Biftek (tatarski)

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Še vedno ni nihče napisal recept kako ga delate.

Jaz ga delam po tem receptu:
- pljučna (strgana in ne mleta)
- rumenjaki
- kapre
- inčuni
- čebula
- mleta paprika
- gorčica, majoneza, paradižnikova mezga
- olje, par kapljic balzamičnega kisa
- poper, sol, čili

Katere sestavine uporabiš, je pa itq stvar okusa.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
In kako zdaj naprej?
17758-icon_confused.gif

 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Najprej pljučno porabi za kaj drugega, recimo Beef Wellington se dobro sliši, tatarca pa naredi iz kakega drugega kosa:) Jaz ga delam takole:

- pol kile mesa (stegno, križ, rostfeef ...) od krave ali bika
- 3 rumenjake
- malo žličko rdeče paprike
- 1 malo čebulo oz. 3 šalotke
- 1 veliko žlico kaper
- 4 sardeline fileje
- 1 malo žlico paradižnikove mezge
- 1 malo žlico gorčice
- ščepec soli, popra,
- nekaj žlic olja
- 1 kislo kumarico
- 2 pekoča feferončiča

Pri izdelavi dobrote je treba upoštevat par pravil, sicer zadeva nima prave rdeče barve, ampak zgleda kot kakšen kup dreka. Oprostite izrazu, ampak tako je:) No, najpomembnejše pravilo je, da se čebula oziroma šalotka loči od ostalih sestavin. Zmiksano se jo doda šele čisto na koncu.
Torej, za začetek v mikser zmečemo kapre, sardeline fileje, feferone, kumarico, dodamo nekaj žlic olja in stroj prižgemo. Pustimo nekaj minut, da se stvar dobro zmiksa, ampak res dobro, nato pa zmes zlijemo na meso. Dodamo rumenjake, gorčico, papriko, paradižnikovo mezgo, popramo, solimo.
Na koncu gre v mešalnik še čebulica in malce olja, zopet se mora narediti tekoča zmes, ki jo na koncu dodamo k mesu in ostalim sestavinam. Zadevo še dobro premešamo in zatlačimo v hladilnik za najmanj pol dneva. Če biftek pripravljamo zjutraj bo dober šele zvečer, še boljši pa drug dan. To je to. Povabite me na probo, daocenim to reč...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Je že prepozno.
frown-1.gif


Tisto okol čebule nisem vedel - thx.
zmaga.gif
(bo pač letos še drekast - drugo leto vse boljše bo ...)

Se sicer strinjam, da bi pljučno blo bolj pametno za kaj drugega porabit - sam moji so si prav zaželeli iz pljučne.

Pa se nekaj - drek, malo prešarf naredu.
frown-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ko se bo uležal (če bo to do večera) se bo šarf tudi unesel. Jaz sem se letos nasploh odločil, da delam malo manj šarf, tako da se ostali okusi boljše čutijo.
Glede zgornjega recepta od CBB pa jaz recimo ne dodajam mezge, česna in jajc. Dodam pa dobro rdečo vino, štamperli ali dva konjaka in majonezo.
Pa pri feferonih je potrebno paziti, da ne boš not dajal kakega habanerota ali podobno močnih zadev oz. je potrebno prilagoditi količino iz 2 na četrt enega recimo;)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Kje pa si ti pri CBBju vidu beli luk?

Drugače pa jaz recimo ne dajem paradižnikove mezge, pa količine so malo drugačne. Moram pa res enkrat povečati kapre in zmanjšati kumarice.

CBB - a iz kugle si kdaj delal?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Moj recept
3 čebule
meso tokrat domača pljučna
2 veliki žlici majoneze
1 velika žlica gorčice
1 mala žlica mlete paprike
žlička kaper
kumarica
par filejčkov
velika žlica masla
karibski feferon
malo olja
sol
malo mezge
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Tkole pa pr nas
cca 3kg mesa. Nekaj svinjine, nekaj govedne. Ker kos točno je ne vem, mi rečemo "ribica".
Notri gre
- gorčica
- kapre
- inčuni
- majoneza
- poper
- sol
- mleta paprika
- čebula
- česen

brez alkoholov in jajc:)

najprej se vse na roke strga, potem pa z ostalimi sestavinami večkrat spusti čez multipraktik.
Pri multipraktiku je potrebno bit previden, da se meso ne segreje. zato večkrat po malem do željene strukture.

 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Men pa multipraktik ne odgovarja. Preveč "paštetno" je vse skup. Imam raje malce strukture. Zato tudi ostale sestavine raje nasekljam na drobno...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Multipraktik res naredi mal bolj paštetno pa sestavine dobro premeša.
Bomo drugo leto probal brez multipraktika.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Moj recept
3 čebule
meso tokrat domača pljučna
2 veliki žlici majoneze
1 velika žlica gorčice
1 mala žlica mlete paprike
žlička kaper
kumarica
par filejčkov
velika žlica masla
karibski feferon
malo olja
sol
malo mezge
Se pokrižaš preden probaš?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.327
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Apolo naj pove ce je bil tatarc dober...

Hoferjev je na polno zacinjen...
Meni je bil super... Sam nisem nek gurman....pri tatarcu mi je bistveno da ni pekoc
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Tkole pa pr nas
cca 3kg mesa. Nekaj svinjine, nekaj govedne. Ker kos točno je ne vem, mi rečemo "ribica".
Notri gre
- gorčica
- kapre
- inčuni
- majoneza
- poper
- sol
- mleta paprika
- čebula
- česen

brez alkoholov in jajc:)

najprej se vse na roke strga, potem pa z ostalimi sestavinami večkrat spusti čez multipraktik.
Pri multipraktiku je potrebno bit previden, da se meso ne segreje. zato večkrat po malem do željene strukture.


ni mi jasno zakaj strgas ce pol vse zmeces v multipraktik...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Najprej pljučno porabi za kaj drugega, recimo Beef Wellington se dobro sliši, tatarca pa naredi iz kakega drugega kosa:) Jaz ga delam takole:

- pol kile mesa (stegno, križ, rostfeef ...) od krave ali bika
- 3 rumenjake
- malo žličko rdeče paprike
- 1 malo čebulo oz. 3 šalotke
- 1 veliko žlico kaper
- 4 sardeline fileje
- 1 malo žlico paradižnikove mezge
- 1 malo žlico gorčice
- ščepec soli, popra,
- nekaj žlic olja
- 1 kislo kumarico
- 2 pekoča feferončiča

Pri izdelavi dobrote je treba upoštevat par pravil, sicer zadeva nima prave rdeče barve, ampak zgleda kot kakšen kup dreka. Oprostite izrazu, ampak tako je:) No, najpomembnejše pravilo je, da se čebula oziroma šalotka loči od ostalih sestavin. Zmiksano se jo doda šele čisto na koncu.
Torej, za začetek v mikser zmečemo kapre, sardeline fileje, feferone, kumarico, dodamo nekaj žlic olja in stroj prižgemo. Pustimo nekaj minut, da se stvar dobro zmiksa, ampak res dobro, nato pa zmes zlijemo na meso. Dodamo rumenjake, gorčico, papriko, paradižnikovo mezgo, popramo, solimo.
Na koncu gre v mešalnik še čebulica in malce olja, zopet se mora narediti tekoča zmes, ki jo na koncu dodamo k mesu in ostalim sestavinam. Zadevo še dobro premešamo in zatlačimo v hladilnik za najmanj pol dneva. Če biftek pripravljamo zjutraj bo dober šele zvečer, še boljši pa drug dan. To je to. Povabite me na probo, daocenim to reč...

majonezo si pozabil, ali je ne dodajaš? ker večina "mojstrov" jo vključuje
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Najprej pljučno porabi za kaj drugega, recimo Beef Wellington se dobro sliši, tatarca pa naredi iz kakega drugega kosa:) Jaz ga delam takole:

- pol kile mesa (stegno, križ, rostfeef ...) od krave ali bika
- 3 rumenjake
- malo žličko rdeče paprike
- 1 malo čebulo oz. 3 šalotke
- 1 veliko žlico kaper
- 4 sardeline fileje
- 1 malo žlico paradižnikove mezge
- 1 malo žlico gorčice
- ščepec soli, popra,
- nekaj žlic olja
- 1 kislo kumarico
- 2 pekoča feferončiča

Pri izdelavi dobrote je treba upoštevat par pravil, sicer zadeva nima prave rdeče barve, ampak zgleda kot kakšen kup dreka. Oprostite izrazu, ampak tako je:) No, najpomembnejše pravilo je, da se čebula oziroma šalotka loči od ostalih sestavin. Zmiksano se jo doda šele čisto na koncu.
Torej, za začetek v mikser zmečemo kapre, sardeline fileje, feferone, kumarico, dodamo nekaj žlic olja in stroj prižgemo. Pustimo nekaj minut, da se stvar dobro zmiksa, ampak res dobro, nato pa zmes zlijemo na meso. Dodamo rumenjake, gorčico, papriko, paradižnikovo mezgo, popramo, solimo.
Na koncu gre v mešalnik še čebulica in malce olja, zopet se mora narediti tekoča zmes, ki jo na koncu dodamo k mesu in ostalim sestavinam. Zadevo še dobro premešamo in zatlačimo v hladilnik za najmanj pol dneva. Če biftek pripravljamo zjutraj bo dober šele zvečer, še boljši pa drug dan. To je to. Povabite me na probo, daocenim to reč...

majonezo si pozabil, ali je ne dodajaš? ker večina "mojstrov" jo vključuje
ž


Majoneza... majoneza je iz rumenjakov in olja. Narediš jo sam preden začneš dodajati ostale sestavine. Rumenjake mešaš in počasi dodajaš olje. To je majoneza
tongue-1.gif
Dobro, kupljena ima še nekaj dodatkov zraven, osnova je pa znana.