Borderje v rezervat??!?!?

sass

Guru
1. sep 2007
5.108
752
113
se strinjam, tudi sam večinoma bordam in najbolj mi gredo na živce tisti borderji, ki se martinčkajo tik pod kuclom, tako da jih ponavadi šele v zadnjem trenutku opaziš. takoj za njimi pa mi gredo na živce smučarji, ki stojijo ob progi in te gledajo, potem pa namenoma zapeljejo tik pred tebe. kompleks zafrustriranosti mogoče?
 

Atrix

Pripravnik
11. dec 2007
93
0
6
Kot ste že rekli, pacienti se najdejo med smučarji in borderji.

Dokler sem bordal sicer nisem mel nekih vlkih težav ampak se pa najdejo kake kretenske familije, ki se učijo smučat po celi širini proge. Enkrat, se spomnim, ko sem se lepo na izi bordal po Pohorju in naenkrat pred mene 3 članska familija. Valda. Jaz naenkrat začnem z "bremzanjem" ampak sem nabasal fotra in oba sma se skotala. Jaz se poberem, foter se tam gori nekaj kota pa jamra, hčerka in žena ga nekaj gledata. Jaz jih vprašam, če je vse vrei, me sploh noben ne pogleda, kot, da se niti jaz nisem zaletel. Jaz sem se potem odpelal in se nisem več sekiral za njih.

Med borderji pa se tud najdejo taki, ki mi zapeljejo čez čist novi bord in ga v trenutno postarajo za 3 leta. Pa seveda tudi smučarji so se našli, ki so čakali na sedežnico, tačas pa hodli po vseh ostalih bordih in smučkah samo zato da so se vsedli 10 sekund pred ostalimi.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Mah. Tudi sam se border in prav tako smučar, pa moram reči, da prov sovražim take "wannabe" borderje, ki se usedejo na sredino smučišča, pod kuclom, po možnosti pa jih je še ene 6 v verigi
bonk.gif




sam, tudi če se že moram vstavit, kar se navadno ne, se ustavim ob robu smučišča. In ja, tudi pri meni je od letos naprej obvezna oprema čelada, saj nekateri smučarji in borderji (ponavadi taki, ki znajo kooooomaj zavijati (smučarji in borderji)) spustijo šus kar čez celo strmino, in lahko samo upaš da te ne zgazi
bonk.gif




Skratka, če bi bilo po smučiščih več nadzora, bi zadeve postale boljše!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik Vaio pravi:
Citat:
zato so zdej čelade obvezen del opreme

A to velja za vse smučarje ali še vedno za une ta male do 14 let ali kolk je blo?
Čeprav uporaba čelade na smučišču sploh ni neumna zadeva
zmaga.gif

samo za tamale velja po zakonu...samo glede na to da se je tehnika smučanja tko spremenila, v smeri "karvinga" in so kanti drugačnega "tipa" kot izpred 10 let ..je zelo zelo zelo zelo zelo, pametno met čelado ...sm vidu ko sta skupi čelno počla dva smučarja na "karving" način...16 letni je imel čelado...40 letni striček pa ni mel.. z čelado mu je dobesedno zmaličil obraz, ko je striček direktiva z nosom usekal v čelado...ker se je tamal ustrašu pa pogledal dol, in je direktiva z nosom usekal v center čelade.

ker dejansko več ne vidiš kje se gdo pelje , ker se vozijo čist nizko od enega konca proge do drugega...eden se pelje iz leve proti desni, drugi pa iz desne proti levi in ko to ureže skupi, ni lepo za vidit.

tak da je čelada zdej zakon...


...če si seveda lahko privoščiš smuko, od današnih cenah
rolleyes-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Občudujem borderje, ki furajo race stil. Proti njim nimam nič, njihov šport mi zgleda čudovit. Mrzim pa razne fristajlrje, ki pol dneva sedijo na tleh in poabručajo pol hriba.
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Občudujem borderje, ki furajo race stil. Proti njim nimam nič, njihov šport mi zgleda čudovit. Mrzim pa razne fristajlrje, ki pol dneva sedijo na tleh in poabručajo pol hriba.

zader se jim da naslednjič ko se prleš mim, da jih bo dobil z palco čez hrbet...Če sm to gdaj videl (ko sm se še smučal), sem se ustavil in vprašal kaj delajo, če so normalni...naslednjič sm ga pa tolk z palco prpalu čez hrber da je kričal ko norc.

ste nor mal al ka, pol ga bo pa en 10 letn ko komi na nogah stoji naladu pa si bo kej naredu zarad njega...pa vejžde ga za noge vlečem v dolino
10.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
une borderje ki ležijo ko kupi gnoja sredi proge jih enostavno ''zalijem'' s snegom...ko se dvigne tista zavesa gor imajo sneg še v gatah :DD
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Poslušam radio kjer na novicah pravijo, da bodo za borderje na Rogli naredili posebej progo (Mašinžaga), na kateri bo 15 naprav in bo baje največji park v Evropi. Na koncu voditeljica pripomne, da je itak prav, "da borderje odstarnijo iz smučišč".
stupid-1.gif


Barabe! Taktično bi nas radi zradirali iz smučišč tako, da bi nas zaprli v nek rezervat, na hribu, kjer ves čas piha, se kotalijo oblaki in je vse za nič!
jezen.gif


To je ja diskriminacija! Kje je sedaj Hanžek, pa njegova naslednica? Ciganom nove bajte, mene zavednega slovenca, pa v rezervat na nek hrib?
jezen.gif

če ne bi ležali na tleh glih kamorkoli vam pade rit, se tudi ne bi dosti ljudi pritoževalo.. npr. priletiš čez previs in naenkrat pred tabo leži en border, potreben počitka, seveda sred proge, saj drugače ne bi motil nobenega...
zato, vidiš, ste nadloga.
 

platium

Zelenc'
20. nov 2007
18
0
1
Sam smučam in imam slabe izkušnje tko z borderji in smučarji. Na obeh straneh, se najdejo kao profi bumberji, ki v resnici še stat neznajo na bordu/smačah (oz mogoče vsaj to).

Glede tega parka, pa je tko, men ni jasn, kok bi spravl vse borderje gor, ker se jih bo itak 70% polamal, kulker sem vidu, kak zgleda :p.



Drgač redno smučan na Rogli, najmajn 1x tedensko in to vedno nočno ob čet al petkih, k ni take gužve. Si dam duška in to je to. Ker med tednom oz vikendom (dopoldanska ali popoldanska), moreš preveč pazit na sebe in ostale.

Letos se nočna odpre 20.12.2007.
 
Nazadnje urejeno:

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
pacienti.. saj pravim.. vsak [censored] si lahko kupi dilo al pa dve, kaj pač vozi.. in pol pač smuk ravno ker zavit tak ne ve, dokler se ne razsuje čez pol hriba in tam obstane za naslednje pol ure in ovira vse kar se vozi mimo..

pa neumnost bi blo vse borderrje v park strpat, kr se bi jih 90% ubilo.. jaz vozim na mehke bootse, ne maram parkov in skakanja in vsega tega, zato pa sem kupla najtrši bord in se z njim prav fino karva (vertigo uber ales). me ne dobiš v park od takrat ko sem si rebra polomla na skakalnici..
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Občudujem borderje, ki furajo race stil. Proti njim nimam nič, njihov šport mi zgleda čudovit.
kot da ima to kaj veze kakšen način nekdo vozi?

jaz imam freestyle ker nočem, da mi noga za brezveze trpi v neki nenaravni poziciji cel dan + vozim lahko na obe nogi.

glede na to da furam že več kot 13 let in da vem kako je to, ko te nekdo nabaše ko sediš narobe (moja krivda) in kako je to, ko te nabaše 50 letni prepotentni fotr, ki se je nabavil nove carving dilce in se ne zna ustaviti do vrste v žičnici in zbije 5 folka poleg mene,...

in zaradi tega ne razumem, kako lahko nekateri tako posplošujete kdo je slabši "rekreativec" : smučarji ali bordarji... v vsaki skupini so kreteni, ki ne poznajo par osnovnih pravil.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Kar se tiče čelad, je povsem res. 3 leta nazaj sem si jo kupil, ko sem videl, kakšni bedaki so se začeli pojavljati na smučiščih. In ja, zadnja leta je treba neprestano gledati navzgor, kje bo kak bebec, ki niti nima pojma, prigonil. Saj tudi jaz včasih kar orenk spustim, ampak samo, če imam pod seboj povsem prost hrib. Če je pa ljudstvo kje, gremo lepo z zmerno brzino.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Najprej se je smučalo, šele na to bordalo, toliko v poduk...


Čisto za malo si me prehitel --- bravo !!!

Noker

Najprej se je carvalo z bordom, šele nato s smučkam, toliko v poduk.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.310
-8.450
113
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Najprej se je smučalo, šele na to bordalo, toliko v poduk...


Čisto za malo si me prehitel --- bravo !!!

Noker

Najprej se je carvalo z bordom, šele nato s smučkam, toliko v poduk.
Joj, kako se motiš... Carvali so že na starih, doma narejenih dilcah
grims-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Najprej se je smučalo, šele na to bordalo, toliko v poduk...


Čisto za malo si me prehitel --- bravo !!!

Noker

Najprej se je carvalo z bordom, šele nato s smučkam, toliko v poduk.
Joj, kako se motiš... Carvali so že na starih, doma narejenih dilcah
grims-1.gif

Tisto je bil telemark.
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
90% borderjev ne borda ampak počasi drsi po eni stranici - tisti s katere prej pade na rit. In taka je njihova pot v dolino.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
In zakaj bi to moralo koga motiti???

Smucal sem 10 let, pa sem vedno pazil na folk okoli sebe - borderje ali smucarje. Odkar pa so te nove carving smuci, pa vecino folka vozi vsepovprek in s cimvecjo hitrostjo. Ko se je treba ustavit, al pa zavirat, je pa kriza. In ta isti se bodo potem pritozevali, ko jih bo nekdo na cesti u avtu prehitel, ces - glej ga norca.
stupid-1.gif


Predlani sem probal boardat - bolj iz firbca, kot kaj drugega. V roku dveh ur me je en smucar nagazil v polno, enkrat pa je slo zeloooo na tesno skozi. Pa sm boardal zacetnisko, zelo pocasi in to na precej siroki progi, kjer so me ostali lahko videli. Res ne vem, kaksen [censored] moras biti, da ne pazis na ostale, ampak smucas, kot da si sam na progi. Tega niti na smuckah nikoli nisem pocel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:

Citat:
Uporabnik hooger pravi:

Občudujem borderje, ki furajo race stil. Proti njim nimam nič, njihov šport mi zgleda čudovit.


kot da ima to kaj veze kakšen način nekdo vozi?



jaz imam freestyle ker nočem, da mi noga za brezveze trpi v neki nenaravni poziciji cel dan + vozim lahko na obe nogi.



glede na to da furam že več kot 13 let in da vem kako je to, ko te nekdo nabaše ko sediš narobe (moja krivda) in kako je to, ko te nabaše 50 letni prepotentni fotr, ki se je nabavil nove carving dilce in se ne zna ustaviti do vrste v žičnici in zbije 5 folka poleg mene,...



in zaradi tega ne razumem, kako lahko nekateri tako posplošujete kdo je slabši "rekreativec" : smučarji ali bordarji... v vsaki skupini so kreteni, ki ne poznajo par osnovnih pravil.




lepo spisano
smile-1.gif




jst drgač tud že bordam cca.10 let, prej pa sm tudi solidno smučal cca.8 let, tko da približno vem kako pa kaj :p imam pa ravno zaradi takih gluposti, kot se dogajajo na prelomnicah ipd. najraje freeride bordanje po celcu čez gozd oz. total offroad... to je šele užitek, sam z naravo, ne pa da moram skoz gledat kje mi bo kkšn froc/mt/fotr uletel čez celo smučišče, ker jim manjših zavojev ne uspe izvajat ali pa da bom z bordom nabasal koga, ki lepo stoji ali pa sedi pod prelomnico ali kuclom, čez katerega skačem.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
90% borderjev ne borda ampak počasi drsi po eni stranici - tisti s katere prej pade na rit. In taka je njihova pot v dolino.

Ma to so začetniki. Vsak more nekje začet. Ampak pretiravaš, da jih je 90%. Verjetno tebe tok motjo, da sam njih vidiš in pol misliš, da jih je 90%.