Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Ne vem kje dela tvoja žena ampak pri moji dohtarci že leta uporabljajo aplikacijo do zdravnika. Pol stvari opraviš tam nobenih mailov na njen naslov. Tudi naročaš se preko aplikacije in načeloma ni nobenega čakanja do 15minut max pa še to pozimi ko so prehladna obdobja.
Če so 100 let za žlico pa je še telefonsko naročanje ali pa čakanje prideš ko prideš je pa to problem organizacije dela. Tisti ki še imajo tak način bi jih morali že zdavnaj nagnati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Saj sem rekel. Pred leti je še dajala ideje. Predloge. Izbilhšave.
A jo je zdaj hvalabogu pamet srečala, ko je ugotovila da je to brezveze trud oz. celo scanje proti vetru.

Varuh zdravja, Do zdravnika,...?
Od začetka corone ima ZD v izdelavi neko tako aplikacijo. Do zdaj še nič. Konkurence pa seveda ne spustijo not.

Pa tudi minimalnih sprememb se ne da izprosit. Recimo preprogeamiranje telefonov, da dajo znak "zasedeni", ko je telefon zadeden.
Ker zdaj klicatelj VEDNO dobi signal, kot da telefon zvoni. Tudi ko je zaseden. In pacienti seveda pizdijo, da nihče ne dela.
Ampak to je treba Telekomu plačat. Ni šans.
In 1x mesečno dobi direktor pritožbo, pa mora zdravnik potem pisat obrazložitve. Pa saj je zdravnikova ura najmanj vredna, bo že.
Pa takih malenkosti je še in še. Ne spreminjanje sistema, ampak malenkosti, ki zahtevajo le mslo dobre volje, pa kak €.
Al pa 10€ za tesnilni ttak za okna, da pozimi ne piha. Jok. Raje en teden bolniške plačajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
Tako, kot čakalne vrste na sekundarnem nivoju zmanjšujejo pritisk na ambulante, enako tista 1 ura čakanja (oz. že sama obveznost prihoda v ZD) prisili pacienta, da razmisli, ali res potrebuje obisk zdravnika.
Da ne težijo zaradi temp 37.5 dva dni (28 letnik pride skupaj z mamo), da ne hodijo zaradi fleka od koprive, da ne hodijo klope kazat (kot da ima kako posebno orodje v amb).
Da si pacient na list napiše težave, pa vse naenkrat pove ko pride. Sicer po mailu posamezno, čez več dni razmetano sporočajo.
Ja, če se pacient malo organizira in premisli, prihrani čas sebi in zdravniku.
Lepo. Dejmo potem še malo prisilit paciente, recimo, da morajo pred prihodom napisati na list 1000 številk številke PI, itd. itd.
Preberi si še enkrat, kaj si napisal in potem razmisli.
V normalnem sistemu pač hipohondre odpraviš. Hipohondri in starejši, ki pridejo k zdravniku po socialni stik, pač NE bodo uporabljali elektronskih aplikacij, a ne?
S tem, kar si napisal, dosežeš le to, da VEČINI (vmes je seveda nekaj bedakov, ki zaradi tega, ker se jim je muha usrala na prst, tečejo k zdravniku) UBIJAŠ ČAS. Recimo 30 pacientov na dan ali kolikor jih že ima, je to 30 UR ZABITEGA ČASA.
V naslednjem postu jokaš, kako je vrednost ure zdravnika itak nikakršna, ampak ure drugih so pa sploh nepomembne. Ti so še plačani zato, da zabijajo čas, ne?
V ogledalo se poglej.

In kar je še najbolj žalostno je pa to: namesto, da bi si na ta način prišparali čas in ta čas porabili za paciente, ki dejansko potrebujejo pravo obravnavo. Ne.

Ziherasica je nekaj... Da pa najeda o spremembi sistema in izboljsavah in pol se kaki obvezni sestanki, ki se zaradi takih vlecejo v nedogled, je pa povsem nekaj drugega. Ja, seveda, se najdejo pametnjakovici, ki moralizirajo, da bi vsak malo manj kot sam mogel cel sistem na ramenih imeti. Sploh zdravstveni je tak za usput, ampam resnici na ljubo, ona ni tam za to. Cisto vsak zaposlen pac nima besede o organizaciji pa fertik. Nikjer! Hierarhija je povsod.

Kar se tice pa ambulantnega dela. Nalozene obveznosti in pricakovanja mocno presegajo zmoznosti. In spet, sad in podobni se lahko na trepalnice zmecejo, ampak da nategujes folk do konca in naprej in potem se malo, za odmerjeno nagrado, ki se njemu zdi primerna in seveda tangira k minimalcu, potem pa uzaljenost in moraliziranje, kaj vse bi se lahko, potem je rezultat tu. Primarno zdravstvo je spegu njegovih pacientov. Slovenci res ne znamo nic drugega, kot vse in vsakogar v nic dajati in sebe poveličevati, rezultat je pa neizbezen. Medicinci raje gredo iz foha ven kot v druzinsko medicino, pa to ni samo zaradi place. Je predvsem zaradi pogojev dela in manjko osnovnega bontona, da ne recem spoštovanja, do tega poklica. Raje tapkam nekje v eni pisarni cel dan, kot grem za splosnjaka.
Daj ti meni povej, kaj tebi ni čisto jasno? Jaz pravim (in sam sem TOČNO TO NAREDIL), da če ji kaj ne paše, naj pač gre v super duper privat in bo super duper bogata in nezmatrana, itd.
In še tole: OPTIMIZACIJA lastnega dela za isti učinek, je po mojem vsem v interesu. Vsaj jaz raje nekaj bolj učinkovito naredim in potem porabim čas za kaj drugega. In to, da namesto, da z NORMALNIM pacientom v primeru, ko fizičen obisk NI potreben, ne komunicira po elektronskih poteh in tako njemu in NJEJ prihrani čas, je meni enostavno nepojmljivo. Jurek se je v enem postu itak hvalil, kako ona pozna paciente in torej verjetno zna ocenit, kdo je primeren za uporabo elektronskih poti. Ampak ja, to je pač način dela javnega sektorja.
Če pa imajo zdravniki res take problem, potem pa enostavno naj gredo ven in stavkajo dokler se stvari ne uredijo.
Mi je pa zanimivo nekaj: jurek je napisal, da za tistih nekaj dodatkov še kar vztraja. Ok, vsak je drugačen, ampak meni ni denarja, ki bi mi odtehtal, da dobesedno crkujem v podjetju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.411
5.443
113
Narobe... Placniku ni v interesu, da pacient to pise, ker se delamo pacientu prijazne. Dasiravno tega nihce ne rabi, se bo to delo nalozilo ordinaciji, ker se zaposli, placa pa ne. Placuje se v zdravstvu samo storitve, administracije pa ne. Se pravi ne smes dvigovati produktivnosti, ker stane...

Kot drugo, ta domislica - naj gre pa drugam, bi morala ze enkrat v goflji ostati. Kdor se je koncno opogumil (podjetnikov med zdravniki pa ze od starta ni na placilki JS) se ni nikdar vec vrnil. In zdaj gre se eden, in verjemi sluzil bo bolje za manj dela in manj stresa. Ti bos imel pa se enega manj, ki bo zraven poleg vsega se bavil se z javljanjem na telefone in maile. In tukaj se pot ustavi. Brez primarca za klope ni niti sekundarca, niti terciarca, ni bolniske ni nic... Kaj ce iti narobe? Nobenemu se to seveda ne zdi problem, dokler ne rabi. Potem je pa strasen problem seveda. Okoli vogla jih pa 200 caka, k ne... A caki mal...
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
Meni je to vse jasno. In njej tudi, le še malo mora biti sigurna in bo šla. A ne?
Morda bo pa folk popizdil, ko bo par zdravnikov šlo in ne bodo imeli zdravnika, pa bo ZJ končno dvignil rit in nabrcal smrada od direktorja skozi vrata.
Tako je pa vse, kar se dela, le to, da se nateguje to uboštvo. Ob tem se pa dobesedno ubija družinske zdravnike. Meni recimo ni vseeno za njih. In ga/jo podpiram, da reče takim delovnim pogojem adijo in gre na bolje plačano in manj stresno službo. Ko je postal/a družinska zdravnica verjetno s tem ni podpisala, da se mora dobesedno ubit za paciente. Ali je?
Oz. kaj bi ti sedaj sploh rada oz. kakšen je tvoj predlog? Da peljemo to naprej dokler ne bo dokončnega/še večjega zloma?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Lepo. Dejmo potem še malo prisilit paciente, recimo, da morajo pred prihodom napisati na list 1000 številk številke PI, itd. itd.
Preberi si še enkrat, kaj si napisal in potem razmisli.
A to, da se pacient obnaša odgovornio, da premisli, ali res mora k zdravniku, to je zajeba*anje pa ientov? Al zakaj primerjaš z nekim nesmiselnim pogojem?
uporabljali elektronskih aplikacijj
Pozabi na kake pametne aplikacije. Vodstvo ne požegna niti preprogramiranja telefonov.
Mogoče, če bi pacienti iz druge strani pritisnili na vodstvo?
Recimo 30 pacientov na dan ali kolikor jih že ima, je to 30 UR ZABITEGA ČASA.
A misliš, da se sekiram zaradi tega?
Penzionisti imajo itak čas, kdor je na bolniški prav tako, vsi ostali pa lahko popoldne pridejo, da ne jemljejo dopusta.
Mogoče, če bi pacienti iz druge strani pritisnili na vodstvo?
Daj ti meni povej, kaj tebi ni čisto jasno? Jaz pravim (in sam sem TOČNO TO NAREDIL), da če ji kaj ne paše, naj pač gre v super duper privat in bo super duper bogata in nezmatrana, itd.
Je pogledala, premislila, preračunala in ugotovila, da se ji najbolj splača še nekaj let ostat v ZD.
komunicira po elektronskih poteh in tako njemu in NJEJ prihrani čas.
Sem že napisal. Pacient ne zna v enem mm ailu napisat, kdo je in kaj bi rad in kaj ga boli. Potrebnih je 3-5 mailov, da odgovorijo. In to traja tudi več dni, da si dopisujeta. In za vsako spet pogledat, kaj je že prej bilo napisano vzame več časa kot obisk ordinacije, kjer včasih že na pogled vidi kaj in kako.
Če pa imajo zdravniki res take problem, potem pa enostavno naj gredo ven in stavkajo dokler se stvari ne uredijo.
Saj so stavkali, si že pozabil?
Mogoče, če bi tudi pacienti pritisnili z druge strani na vlado?
Mi je pa zanimivo nekaj: jurek je napisal, da za tistih nekaj dodatkov še kar vztraja.
Srm relel, ne splača se ji it v drugo ambulanto, kjer bi nekaj let porabila, da pregleda in uredi kartone.
Raje pripravlja "izhodno strategijo", kot se to moderno reče, in počasi seli prihodke stran od ZZZSja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
A to, da se pacient obnaša odgovornio, da premisli, ali res mora k zdravniku, to je zajeba*anje pa ientov? Al zakaj primerjaš z nekim nesmiselnim pogojem?
To si dvakrat ponovil.
Tega nisi prebral ali dojel?
In še tole: OPTIMIZACIJA lastnega dela za isti učinek, je po mojem vsem v interesu. Vsaj jaz raje nekaj bolj učinkovito naredim in potem porabim čas za kaj drugega. In to, da namesto, da z NORMALNIM pacientom v primeru, ko fizičen obisk NI potreben, ne komunicira po elektronskih poteh in tako njemu in NJEJ prihrani čas, je meni enostavno nepojmljivo. Jurek se je v enem postu itak hvalil, kako ona pozna paciente in torej verjetno zna ocenit, kdo je primeren za uporabo elektronskih poti. Ampak ja, to je pač način dela javnega sektorja.
Če pa imajo zdravniki res take problem, potem pa enostavno naj gredo ven in stavkajo dokler se stvari ne uredijo.
Mi je pa zanimivo nekaj: jurek je napisal, da za tistih nekaj dodatkov še kar vztraja. Ok, vsak je drugačen, ampak meni ni denarja, ki bi mi odtehtal, da dobesedno crkujem v podjetju.
Vidiš, ti ven mečeš enega bedaka in na podlagi njega vse rukneš pod vlak. Bravo.
A misliš, da se sekiram zaradi tega?
Penzionisti imajo itak čas, kdor je na bolniški prav tako, vsi ostali pa lahko popoldne pridejo, da ne jemljejo dopusta.
Evo, s tem si pa povedal vse. Točno toliko tebi in tvoji dol visi za čas, ki ga pacienti zabijejo v čakalnici, kot vodstvu ZD dol visi, koliko je vreden čas zdravnika.
ISTI SKUPAJ LETAJO.
Sedaj pa še malo poglej v zgodovino par let nazaj in povej, koliko zdravnikov je iz tega ZD odpeketalo. Namreč pri takem vodstvu, kader ki se ne strinja s takim načinom dela, slej kot prej odide. Ostanejo pa tisti, ki (sicer polni besed za hrbtom) jim tak način dela ustreza in se ''prilagodijo''. Pač tudi s tem, da vmes delajo drugje in si pripravijo večletno izhodno strategijo, moderno rečeno. Vsaj moje izkušnje so take.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Kolikor slišim, so še 3 zdravnice iz ZD Vič dale odpoved.

Zdaj se bo pa res že splačalo potrpeti še kakšno leto:)
MZ itak ne moe izpeljati kakršnekoli reforme v doglednem času. Bodo pač naredili tisto, kar vedno naredijo. Še malo denarja na mizo vržejo.
Imam pa občutek, da to zdaj ne bo samo 5 plačilnih razredov, kot je prejšnji minister obljubljal. Ampak konkretno več.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Imam pa še en predlog za ministra. Eno enostavno pravilo :"zdravnik, ki ima več kot 2500 količnikov, lahko brez razloga in z učinkom takoj, iz svoje ambulante izpiše katergakoli pacienta."
Sem prepričan, da bi večina zdravnikov vpisala še nekaj 100 pacientov, da bi se le znebili nekaj pokvarjenih jabolk, ki uničujejo celotno ambulanto.

Boljša polovica ima 2 taka, zaradi katerih ima pokvarjen cel teden, da le vidi ime, da se je naročil na pregled.
Pa ko prideta na pregled, pokliče varnostnika, da stoji pred ambulanto.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
Saj bo boljš

Priznal je, da predloga zakona niso usklajevali s predstavniki zdravstva, saj "preprosto ni bilo časa". So pa povprašali po željah tako zdravnike s primarja kot Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS). "V zakonu je kopica rešitev, za katere mislimo, da bodo sinergijsko vplivale na stabilizacijo razmer primarne ravni, potem za skupno mizo poiščemo pot naprej," je dejal.

Več na: https://www.zurnal24.si/zdravje/min...do-60-milijonov-evrov-ki-so-na-racunih-389438 - www.zurnal24.si
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Situacija z dostopnostjo zdravnikov na primarni ravni, ko ne samo, da je otežkočen direkten stik z njimi, ampak tudi, da več kot 100.000 Slovencev svojega sploh nima, je skrajno resna.


Vsi zavarovanci, ki prispevamo v zdravstveno blagajno, imamo pravico do proste izbire osebnega zdravnika, a 130.000 ljudi sploh nima kaj izbirati, ker zdravnikov ni. Takih, ki so še dolžni sprejemati nove paciente, je trenutno v državi samo okoli sto, pa še to večina v manjših krajih Štajerske in Dolenjske.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.967
3.259
113
FYGRkkcWAAAlkJ4
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Temu se reče delovno-pravna zakonodaja in pravica do dopusta.
In če komu ni kaj prav, ......


.... mi prav dol visi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Načeloma je pač tako, da slej ko prej vsak človek, ki dela, na neki točki pregori in tudi zdravniki niso nobena izjema. Dopust bi lahko brez težav dali pod zakonsko obvezne stvari. Tudi pri nas je sedaj en kup zaprtih ambulant zaradi dopusta ampak imajo nadomeščanje, tako da kdor res nujno rabi, bo do zdravnika prišel.

Imamo pa po drugi strani tudi primere, kjer 2 leti staremu otroku s konstantno vročino noben doktor očitno dolgo ni ugotovil, da ima na ledvici tumor 13x6 cm.... Kako hitro te zadeve rastejo?
 
  • Žalosti me
Reactions: bertoncl