Bolečina v levem delu prsi

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.553
2.410
113
Jaz eno uro hodim na dan, pa je minilo. Drugače je pa bilo nekaj podobnega.

Laufanje tudi pomaga....
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

Si v preteklosti (oz. jih še vedno) jemala kontracepcijske tablete?




ne ne jemljem KT



sem jih jemala le 3 mesce ko sem bla stara 17 let, to pa je tudi vse
 
Nazadnje urejeno:

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

mojamura: Kaj so gospod v belem porekli na tahikardijo? Napotnica za kardio in to je to? Si dobila kakšna zdravila? Morda je res že zavoljo mirnejšega spanca bolje, da si se odločila za čimprejšnji pregled (čeprav gre iz tvojega žepa). Verjamem pa, da bo vse ok... najverjetneje je krivec res tista stvar, o kateri ne smemo govorit. Srečno!

UZ : desne strani srca se ne vidi...(ne vem zakaj ne) in srce je rahlo povečano

jutri grem na kardio pregled pa bom videla kaj bodo rekli gospod dohtar, trenutno pa zdravil nimam....še enkrat, ne jemljem kontrac. tablet in nimam pojma kje je vzrok


se pa spomnim da sem marca letos bila na pregledu za službo in ko so mi ekg nardili me je tisti med. tehnik takoj nazaj k dohtarju poslal, ko sem ga vprašala če je kaj narobe je rekel, da mi bo že zdravnik sam povedal a tega ni storil....se pravi ni rekel nič. temu nisem obračala neke večje pozornosti vse do takrat ko sem se zaradi prevelkega pulza že začela ponoči zbujat....ne vem če pomaga kaj ta informacija a včasih imam občutek da imam okrog prsnega koša nek železen obroč ki me stiska.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
OFF: Resnično nimam nikakršnega namena strašit... Upam tudi, da ne bo kdo reku, da sem še Rodetova ovca...
bonk.gif
Bi bla zanimiva debata glede tega, samo pač ne tukaj...

ON: Glede holterja in prehitrega bitja srca... Kolko se ti je pa dvignil pulz, oz. je blo to samo pri določenih opravilih?

pulz se je dvignil do 160 udarcev na minuto...glede na to da sem morala pisati dnevnik aktivnosti, ki sem jih imela tisti dan, ko sem imela holter vem, da je bilo to enkrat v službi (ko sem delala- za računalnikom), enkrat ko sem mela malico, in zvečer ko sem gledala film aja pa zjutraj ko sem se peljala iz zdr. doma v službo

mislim da sem vse napisala
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Hja, ni ravno normalno, da se ti pri zgoraj omenjenih situacijah dvigne pulz... Razen, če bi tukaj omenil stres, da te nekdo razjezi (v službi ali pa na cesti) in se ti posledično dvigne pulz... Samo je le 160 previsoka številka...

Je pa nočno zbujanje zaradi razbijanja srca ter spontano "občasno" razbijanje srca pri lahkih opravilih, tudi znak nepravilnega delovanja ščitnice...

Ko boš pri zdravniku mu vse te simptome dobro opiši. Malo mu namigni v katero smer razmišljaš, da ne boš dobila samo tablet, ki bi nižale pulz, ampak da bi skupšaj poiskala vzrok problema...

Konec koncev si mlada mamica dveh otrok in mislim, da se more zdravnik veliko bolj zavzet zate, kot pa za kake osemdeset letnike, ki imajo že po defaultu težave s srcem...
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Če imaš povečano srce ni nič dobrega. Si napol prebolela kakšno angino?

Zateži ,magari sama plačaj ultrazvok srca.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
meni se je isto dogajalo...oziroma se še mi včasih...mislim pa da je pomagalo, da sem se začel malo bolj športno razgibavati kot prej in tako beležim manj ¨srčnih pikov¨...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Ko bi ljudje vedeli kaj vse lahko prinese stres.
grin1.gif
Jebiga, vsak zase mora najti način kako se sprostiti - šport, branje, sprehodi, meditacije itd.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


men se tut občasno (ampak res redko) pojavi taka bolečina-kot bi se nekaj zataknilo v rebru zraven srca. Ampak sem se naučila, da v takih primerih najprej izdihnem, potem pa čisto počasi vdihem. Ponavadi takrat bolečina mine oz. kot bi se tisto nekaj 'odtaknilo'. Je pa res, da se mi to zgodi med sedenjem-ali pred kompom ali kje na kakšnih predavanjih...Zdaj se mi že nekaj časa to ni zgodilo, je pa res, da precej športam...tut na zdravniškem za job je blo vse tip top:)