Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Noben izvajalec ni pošten, naročnik mora biti "pošten" oziroma dosleden.
To je tako kot pes in klobasa. Če jo ne čuvaš, jo bo vzel pa fertik! Če jo ne bo požrl, jo bo šel pa nekam zakopat.

Naša država je tista, ki "hoče biti nategnjena". :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in 8888

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
Demz potem tudi ti nisi posten. Dobro da vem, da se te je za izogibat.narocnik ni strokovnjak da bi lahko ocenjeval in celo cenil delo.

Pogoj je dober projekt potem izbran izvajalec s realnimi cenami in korekten nadzor brez zelja po stranskem zasluzku (pravi nadzor dela v dobro tako stranke kot izvajalca !!!!)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja ... kar probaj, najemi neke izvajalce ki jih imaš za poštene, ter jih pusti na gradbišču en teden brez nadzora. Potem , prosim, poročaj tule, da se bomo še mi smejali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf
I

Izbrisan uporabnik #9334

Svak je pojerbal bajto, ki so jo naredili na ta način. Cela etaža je za dve šari nižja, sedaj je stojna višina v kuhinji 2,10 m ( :zavijazocmi: ) , plate so debele 10 cm, koliko je notri armature, nihče ne ve, hidroizolacijo skozi temelje so že dvakrat popravljali in ne bo prej mira, da podrejo celotno skropucalo itd.

Ker - je bajto postavila firma kot za svoj poslovni objekt tam na dislociranem prostoru, kasneje pa prodala kot stanovanjsko bajto. Izvajalec pa znan lokalni cigo ! ( :oops1: )
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem pa ob rekonstrukciji lokala zaprosil dobrega znanca in nekako "prijatelja" ( spoznala sva se na gradbiščih, kjer je bil neizprosen, jaz kot izvajalec po strokovni plati pa tudi :fredi: ), in ko je možakar prišel na gradbišče, so delavci po kotih rožni venec molili .

Če razumeš, kaj pripovedujem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Za bajte ne vem lahko pa na velikih gradbiščih elektroenergetskih objektov povem da gradbincem moraš ves čas pod prste gledat drugače ne naredijo nič tako kot treba. Za njih je vse železo enako. Se je že naredilo da bi morali 200m valjanca položit v zemlji pa ker je treba kopat in se jim ni dalo so enostavno odvili meter pa cele kolute zakopal v zemljo in seveda trdili da je vse OK. Dokler ni prišlo do tega da smo šli odkopat...in kaj smo našli nič. Ampak na srečo je bilo to v zemlji, kaj če bi bilo treba to v steno zalit.
Lahko naštevam do jutri....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
floki, to imaš izkušnje z daljnovodi?
sicer pa: slabe plače, dolgi delovni dnevi, kratki roki za izvedbo... potem pa imamo, kar je. za vsako stvar, ki jo delavci "pozabijo" vgraditi in se to ne odkrije, je firma v plusu, tako časovnem kot v finančnem
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
Demz isti so slosarji. Narocis in ce nisi zraven neki zajebejo. 100%. Tko da...

V gradbeništvu jenpa hec ker bi vsi fuuul pocen imeli narejeno. Pol pa jok in stok.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
floki, to imaš izkušnje z daljnovodi?
sicer pa: slabe plače, dolgi delovni dnevi, kratki roki za izvedbo... potem pa imamo, kar je. za vsako stvar, ki jo delavci "pozabijo" vgraditi in se to ne odkrije, je firma v plusu, tako časovnem kot v finančnem

Ne slabe izkušnje imam z gradbinci ki delajo karkoli drugega kot gradbeni del. Šlo je za elektrarno ne daljnovod.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

HE na Blanci, npr. je 1,5 m previsoko o_Oo_Oo_O !
Ko so jo šli zakoličit, se je zgodila napaka skorajda katastrofalnega pomena. Tega ne upa nihče objaviti. Njen zajezitveni jez se že dotika izliva HE Boštanj in moti celo njo :eek: !

Torej imamo zaradi ene inženirske napake kar dve kripljasti elektrarni.

Ja, to je tista nesrečna HE, ki nam je takrat odnesla 13 življenj.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Lahko te trditve kakorkoli potrdiš?



PS: Saj vsi vemo, da tam ni bila krivda v vodi....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi bilo treba pregledati projektno dokumentacijo, izvleček iz nje, ki to dokazuje, mi je nekoč v času gradnje pokazal eden od nadzornikov projekta. Zadevo so pometli pod preprogo, ker je bila napaka ugotovljena (ali priznana) skoraj eno leto prepozno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
Ampak tukaj ni gradbeni izvajalec zajebal temvec kvecjemu geodet... Tega ni tako malo. Vem za primer ko sta bili na objektu dve "nuli". No gradilo se je po napačni (cca 20cm prenizki).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Demz a si ti na HE Blanca delal? Tole, da so zayebal nevem, vem pa da smo dost dela imeli s materjalom. Se spomniš kako kamnito zložbo sem mogel nardit? Pol so jo pa zalil :(
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, nisem delal na njej. Sem pa prisoten ob remontih itd. Vse so narejene po enakem načrtu, samo konfiguracija je drugačna. Pa - taprva, ki je bila zgrajena koncem 80. let, ima horizontalno cevno Kaplanovo turbino, ostale pa ne.
Prav tako sem bil do kakih 10 let nazaj precej udeležen v gradbeniških krogih - seveda po strojniški plati. Gradbeništvo me kot tako ni nikoli preveč zanimalo, saj sem ga vedno dojemal kot del strojništva. Mene zelo zmoti, če gredo mere v metrih za en mm navskriž ... medtem ko se gradbeniki in cimpermani bp. pogovarjajo o colah (palcih), navzgor ali navzdol o_O.

Imam feler, kaj čem zdaj? Si jamo kopat?