Stena iz stekla ali siporeksa?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem...

V mansardni sobi delam kopalnico in ker višina tuš kabine preprečuje, da bi tuš postavil v kot, moram naret neko predelno steno, h kateri bom potem vgradil tuš.

Soba in postavitev tuša izgleda približno takole:
tus_stena.png


Bodoča predelna stena je označena s turkizno (modro) barvo. Tuš kabino imam že kupljeno in tudi stati mora točno na tej poziciji (zaradi odtoka in vodovoda).

Najprej sem mislil, da bi predelno steno zazidal iz siporeksa, potem pa mi je en znanec rekel, naj raje vgradim predelno steno iz stekla. Videz mi ne igra toliko vloge, ker je to zgornja kopalnica, kamor bomo hodili bolj ali manj samo na WC ponoči, v tej kopalnici bomo torej samo naša družina...

Iščem pa čimbolj poceni in hitro rešitev. Zanima me naslednje:

Prednosti siporeksa: verjetno je ceneje, če zazidam iz siporeksa, kajne? (cena siporeksa + lepilo + ploščice + lepilo za ploščice) vs (cena stekla + nosilci)
Prednosti stekla: verjetno hitreje vgrajeno in tudi svetloba bi bila boljša v tistem kotu... Je pa verjetno dražja rešitev...

Kje naj sploh poledam za stekleno steno (skupaj z nosilci)? Bauhaus?

Vaša mnenja?
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
steklo pri steklarju. lažje in hitreje bo, je pa vprašanje kaka je kabina in kako boš vpel kabino na steklo, če je pa mišljeno na zid.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hmmm, to je tudi res... Do zdaj, kolikor sem videval tuš kabine, je vsaka stranica morala bit prišraufana v steno... Na to nisem niti pomislil.. ;)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
A tuš kabina mora bit kotna?
Ker če to ni ravno pogoj, potem poglej za pravokotnimi kabinami. Praviloma so malenkost dražje, ni pa neke sile. Ko si že omenjal Bauhaus - jaz sem ravno tam gledal in iskal pravokotne kabine (torej tri"steklene" stranicen ena je pa zid), pa jih nisem videl. In sem vprašal prodajalca. Je rekel da razstavljenih sicer nimajo, se pa pri določenih ponudnikih da dobit kakšen model (ne vse). Greš tja (ali pa k svojemu najljubšemu trgovcu s to opremo) in se zmeniš.
Cenovno boš najbrž tam tam z zidanjem, definitivno pa če misliš čarati s steklenimi stenami posebej. Razen če te to rajca :fredi:
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tvoja tuš kabina ima dva vpetja v zid.
eno obdržiš.
drugo boš moral prilagoditi na vpetje na steklo, ki pa bo na drugi strani vpeto v zid. se da, ampak bo dela še pa še, pa še dihtanje bo lahko vprašljivo.

drugo, kar nisi razmislil je sama kadička. pozabi kabino. kako boš vgradil kadičko, ki je načeloma dvrakrat v steni.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
A u pm...
Prehitro sem bral prvič in zgrešil, da je kabina že kupljena. Za koji k... si pa šel kupovat kotno, če nimaš kota kamor bi to prislonil?

Hitra rešitev je tudi suhomontažna stena. Ampak je siporeks verjetno boljša varianta. Samo ne pozabit na ploščice in vse sloje po PS pod njimi (voda pa to). Ne bo ne hitro ne poceni.

(kje si bil s vprašnji preden si kupoval ...)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
hja, kupil sem ga, ker sem ga dobil po ODLIČNI ceni in ker sem že takrat vedel, da bo tuš stal tam in ker sem hotel taki tuš... Sem že takrat vedel, da bom moral dodatno steno naret ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.402
9.144
113
čudno bo to, kaj boš pa imel v tisti luknji? wc (na štrbunk) ? :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
A u pm...
Prehitro sem bral prvič in zgrešil, da je kabina že kupljena. Za koji k... si pa šel kupovat kotno, če nimaš kota kamor bi to prislonil?

Hitra rešitev je tudi suhomontažna stena. Ampak je siporeks verjetno boljša varianta. Samo ne pozabit na ploščice in vse sloje po PS pod njimi (voda pa to). Ne bo ne hitro ne poceni.

(kje si bil s vprašnji preden si kupoval ...)

pa saj ne piše da ima kotno, po moje ima polkrožno.?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
hja, kupil sem ga, ker sem ga dobil po ODLIČNI ceni in ker sem že takrat vedel, da bo tuš stal tam in ker sem hotel taki tuš... Sem že takrat vedel, da bom moral dodatno steno naret ;)

Ja, sam to pol ni več tako ugoden nakup, cenovno gledano. Druga stvar pa je, če hočeš ravno tako tuš kabino. Pol imaš pač zidarijo... Ampak ne bo hitro in ne poceni (ja, ponavljam se); čeprav poceni je stvar perspektive :nazdravje:.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Siporeks in ploščice. Sploh če nimaš čistilke, ki ti bo ves čas drgnila vodni kamen. In če boš dajal steklo in zadaj kakšne elemente - kako bo to videti skozi steklo??? Si pomislil tudi na čiščenje stekla z zadnje strani??? Majkemi, naredi steno iz siporeksa in gor ploščice, pa ne mozaika! Kdo ti bo drgnil po fugah? Pa kakšen zob, če se da, da boš imel kam vse šampone in žajfe odložit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Iz česa naj bo stena je odvisno predvsem od tega, kako daleč so tla. Če še ni estriha, pride v poštev opečna ali siporex gradnja zidu, če pa je že estrih pa suhomontažne stene.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Evo, odločitev je padla, stena bo iz 12,5 debelega siporeksa...

Yogi, hvala za nasvet glede poličke... Sem kupil en siporeks debeline 7,5 in bom naredil 2 polički...

Siporeks bom zidal s purpeno (za zidanje). Danes mi je v bauhausu reko, da če mam res ravno podlago, da lahko tudi prvo linijo položim na purpeno, čeprav na youtube (od Ytong) pravijo, da bi naj prvo linijo položil na lepilo. Ve kdo, kak je s tem?

Vsako tretjo vrsto bom tudi sidral v fiksno steno...

Študiral sem, da bi na vogalih zalepil še fasadni vogalnik, da bi mogoče bolj utrdil steno. Kaj menite, je brezveze?

Lahko direkt na siporeks polagam ploščice? V bauhausu mi je reko, da naj siporeks steno premažem najprej z emulzijo...

Aja, pa hvala lepa vsem za vaša mnenja in pomoč... ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.402
9.144
113
lepiš lahko kar z nivedrujem, nikol več narazen. kolega je zalimal 5cm siporex direkt na steno kot polico. Vsedeš se lahko gor tolk prime nivedur
Ja, bolje je če premažeš, ziher je ziher, za oprijem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če imaš spodaj zagletano površino, potem daj kar purpen. Če pa imaš npr. beton, pa daj t.i. podaljšano malto (to itak v enem vedru zmešaš, pesek, maltit in malo cementa.
Pa celo površino bi jaz prevlekel s fasadno mrežico, na robu pa fasadni vogalnik.
SIcer pa kot je predhodnik napisal, lepilo za ploščice bi tudi jaz raje uporabil kot pa purpen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Je*emo, spet sem si premislil... Ko sem si nastavil prvo linijo siporeksa, sem pogledal malo od daleč in ugotovil, da ta stena res nebo primerna za prostor zaradi več malenkosti (preveč svetlobe bo vzela za tisti del stene za njo, več jebarije bo s polaganjem ploščic, tudi prostorsko več zavzame itd...)

SE POSIPAM S PEPELOM... ;) ste imeli prav vsi, ki ste napisali, da stena ne paše not...

No, kakorkoli, včeraj zjutraj sma šla z mojo gledat v MB, kake tuš kabine se dobijo, da se tuš prisloni samo k eni steni...

V jagru, bauhausu in obiju imajo taki tuš samo ta: Sanotechnik b28, ki je najcenejši za 360 eur v bauhaus. Jutri pokličem še na direkt na sanotehnik za ceno...

Raznorazne steklene variante po meri pa se začnejo stene od 500 eur navzgor...

Pozna kdo še kaki drugi podoben tuš, da se prisloni na samo eno steno? Ali pa če lahko kdo dobi ceneje oni zgoraj navedeni tuš?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hmm, saj ostale cenovno dostopne tuš kabine tudi niso nevem kak kvalitetne... Pomojem je pomembno, da je kabina kvalitetno vgrajena in da se potem lepo dela s kabino... ;)