Boeing 747 zletel s steze

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.343
113
Pomurje
Ko so letalske karte dostopne za nas navadne smrtnike (srednji sloj), vemo, da je potrebno resetirat svet.
Isto kot takrat, ko so "čistilke" stale v vrsti za nakup delnic NKBM. Vsakemu pametnemu človeku je bil to znak prodaj,prodaj,prodaj.

Nizkocenovnike ukinit, zakaj je potreba po nakupih v London? 35€ povratna karta, stane manj kot povratna od Murske do Ljubljane z avtobusom.
Letala so za poslovni svet in bogataše.

Nekoč, ne dolgo nazaj, je bil pilot, PILOT, zdaj ste na ravni avtobusnih šoferjev. Še malo pa boste morali sami kavo točit med letom.


VanZ pa brez zamere oz. pokomentiraj to razmišljanje.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ta poklic je lahko najboljši ali pa najslabši, kakor si vzameš. V teh časih si vsak najde kombinacijo pogodbe in firme, ki mu najbolj ustreza. Glamurozen šiht to pomojem nikoli ni bil, le družbeni status je bil v preteklosti v očeh javnosti višji, saj je letenje človeku še vedno nekaj dokaj mističnega. Šoferji smo bili vedno, le okolje je nekoliko bolj kompleksno, kot tudi nenehno izobraževanje in izpopolnjevanje.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jao ne, ni isto voznik kamiona in avtobusa proti letenju, ze pri jadralici imas tisoc in eno malenkost za poskrbeti in preracunati kaj sele taksni zverini. Kaj bos, bomo poceli v prihodnje?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Meni delujejo naprimer long haul plioti od BA ali Air France dosti večji "gospodje" kot piloti pri Ryanairu. Se mi zdi da je tudi njihovo obnašanje in pojava čisto nekaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pilot - jebiga pilot. A začneš kaj švicat, ko se tisti ventilator spredaj ustavi?
Pravijo, da takrat začne pilot švicat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mimogrede bi vprašal, predvčerajšnjim, mislim da iz petka na soboto, ob nekje 4h zjutraj, se je vlekel čez mojo dolino nek štirimotornik, propelerski. Kwa pa vem, trajalo je kake dve minuti, tako počasi se je vlekel. Vsa žvat v in pred bajto je čisto ponorela :confused: . Zvok kot iz onih let, ko sem bil še mulc, torej propelerji.

Je bilo malce čudno in neobičajno za današnje čase. Kdo kaj ve? Je kdo tam gor kolesa pumpal pred Zagrebom?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Verjetno An-12, neredko nas preleti, včasih tudi pristane na kakšnem od bližnjih letališč. Čudovit nizkofrekvenčen zvok :)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Mimogrede bi vprašal, predvčerajšnjim, mislim da iz petka na soboto, ob nekje 4h zjutraj, se je vlekel čez mojo dolino nek štirimotornik, propelerski. Kwa pa vem, trajalo je kake dve minuti, tako počasi se je vlekel. Vsa žvat v in pred bajto je čisto ponorela :confused: . Zvok kot iz onih let, ko sem bil še mulc, torej propelerji.

Je bilo malce čudno in neobičajno za današnje čase. Kdo kaj ve? Je kdo tam gor kolesa pumpal pred Zagrebom?

sem šel pogledat fr24 za nazaj. v tistem času sta Slovenijo preletela dva, en je bil AN 26 dvomotorec, ki je sicer kar glasen ampak ne tako, tadrugi pa je tist, katerega si verjetno ti slišal je pa AN 22, kateri je največje turbopropelersko tovorno letalo. 4 motorji, na vsakem motorju, kontrarotirajoči dvojni propelerji, zvok da te "sezuje".
to je bil ta: https://www.jetphotos.com/photo/9648375

noro letalo, še bolj nor zvok!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

sem šel pogledat fr24 za nazaj. v tistem času sta Slovenijo preletela dva, en je bil AN 26 dvomotorec, ki je sicer kar glasen ampak ne tako, tadrugi pa je tist, katerega si verjetno ti slišal je pa AN 22, kateri je največje turbopropelersko tovorno letalo. 4 motorji, na vsakem motorju, kontrarotirajoči dvojni propelerji, zvok da te "sezuje".
to je bil ta: https://www.jetphotos.com/photo/9648375

noro letalo, še bolj nor zvok!

Hvala. Izredno lep zvok, toda neobičajen za danes. Sedaj mi je žal, da nisem vstal in šel gledat ven. Pes na ketni je pa čisto ponorel in se je drl še pol ure :D.
Jaz mislim, da je bil štirimotornik, torej zares nekaj takega. Moral je pa tudi biti precej nizko. Take zvoke sem poslušal, ko sem bil še čisto smrkavec, torej v 60. letih.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.105
860
113
Ko so letalske karte dostopne za nas navadne smrtnike (srednji sloj), vemo, da je potrebno resetirat svet.
Isto kot takrat, ko so "čistilke" stale v vrsti za nakup delnic NKBM. Vsakemu pametnemu človeku je bil to znak prodaj,prodaj,prodaj.

Nizkocenovnike ukinit, zakaj je potreba po nakupih v London? 35€ povratna karta, stane manj kot povratna od Murske do Ljubljane z avtobusom.
Letala so za poslovni svet in bogataše.

Nekoč, ne dolgo nazaj, je bil pilot, PILOT, zdaj ste na ravni avtobusnih šoferjev. Še malo pa boste morali sami kavo točit med letom.


VanZ pa brez zamere oz. pokomentiraj to razmišljanje.

Svet gre naprej, ti pa mentalno zaostajas, jebiga. Zakaj pa ne bi mogel v London, Barcelono ali se kam po nakupih? Ker ti tako mislis? Pa kako ste lahko eni zahojeni. Oz. zakaj bi bil omejen samo na bus do sosednje vasi? krucefiks, danes ze po Marsu hlastajo, ti bi se pa v vrticek zapiral. Ce bojo piloti res sami za kavo skrbeli to pomeni samo to, da je sel svet toliko naprej, da je to ocitno mozno. Ce ne bi blo, tega ne bi blo. Vse se enkrat izpne, tudi delovno mesto pilot. Kaj tu ni jasno? Look forward!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
za par dni nazaj ne rabis nicesar. tudi prijavit se ni potrebno. na FR24 mas desno nekje playback pa oznacis datum in uro, s tem da pazi, ura je v UTC kar pomeni pozimi - 1h, poleti pa - 2h na nas lokalni cas.

drugace pa ja zelo lep zvok. sem ga enkrat slisal ko je letel nad hiso, tak specificni zvok, redko slisan, sem kar vedu kaj bi lahko blo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Do treh mesecev prekinitve direktno, nato pa na simulator po tri vzlete in pristanke.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Van glede na situacijo kako imaš za naprej plan z delom. Cargo leti treutno verjetno napolno? Lahko sploh do baze prideš?