnem kar velja.
Edino prav je Slovenija naredila na Trdinovem vrhu. Zavzela kasarno in tam je še zdaj, pa čeprav je Hrvaška.
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
jaz pa od nekoga, ki tolče mačke z lopato, drugačnega mnenja niti ne pričakujem...to je stvar kulture, vzgoje, posameznikove "širine", inteligence, itd. tako, da.....je pa hecno, kako se prav tak kaliber ljudi najraje opredeljuje za dugačne ali celo boljše od tistih na balkanu..
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne boj se.
Hrvaška ERC bo obveljala, če ne takoj, pa kasneje, ko bodo prišli v Evropsko unijo. Hrvatje se predobro zavedajo svojega aduta, Jadranskega morja in na to karto igrajo.
Na koncu bo še evropa prosila Hrvate, naj vstopijo v unijo, saj vsi komaj čakajo, da bi kupili kak vikendič na Jadranu.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jaz pa od takih, ki mrcvarijo mačke tud ne pričakujem posebne odločnosti, tako da
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
jah ne verjamem! ker kdor hoče zdej vikend, ga lahko že zdej kupi! sej, a misliš, da pol bojo pa hrvati kr pustil da rata obala kolonija EU? ja valda! pa sej niso neumni!
stupid-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
ja valda! pa sej niso neumni!
Bravo, res niso neumni, neumni smo mi, oziroma naša hlapčevska politika. Sicer pa ni čudno, saj soglašate s takšno strahopetno politiko pod krinko, kao, razvitosti, kulture in podobnega sranja.
To je isto kot na cesti. Bedastega norca na cesti je treba na oštro, pametnemu šoferju pa lahko dopoveš z kulturno besedo.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Končno en konkreten odziv Turka. Tako kot zna. Korektno in direktno. Ne pa tista osladnost (samo lepo o vseh), ki jo je fural pred tem. Takšnega predsednika rabmo, ki se bo postavu za nas in predstavlu naša stališča v mednarodnih vodah.
In kaj točno je groznega rekel, da bi mu zdaj bilo potrebno peti slavnice in ode radosti? Več časa je bil tiho kot pa govoril... na vsake 2 sek je vzel 5 sekund premora.. povedal ni pa nič kar nebi rekli ostali.. krneki.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Nevem kaj so rekli ostali. Ne spremljam vsega dogajanja okol balkana... Men se je zdel njegov odziv dobr in korekten.

Kaj je povedal? Da se nam more Srbija opravičit in plačat odškodnino (povrnit škodo), ker ni zavarovala slovenskega veleposlaništva tako kot je treba. Upam, da bo vztrajal pri tem in da to niso ble sam besede.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
In? Jajca bo imel tist, ki bo dal bodeco mrezo na juzno mejo in hrcke konkretno pojebal. Jebes diplomacijo in igre za odrasle. Dejstvo je, da smo caplji, ne glede na to kdo malenkostno povzdigne glas in se vam fino zdi kaj velikega je pa zdaj on naredil za nas in Slovenijo.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Lahko qrac kupi!!!!!!!!!
Da ne bi o tem kolko napizdevanja je bilo s hrvaških oblasti okrog raznoraznih dovoljenj. Uradniki in raznorazni mali funkcionarji so prav nagovarjali folk, naj vlaga noter v svoje nepremičnine, kao da se bo vse porihtalo. Porihtalo se ni prav nič in počasi smo tudi mi obupali nad našo parcelo. Čakamo, da nas bodo začeli fopat z raznoraznimi kaznimi ali pa snubit s ponudbami za odkup naših nepremičnin.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Men se je zdel njegov odziv dobr in korekten.
Ma bejž bejž... Danilči je v svojem govoru nekaj obsojal pa pričakoval.
Tako so naši politiki obsojali in pričakovali že v bivši skupni Yugi. In kolk jih je kdo upošteval?
In zdaj se nadaljuje spet ista cagava in strahopetna politika kot takrat v skupni državi. Obsojamo?!?!?... uffff kako je zarobantu s tem...
Zakaj smo se sploh odcepili od Yuge, če ne mislimo ubrat drugačne politike do njih?
Hvala Bogu, da se je zgodil Demos z Pučnikom in kompanijo, drugač bi bli še zdaj v Yugoslaviji s svojim obsojanjem in pričakovanji.