Bolečina v levem delu prsi

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Star sem 31 let. Kadim 7 let. Zadnje 2 leti skadim manj kot 5 cigaret na dan, prej sem po 10 in več. Veliko se ukvarjam tudi z športom (tek, veslanje, plezanje ipd). Občasno čutim bolečino v prsih ko globoko vdihnem. To se ponavadi dogaja, ko sedim v pisarni pri računalniku (1x - 3x) na mesec. Ponavadi me začne boleti, ko se pretegnem in vdihnem. Bolečina ponavadi poneha takoj, če se samo uležem na hrbet in 2x globoko vdihnem. Čudno se mi zdi, da preluafuam ponavadi po 10 km in se mi ta bolečina nikdar ne pojavi. Zdravnik me pa pred kakimi 3 leti pošlje na EKG in slikanje pljuč, pa je bilo vse OK. Samo takrat sem imel take probleme dnevno.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Mene je to tudi preganjalo in se me je zdravnica znebila prav s tem, da mi je razkrila, da je to stres.
grin1.gif

In še danes se mi to dogaja.
frown-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Star sem 31 let. Kadim 7 let. Zadnje 2 leti skadim manj kot 5 cigaret na dan, prej sem po 10 in več. Veliko se ukvarjam tudi z športom (tek, veslanje, plezanje ipd). Občasno čutim bolečino v prsih ko globoko vdihnem. To se ponavadi dogaja, ko sedim v pisarni pri računalniku (1x - 3x) na mesec. Ponavadi me začne boleti, ko se pretegnem in vdihnem. Bolečina ponavadi poneha takoj, če se samo uležem na hrbet in 2x globoko vdihnem. Čudno se mi zdi, da preluafuam ponavadi po 10 km in se mi ta bolečina nikdar ne pojavi. Zdravnik me pa pred kakimi 3 leti pošlje na EKG in slikanje pljuč, pa je bilo vse OK. Samo takrat sem imel take probleme dnevno.

To se dogaja tudi nekadilcem. Meni se je včasih pogosto, zdaj ne več tako pogosto.
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Star sem 31 let. Kadim 7 let. Zadnje 2 leti skadim manj kot 5 cigaret na dan, prej sem po 10 in več. Veliko se ukvarjam tudi z športom (tek, veslanje, plezanje ipd). Občasno čutim bolečino v prsih ko globoko vdihnem. To se ponavadi dogaja, ko sedim v pisarni pri računalniku (1x - 3x) na mesec. Ponavadi me začne boleti, ko se pretegnem in vdihnem. Bolečina ponavadi poneha takoj, če se samo uležem na hrbet in 2x globoko vdihnem. Čudno se mi zdi, da preluafuam ponavadi po 10 km in se mi ta bolečina nikdar ne pojavi. Zdravnik me pa pred kakimi 3 leti pošlje na EKG in slikanje pljuč, pa je bilo vse OK. Samo takrat sem imel take probleme dnevno.

To se dogaja tudi nekadilcem. Meni se je včasih pogosto, zdaj ne več tako pogosto.

se strinjam. Mislim, da ni razloga za paniko!
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Mene tudi boli v prshi, če se bom natančen na desni strani zaradi stresa že več kot pol leta. No zdaj me že nekaj tednov skoraj nič. Opravil RTG in CT, ni nič pokazalo.

[censored] it, tako to je
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Bolečina, ki jo opisuješ, je tipična za kakšno blago vnetje interkostalnih mišic (mišic med rebri). Ob vdihu se spremeni položaj prsnega koša in bolečina se ojača. Sploh ker je zdravnik očitno že izločil pljuča (rentgen) ali srce (EKG).
Veliko pisarniškega dela... pravilno sediš ali se dosti nagibaš naprej in "stiskaš" prsni koš?


Si pa kot mladi kadilec tudi v skupini ljudi, ki pogosteje doživijo spontani pnevmotoraks, ki bi se kazal s podobnimi simptomi, le da bi bili hujši in vsekakor ne bi prenehali tako hitro in sami od sebe.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Jernej, to vem. To te ponavadi boli tak, da še kihnit ne moreš ali pa se komaj v postelji obrneš. Sam tega sem že navajen.

Prej sem mnenja, da je za to kriv stres. Potem se tak ne sekiram preveč, ker me bo tak stres prej ko slej pokopal. Pač si ne morm pomagat če imam stresn šiht. Sem si sam kriv da sem se se z strežniki začel ukvarjat in z načrtovanjem omrežij
frown-1.gif
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Stres povzroča marsikaj, priporočam pa vsem knjigo Telo kliče po vodi.
Vedeti moramo, da je za marsikatero težavo kriva dehidracija telesa.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik RBULL pravi:
Stres povzroča marsikaj, priporočam pa vsem knjigo Telo kliče po vodi.
Vedeti moramo, da je za marsikatero težavo kriva dehidracija telesa.

Mogoče pa preveč vode spijem - 5 litrov
bonk.gif
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
jz pa glih ne verjamem usemu,
pa zdej dohterji skor usacga tadrugega odpravijo, da gre za stres
se mi zdi, da gre predvsem za neznanje in ne zadostno posvetitev pacientu

pol pa sarlatani sluzijo s kapljicami proti stresu in podobnimi "zeliscnimi" preparati
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
jaz mam probleme že skoraj 5 mesecev....na kratko s holter ekg-jem je bila ugotovljena tahikardija, zdaj se je temu pridružila še bolečina v prsih....
ta teden grem na samoplačniški kardiološki pregled, ker drugače bom čakala kake pol leta da pridem na vrsto....
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
aja pa sem tudi 31 let stara in ne kadim, sem prenehala....mam tudi sedeče delo, pa niamm toliko časa za rekreacijo, mam 2 otroka, tak da....

naj mi samo še nekdo omeni stres bom pa itaq popizdila
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Si v preteklosti (oz. jih še vedno) jemala kontracepcijske tablete?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Sej ne strašim... Kakšno ima zvezo? Zadnje čase se pojavlja vse več pljučnih embolij zaradi kontracepcijskih tablet... In kakšni so začetni znaki? Nespecifična bolečina nekje v podočju prsnega koša, zadihanost ob prej vsakdanjih naporih, itd... Zadeva ni kar tako za izključit... Je pa res, da tahikardija nima tu neke veze...



Edit: pojavlja se pa že pri ženskah po 20. letu...
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Načeloma bi šlo... simptomi so precej odvisni od lokacije zamašitve, ampak glede na to, da razpolagava samo z bolečino in holter ugotovljeno tahikardijo, ponovno - ne je strašit.

Populistični članki v smislu "tabletka smrti" so seveda zelo množično prebirani, ampak to še zdaleč ne pomeni, da uporaba dejansko predstavlja neko visoko tveganje. Res, zadeva se malo vmešava v procese strjevanja krvi, ampak redko do te mere, da bi z lahkoto pokazali na krivca. Ne rečem, kadiš, ješ tabletke, potem te pa neka bolezen položi za dva tedna v posteljo.

Sicer smo pa že precej off-topic.



mojamura: Kaj so gospod v belem porekli na tahikardijo? Napotnica za kardio in to je to? Si dobila kakšna zdravila? Morda je res že zavoljo mirnejšega spanca bolje, da si se odločila za čimprejšnji pregled (čeprav gre iz tvojega žepa). Verjamem pa, da bo vse ok... najverjetneje je krivec res tista stvar, o kateri ne smemo govorit. Srečno!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
OFF: Resnično nimam nikakršnega namena strašit... Upam tudi, da ne bo kdo reku, da sem še Rodetova ovca...
bonk.gif
Bi bla zanimiva debata glede tega, samo pač ne tukaj...

ON: Glede holterja in prehitrega bitja srca... Kolko se ti je pa dvignil pulz, oz. je blo to samo pri določenih opravilih?