Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
To sploh ni javni razpis...če ga ena stranka obvladuje.
Multikulti v vsem svojem sijaju. Naši bodo delali.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Par strani nazaj je nekdonpovedal da je na nasi strani bolj jebena geologija...
In zakaj ne bi smel kolektor delat in dobit reference? Samo da tujci delajo. Domaci ne smejo al kako?
A niso domaci ze dovolj pokazali kako se izvede rop stoletja z cestnim krizem ? Jim damo se eno moznost da pokradejo se enkrat ,dvakrat...jaz bi absolutno prepovedal domacim da sploh vlogo oddajo.
Pri tiru so ze z maketo kradli...ni sans za nasi lopovi dobijo posle.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Pri drugem tiru so nabili aneks preden so začeli delat. Šarcu podpora strmoglavo narašča. Koda smrt fašizmu

Dej se ti mal sprosti, pa ne omenjaj v vsakem drugem postu Šarca... Kdorkoli bi bil na oblasti bi bila ista zgodba - vsak bo dal ''svojemu'' posel, pa nima veze ''barva'' in ''usmerjenost'' oblasti.... važno je kok % se dobi v zameno za posel :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tole je bolj za primerjavo z 2 tirom kot pa karavankami.

Slovenija 2 tir. 20,5 km predorov, skupna dolžina 27 km.....ca. 1,4 milijarde € z davkom, začetek del recmo 2019.
Norveška Rogfast tunel , 27 km dolžine do globine 400m pod morjem, 4 pasovna AC, najdaljši in najgloblji tunel na svetu, začetek gradnje 2018 -2026, cena za ta odsek 1,74 milijarde €. Je del 1100 km dolge AC E39, ki jo nameravajo zgraditi ob obali norveške.

Norveška nima v zakonu zapisane minimalne plače vendar je kjub temu za delavce v gradbeništu minimalna postavka 18€/uro. Če bi naš toliko dobil pri 2. tiru bi stal koliko?.....5 milijard.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
to debato smo enkrat že imeli. kar se tiče 2. tira, je dolžina trase 27 km, ampak ker so najdaljši trije predori dvocevni, je slupna dolžina predorov z vsemi prečniki okoli 40 km. sicer pa cena predora ni odvisna od njegove dolžine, temveč predvsem od tega, koliko m3 izkopa je potrebnega ter koliko kosov sider, m2 briganega betona, kg armature, m3 betona, ..., je potrebno vgraditi. zato je v slabih geoloških razmerah cena gradnje predora lahko tudi 2-3 krat višja kot pa v dobri geologiji. kakšna je pa geologija vzdolž predora karavanke, lahko pogledaš recimo tukaj:
https://gradbenistvo.finance.si/8863582
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tudi ta bo dvocevni pa ne samo to, še krožna krožišča bodo pod zemljo.

 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
In tujci so imuni na nateg. Oni pa ne bodo pokradli. Khem tes6 so delali tujci!!!! Eni ste res hecni. Mislite da ce bo tujec gradil da ne bo zadovoljeval lokalnih apetitov in probal pobasst kaksen eur vec :)))) pa tudi tko na splosno turki slavijo kot izredno posten narod. Najbrž v nemciji kupite rabljen avto pri prvem turku in se izogibate nemcem :)))
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Oprosti, ampak kaj tebi ni jasno???
.
NAŠIM™ plačati npr. 135 mio € za tunel ali "tujcem" plačati npr. 75 mio€ za isti tunel.
.
Tvoja logika: ker nas bodo "itak oboji nategnili" je bolje plačati NAŠIM™ 135 mio€:bonk::zavijazocmi::zavijazocmi:
You lost me.

Edit:
A privat, za "direktno" svoj denar, tudi sprejemaš take odločitve?
Se lahko zmeniva, da naslednjič, ko boš preko neta kaj naročal iz Kitajske me prosim kontaktiraj in ti bom jaz "zrihtal" isto zadevo po 3x ceni.
Kaj te bo tam nategnil en tuj Kitaj'c, a ni bolje, da te 3x bolj nategne en dom'č - npr jest.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil in krofica

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Ravno po tvoji logiki sem se krepko nategnil. Je iz tistih 2 v tujinj na koncunprislo 10, kar je bilo vec kot v startu direkt...


Prosim, da mi nsredis sliko pogodbe kjer je notri klavzula " brespogojno na ključ" . Potem se lahko pogovarjava da bodo naredili za toliko kot obljubljajo. Pa se kljuc zna pasti ;)


In razlike niso tako velike kot jih hoces ti prikazat. Ampak ok ocitno imas rad da te tujci nategujejo...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
ni potrebe po posploševanju. moje konkretne izkušnje s kolektorjem so precej slabe. na nekaj projektih so dali dampinško ceno, da so dobili posel, potem pa je vodja gradbišča ves čas tuhtal, kje bi kaj prišparal ali koga nategnil, saj je bil pod pritiskom da pozitivno spelje projekt. tudi pri plačevanju sem imel sitnosti, saj se radi izgovarjajo drug na drugega (tisti, ki naroča, ne potrjuje računov, tisti ki potrjuje račune, pa nič ne ve o kakih naročilih, potem pa se vrtiš v krogu...).
po drugi strani ima cengiz več izkušenj s predorogradnjo, kot vse slovenske firme skupaj. z njimi smo nekaj sodelovali pri gradnji AC v bosni in so bili čisto korektni.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Kar se tice kolektorja tudi jaz nimam ravno dobrih izkušenj. A cengiz pa mislis da se nisel dumpinga?

Ne morem trditi da bodo slabo in dražje naredili ampak trditi da sontujci imuni na nategovanje je pa vsaj smesno....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kar se tice kolektorja tudi jaz nimam ravno dobrih izkušenj. A cengiz pa mislis da se nisel dumpinga?

Ne morem trditi da bodo slabo in dražje naredili ampak trditi da sontujci imuni na nategovanje je pa vsaj smesno....

Če bodo za 90 milijonov naredil tako kot je v projektu kaj ima veze. Cengis tudi ni nedolžen, tudi v Turčiji so imeli korupcisko afero. Samo tam so za razliko od slovenije zaprli ministra za javna dela pa še nekaj ljudi ki so sodelovali. Pa naši?

Sicer pa njim glede na reference predor karavake predstavlja ravno toliko kot kolektorju zgraditi stanovanjo hišo. Na spletni strani jim piše da zanji štirje projekti:
Ilgaz Tunnel, 2 cevi 5,370m
Çamlıca Tunnel 5,780m
Ovit Tunnel 12,600m
Zigana Tunnel 14500m
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne vem, zjutraj dobil Link na FB, drugje tega nisem zasledil. Bi pa jaz takoj tako naredil če bi bil na sarčevem mestu. Samo kaj ko pri nas tako pač ne gre.
Se spomnim norije v službi za pripravo ponudbe za drugi tir. Pred 9 (devetimi) leti.