Borderje v rezervat??!?!?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja ja stardec....

Ti to samo zato, ker hočeš met parke sam zase....sej smo te posnel...


hysterical-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
A to ste se na njivicah merili (70+kmh)?

Jap, čelada bo kar obvezen del opreme vsakega normalnega smučarja. Konec koncev sem tudi ugotovil da je vsaj moja čelada boljša od katerekoli kape ki sem jih imel. Smučanje in bordanje sta nevarna adrenalinska športa in folk to pač preveč na easy vzame, potem so pa posledice.

Če bi se že ločevali, potem bi jaz ločil terene za tiste ki obvladajo in tiste ki so še nekje pod pol poti do obvladanja... Pa je tudi to težko oz. bi že tereni sami morali poskrbeti za to, ampak še vedno se najde na zahtevnejših progah veliko "plužačev" ki komaj obrnejo na strmini.

Glede tvoje delitve free po celcu in race po urejenem smučišču bi pa rekel da ne furaš boarda, ker trenutno se jaz in še precej drugih lotevamo carvinga na freeride dilcah... So za boardercross začeli delat precej trde directional shaped freeride dilce, ki letijo, primejo tudi na trdi podlagi, pa zalolžiš lahko na obe prednji roki, vse to z malce tršimi freeride bootsi (demo maš na pm) Poleg tega je za po celcu freeride, freestyle se označuje res samo vožnjo po napravah v snowboard parku, jumpah ipd...

BTW včeraj sem bil na nočni na Starem vrhu pa je blo zakon, podlaga vredu (še stalno zasnežujejo), osvetlitev tudi, 6seda pa šiba brez gužve...
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
???

GPS, navadna kartografija na dlančniku. Saj te sateliti lovijo in program ti kaže hitrost premikanja, kot da bi sedel v avtu...
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
???

GPS, navadna kartografija na dlančniku. Saj te sateliti lovijo in program ti kaže hitrost premikanja, kot da bi sedel v avtu...


Ja, vendar GPS beleži le vodoravno komponento/hitrost, ti se pa pelješ navzdol, kar spremeni zadevo. V istem času bi prevozil več poti, kakor registrira GPS sistem.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ja pa spet ni strmina tako strma, da me gps ne bi izmeril. Jaz si to predstavljam kot da se z avtom peljem dol po klancu pa ti še vedno beleži hitrost premikanja...pa tudi nadmorsko višino beleži....
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Seveda bi te izmeril, samo (malo) napačen podatek o hitrosti bi ti dal.. sicer pa nisem prepričan, mogoče so pa zdaj gps sistemi tako napredni, da sproti preverja nadmorsko višino in jo kompenzira s potjo in časom, da dobi pravo hitrost.. ne vem
smile-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaja dobro, saj ne rabim popolnoma natačne hitrosti, za to bo še čas, samo počakaj da pridem na FIS tekme:D

Okvirno, da sploh vidim kakšne hitrosti dosegamo pa da malo posnamemo...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Tisto z gpsom je kar problem. Vsi merijo le ravninske komponente hitrosti. Sem mel Suunta X9i, ki ima zelo dober modul za zračni tlak, pa ti kekci vseeno niso povezali ravninske hitrosti z vertikalno. Pa me zanima, kako je to moralo letel, ker mi je že ravninsko hitrost pokazal 93 km/h, zadeva je bila pa še kar strma.
rolleyes-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Objestnost smučarjev!!!!

No še en dokaz več kako objestni so smučarji napram borderjem. Izobraženi, certificirani "učitelj" smučanja se je zaletel v delavca tako, da je delavec utrpel hude poškodbe glave?!??!?!

Prosim vas lepo. Smučarje v rezervat ne pa borderje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst mam sam proti tistim, ki stojijo na sredi proge in ki se mimo začetnikov važijo in vozijo, da še izkušenga smučarja
premakne!!

sem pa ta vikend v nassfeldu doživel, da je cela vrtsa smučarjev in bordarjev stalo v vrsti nad prelomnico, tko da sem moral prov cilat, da sme prišel mimo njih
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Objestnost smučarjev!!!!

No še en dokaz več kako objestni so smučarji napram borderjem. Izobraženi, certificirani "učitelj" smučanja se je zaletel v delavca tako, da je delavec utrpel hude poškodbe glave?!??!?!

Prosim vas lepo. Smučarje v rezervat ne pa borderje.
Te boli, da je večina borderjev noetesanih nastopaških neandertalcev in sedaj iščeš odrešilno bilko, da bi dokazal nasprotno? Ne bo ti uspelo
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pejte v Nassfeld, tam imate kratko progo, da si zmerite brzino. Pa še točno je.

No, poleg tega sem ta vikend v Nassfeldu opazil naslednje: vsaj štirje od petih smučarjev/borderjev so imeli čelado (lani je bilo razmerje bolj 2/3). Še najmanj jih nosijo starejši smučarji, ki jim je očitno pod častjo, da bi jo nosili.

Za Slovenijo pa vem, da je takšno razmerje zaenkrat bolj znanstvena fantastika.
rolleyes-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pejte v Nassfeld, tam imate kratko progo, da si zmerite brzino. Pa še točno je.

No, poleg tega sem ta vikend v Nassfeldu opazil naslednje: vsaj štirje od petih smučarjev/borderjev so imeli čelado (lani je bilo razmerje bolj 2/3). Še najmanj jih nosijo starejši smučarji, ki jim je očitno pod častjo, da bi jo nosili.

Za Slovenijo pa vem, da je takšno razmerje zaenkrat bolj znanstvena fantastika.
rolleyes-1.gif

Jah eni dejansko neuporabo čelade zagovarjajo s tem da jim čist frizuro pokvari.... HALO? Med adrenalinskimi športi je pa res važno da maš frizurco spedenano ja!

KAr se tiče trčenja - v ZUTS je nekako tako , da trenerji in učitelj 3 postanejo najlaže kaki klubovci z vezami. In te so potem najhujši divjaki, duvaæi... Tiste, ki imajo bolj pedagoški pristop in niso iz klubov, pa nimajo bit cajta 3 mesece na snegu na sezono se pa zjebe kolkr se da (recimo da ostanejo pri učitelj 2 čeprav bi bili precej bolj sposobni kot večina 3jk). Dokler ne bojo iz vrst učiteljev popucali prepotentne mularije iz klubov (kjer se nikoli ni učilo niti najosnovnejšega bontona na smučišču, ampak vrivanje, divjanje ipd), bo tako.

KAj pa imate proti "prepotentnim" boarderjem? Jih ne opazim toliko. Mislim da nekateri neizzvano kar pavšalno kurcate "življenjski slog", ki ga bordanje prinese, ki je bolj sproščen... Seveda so povsod "duvaæi" samo tisti se lahko dokažejo na vedno več napravah v snowboard parkih in jaz jih tam večinoma videvam. Tale boarderski lifestyle gre nekaterim že samo zato na živce, ker je boarderski, jaz mislim da naj furajo karkoli, kakorkoli, kjerkoli, ampak v skladu s predpisi in bontonom. Mi jih probamo naučiti čimveč tega, predvsem vbiti v glavo da niso sami na smučišču in da je bordanje "kul" brez ogrožanja drugih.