Boeing 747 zletel s steze

13. jul 2011
2.677
625
113
Saj zaradi tega je potem letel samo v NY, ker nadzvočno je lahko letel, zaradi razlogov ki jih omenjaš, le nad oceanom.
Če bi investitorji to vedeli prej, se projekra ne bi lotili.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Antonov 225 - koliko jih pa v resnici je? Ker vedno so ga opisovali v takih presežkih, da ... :sprasujemse:
Te mašine morajo biti tudi že precej stare, ... 40 let?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
1 kos

concorda sem sliša vzeltati nad londonom, je potem obračal nad nami in smer USA...to je ko sodni dan. grmenje itd, in jasno da to ni moglo it dolgo več, pri vseh teh zahtevah... potem pa še tista nesreča. Case closed.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Samo eden? Omg.
Jaz sem si predstavljal, da je zadaj flota tega. Rusije je za pol sveta ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Samo eden? Omg.
Jaz sem si predstavljal, da je zadaj flota tega. Rusije je za pol sveta ...
men se zdi da je bilo govora samo o enmu, in tej ekipi ki to fura...en pa je menda v refuzi za vzdrževanje. Je pa 124k izdelanih 55 kosov.

"Antonov An-225 (ukrajinsko Антонов Ан-225 Мрія, NATO kodno ime: "Cossack"), je transportno letalo, zasnovano v Sovjetski zvezi v osemdesetih letih 20. stoletja. Poganja ga 6 turboventilatorskih motorjev. Velja za največje in z 640 tonami vzletne teže najtežje letalo na svetu. Zgradili so samo en primerek, ki je bil nekaj let neoperativen zaradi pomanjkanja denarja. Obstaja še napol dokončan An-225, ki se je uporabil za testiranje.[1] "
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Je bilo enkrat na Diskoveriju ... vse noro veliko in prostorno. Še v kokpitu je bil občutek, da bi se dalo plesat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bližnje srečanje v zraku je še posebej prepovedano. Ampak že od prej, še pred korono.

Ne gre - pa ne gre, kajne. Tale korona in druženja.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
A niso ble neke govorice, da bodo ukrajinci skupi s pomočjo kitajcev znova zagnali proizvodnjo an-225?

Ukrajinci so bili tako glupi, da so vse nacrte in defakto licence za 225 prodali Kitajcem. Delno tudi zato ker so jim "europejci" zaukazali prakticno zapreti tovarno Antonov. Danes tam prakticno ne delajo cisto nic.

Tako, da ce potencialno, bodo ga kitajci izdelali sami.