Boeing 747 zletel s steze

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
V Jeddi imamo baziranih 7 potniških letal za Saudi Arabian Airlines, v Evropi pa 7 tovornih za več različnih strank. Razlike pri planiranju posadk ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
VanZ, si imel tudi kdaj tako situacijo, da ste bili pretežki za pristanek in ste morali odvreči gorivo?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Za ceno goriva nimam pojma, saj ga plačuje stanka po pogodbi.
Na lokalni pumpi je bencin okoli 40 centov / liter, za kerozin in takšne količine so cene precej drugačne.
Jaz situacije, da bi uporabili fuel jettison, še nisem imel, do nje pride le v primeru resnega sranja (požar, dim, če kdo resno zboli itd.). Smo pa dostikrat čez največjo dovoljeno pristajalno težo zaradi manjše porabe goriva od predvidene in krajšanja poti s strani kontrole letenja, kar nato pomeni, da moramo pred pristankom pokuriti nekaj več goriva. To je najlažje z letenjem nižje od optimalne višine (2-4% višja poraba) ali pa preprosto spustiš kolesa 10 minut prej in s tem povečaš trenutno porabo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: krava in Davidoff

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
VanZ dej mi neki povej, ko smo leteli iz kanade nazaj preko grenlandije smo mislim, da če me spomin ne vara po flight radarju imeli brzino preko 1050 kmh a to je od jetstreama ali se jim je malo mudilo, ker tisti dan smo vsi na MUC prekomorci pristali vsaj 40 minut prej kot je bilo napovedano ali sem kje falil
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
1050 je bila hitrost preko terena, zaradi okoli 150 vetra v rit. Predstavljaj si čoln na reki in njegovo hitrost glede na vodo in breg v smeri s tokom in obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex
I

Izbrisan uporabnik #9334

VanZ , ko si glih v Jeddi, poišči Simona, pa povej da takole klepetamo. Bo dal za pir, vem da ga tam ne dobiš ravno - pa še on bo vesel.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
VanZ , ko si glih v Jeddi, poišči Simona, pa povej da takole klepetamo. Bo dal za pir, vem da ga tam ne dobiš ravno - pa še on bo vesel.
Sem ravno googlal “Simon from Jeddah”, pa mi nic pametnega ne najde. Povej kaj vec, tudi jaz bi ga poiskal, ce bom kdaj tam, da mu povem, da takole klepetamo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič, to je moj svak ki tam dol dela. Jaz mu pa familijo malce doma čuvam ... da ne bi morda kak klošar kaj preblizu zalezel :p
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čuvam. Ženo in familijo. Pa še psa in 5 mačkov.

Kaj ni to dobro delo?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Dubai in Jedda sta približno kot Beograd in Dublin. Druga država, druga kultura, 1500km razdalje..
Alko je pa v KSA strogo prepovedan :rolleyes: