Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
Dej 888 ne seri. Konc koncev mislis da od turkov pa ne bodo pobrali? In kako ves da so pravi izračuni? Lej razlika ni 1mio ampak krepko vec... Sej nej povedo kje bodo ujeli to razliko.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj bi tebi povedali? Država bi morali imeti močan nadzor nad kvaliteto in načrti in prave pogajalce. Mene kot državljana zanima le koliko mi bodo vzeli, vse ostalo me ne zanima.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Gledam da je izvedba na kljuc. Zanimivo. Kje bodo razliko pokrili? Kako? Ali to financira turska vlada zato da to podjetje naredi preboj v eu?
Ali misliš, da avstrijsko podjetje, ki vrta na drugi strani, tudi financira Avstrija? Pa imajo kilometer daljšo vrtino za nižjo ceno, kot jo pri nas ponujajo Turki.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
8888 no mene pa zanima da ne bo najcenejsi na koncu najdrazji ...

A ves ker ce dam jaz ponidbo za m2 malanja 13eur ostali 14, 12 potem pride pa cerkveni malar za 8eur nekje nekaj ne stima. Ali bo delal veliko dlje ali bodo materiali drugacni ali bo zapustil smetisce alinpa mu cerkev placa da se izkaze...

Je ze nekje napisano da je avstrijska stran lazja za vrtat!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najcenejšega se vedno vrže čisto takoj iz igre. Pa najdražjega tudi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja - cifre so že take. Na koncu bodo pa še hujše, še vedno so bile. :zavijazocmi:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
8888 no mene pa zanima da ne bo najcenejsi na koncu najdrazji ...

A ves ker ce dam jaz ponidbo za m2 malanja 13eur ostali 14, 12 potem pride pa cerkveni malar za 8eur nekje nekaj ne stima. Ali bo delal veliko dlje ali bodo materiali drugacni ali bo zapustil smetisce alinpa mu cerkev placa da se izkaze...

Je ze nekje napisano da je avstrijska stran lazja za vrtat!
Ti znaš brati? Kar se podpiše in da je nadzor tako nad financami kot nad kvaliteto materiala in dela ustrezen se ne sme oziroma mora biti dokazljivo, da je šlo gor mogoče za par%. Če pa nimaš tega bo šlo vse v maloro. Pa tako hvališ gradnjo naših ac, pelji se malo po njej. Katastrofa in to še iz sct časov.
Misliš da bo kolektor ostal pri tistih cenah?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Igzekli.
Ko se je delala, ko se je pred 30 leti delala obstoječa cev karavanškega tunela, je bila "javna tajna", da so iz materiala za tunel, sezidali nemalo vikendic za zaslužne tovariše okrog jezera Jasna v Kranjski Gori.
19. šleperjev cementa na tunel, 20. pa "na Jasno".
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
Seveda turki so imuni za goljufije itd.

Ce so 3 prisli do skoraj iste cifre je sigurno bolj realna kot dumping od Turkov in navita od (misljm da )pomgrada...

Zalostno da komaj čakate da vas tujci nategnejo.. v drugi temi se pa sprasujete kako to da avstrijci imajo tako visoke place. Ker imajo narodno zavest in ne dajonposlov tujcem kar tako. Raje scitijo domace.... (Je pa res da v sloveniji je prevec okoriščanja ampak dokler bodo sprejemljive tudi donacije občinam kot del posla (po dobljenem razpisu) bodo pac se drugi piskrcke pristavili)


8888 sct je ogromno naredil. Moras vedeti da tudi materiali itd so bili drugacni standardi itd.

No kdo je pa sedaj sposoben narediti crni kal? Tujci ki jih tako veselo vabis...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Raje povej, od kod tvoja ocena da je Petric realen, Turki pa dumping. Pa pri odgovoru poglej se cene iz prvega razpisa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
A ves ker ce dam jaz ponidbo za m2 malanja 13eur ostali 14, 12 potem pride pa cerkveni malar za 8eur nekje nekaj ne stima. Ali bo delal veliko dlje ali bodo materiali drugacni ali bo zapustil smetisce alinpa mu cerkev placa da se izkaze...
Ali pa je vsakemu moč to speljati za 6 EUR/m2, pa cerkveni že ima BMWja in je zadovoljen s 33% marže.
Javni razpisi se delajo na proračun in notranje informacije, ne pa na lastno ceno.