Berlin

lepixy

Zelenc'
23. okt 2007
10
0
1
Mi lahko kdo svetuje kaj si v Berlinu ogledat, kako potovati in po mestu in iz/na letališča (Tegel), kje bivati, kje jesti itd?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Tole bo uredu za začetek, ker pokriva vsa tvoja vprašanja
smile-1.gif


Za pogledat je veliko. Preberi si zgornji link, ker se mi ne da naštevat. Sigurno poznaš marsikaj.

Kako na letališče in iz letališča ne vem, ker sem letel na Schönefeld, ampak sigurno je v bližini postaja U/S-Bahn.

Naokoli se zelo uredu prevažaš z U in S-Bahnom, tramvaji in busi. Mislim, da je za trame in buse posebna karta, ampak večinoma itak ne rabiš. Karta tudi ni preveč draga, sploh če vzameš 3 dnevno za turiste.

Kar se hrane tiče imaš pestro izbiro "nacionalnih" dobrot po zelo ugodnih cenah. Na vsakem vogalu najdeš Tajca, Kitajca ali Vietnamca. Vmes pa še Turke. Od domače hrane pa imaš Wurst mit Curry
bonk.gif
Pivo tudi ni bilo nikjer preveč drago.

V Berlinu sem bil 2 leti nazaj, tako da se je lahko kaj spremenilo vmes.

LP
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Seveda, kakor se znajdeš. Cene gredo lahko tudi v nebo, lokacija in kvaliteta igra vlogo
smile-1.gif
. Lahko je pa tudi napol zastonj. Pri Poševnookih se fino naješ za 5€, kar se pri nas ne. Pa tudi pri Turku sem plačal 2.6€ za big chicken kebap skupaj z velikim pivom...
 

frika

Pripravnik
2. okt 2007
43
0
6
Meni je bila kul Oranienburger Straße ... Taka fajn atmosfera ... je pa res, da je to 5 let nazaj, kaj pa vem, kaj je tam nastalo v vmesnem času
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Itak si verjetno že nazaj, mogoče bo pa koristilo komu drugemu.

Gor sem bil dvakrat, enkrat lani, prebival sem tukaj, urejeno, skupne kopalnice in WCji, samo ne spat ob odprtem oknu, ker te zjutraj lahko "pokončajo" zvonovi cerkve, ki je takoj zraven. Je precej iz centra, ene 10-15 minut hoje do U-Bahna.

Prejšnji vikend sem prebival tukaj, izredno lepo urejeno, v hotelski sobi sem pogrešal samo kako omaro (cunje lahko obesiš na neke obešalnike, omare v poravem pomenu besede ni), je v samem centru Berlina blizu Kurfuersterdamma, U-Bahn za vogalom.