Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Saj problem ni samo v zdravnikih in zdr kadru. Koliko odpovedi zelo hitrih preiskav imas tele dni, zadnji teden decembra in prvi teden januarja. Ljudje ste sebicni v pm. Najprej izsilite zelo hitre napotnice,ki pac obravnavajo resna stanja, potem ne morete na preiskavo 27.12. Ker greste zadnji teden decembra smucati in ne morete do 10. jan. ko se konca dopust. Ljudje s tumorji in napotnicami hitro pa cakajo. Na oko 1/2 bolnikov s svojimi zdravniki umetno podaljsujejo cakalno dobo, ker so oni najbolj pomembni.
Skrajni cas, da vse ustanove, tudi zasebniki zacnejo triazirati napotnice. Ampak jebiga to je znanstvena fantastika
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in mosseero

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Valda da je, to je edina rešitev. Dejansko ni druge rešitve, kakršnokoli vlaganje v trenutn isistem je metanje denarja stran. Pa kakšen tujec pač nabavi večino bolnic in to je to. Oskrba bo na nivoju.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.002
113
Celje
Obišči stran
Saj problem ni samo v zdravnikih in zdr kadru. Koliko odpovedi zelo hitrih preiskav imas tele dni, zadnji teden decembra in prvi teden januarja. Ljudje ste sebicni v pm. Najprej izsilite zelo hitre napotnice,ki pac obravnavajo resna stanja, potem ne morete na preiskavo 27.12. Ker greste zadnji teden decembra smucati in ne morete do 10. jan. ko se konca dopust. Ljudje s tumorji in napotnicami hitro pa cakajo. Na oko 1/2 bolnikov s svojimi zdravniki umetno podaljsujejo cakalno dobo, ker so oni najbolj pomembni.
Skrajni cas, da vse ustanove, tudi zasebniki zacnejo triazirati napotnice. Ampak jebiga to je znanstvena fantastika
Ali pa uredis enarocanje da bo delovalo online. Ko rabim neko preiskavo in ce mi prileti sporocilo da je opcija jutri ob 23:45 v “jesenicah” bom sel. In % pacientov s tezavami, ki bi isto naredili je po mojem kar velik. Ne pa da se dela to narocanje z nekimi “peš” seznami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jendomen

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.002
113
Celje
Obišči stran
Valda da je, to je edina rešitev. Dejansko ni druge rešitve, kakršnokoli vlaganje v trenutn isistem je metanje denarja stran. Pa kakšen tujec pač nabavi večino bolnic in to je to. Oskrba bo na nivoju.
Glih toliko poznam ameriko, da si tega ne zelim. Pa ne zase. Jaz zaenkrat se imam nekaj €. in če bo večina to uspela plačevati bom jaz tudi brez težav. Tisti z nizkimi prihodki bi imeli pa resne tezave.

v ameriki zadeve menda res stimajo in je vse zelo lepo organizirano. Svetlobna leta naprej od nas kar se organizacije in odnosa tiče. Bil kolega na enih preiskavah. Prvi dan dobil popoln plan kaj ga čaka, do minute točno razdelano, naprave so "prihajale" v sobo ni on hodil po bolnišnici....
Ampak ko je zmanjkalo limita na kartici so tudi po hitrem postopku zakljucili. Pa je bil limit precej nad 100 tisočaki...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Ne ZZZS seveda ne sme več obstajati, ker so gnili. Vse je treba privatizirati, tudi zavarovalnice. Bo dražje, ampak boš vsaj preživel poseg, namesto da umreš poceni.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Starost zdravnikov je res že skoraj tam pri 60 let povprečja.
Glej stran 25, dokument iz leta 2013. Takrat je bilo povprečje na primarnem nivoju dobrih 50 let, v pediatriji 54 let.

Zdaj je samo slabše. Glej stolpec za starost 50-60 let (to je bilo pod 8 leti). Vsi ti se bodo zdaj-zdaj upokojili (cca 400 zdravnikov).
Stolpci za njimi pa vsi skupaj ne pokrijejo tega izpada.

Sledi lahko:
a) razpad primarnega zdravstva
b) korenita sprememba v dostopnosti primarnega nivoja
c) korenito krčenje pravic na primarnem nivoju.

in iz katerekoli od teh točk sledi še
d) razvoj privatnih zavarovalnic, ki si jih bodo privoščili tisti, ki bodo lahko plačali. Ker kot država nimamo popolnoma nobene vizije glede razvoja javnega zdravstva.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Dejmo bit realni, v javnem sistemu se to ne bo zgodilo nikoli. Katerkoli predlog imaš, ne bo upoštevan, to je to. Mi imamo lahko sto in več dobrih idej kako izboljšati, ampak bo zmeraj isto, oziroma slabše. Zato je privat edina možnost. Lahko pa vztrajamo na trenutnem, saj zmeraj je lahko še slabše a ne? Recimo če se primerjamo s pod-saharsko Afriko smo mogoče na boljšem.
 
  • Haha
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pod privat se že dogaja. Za zobne proteze že nekaj časa hodijo ven. Če damo ZZZS v likvidacijo, bomo pa še k dohtarju hodili v Gratz itd, dokler naši ultra podhranjeni dohtarji ne zajamejo zdravega vetra.

Slovenija se je začela leta 1991. Od takrat naprej so se vrstile stavke v geometrijskem zaporedju: Zdravniki - Sodniki - Učitelji. Znova in znova. Nikoli jih ni zanimalo, koliko jih pa gospodarstvo sledi. Tisto gospodarstvo, ki zagotavlja denar za njihove apetite :fredi: . Ker - v gospodarstvu pa noben nekako ne štrajka ( ??? )

Danes imamo Gospode zdravnike, ki so zelo dobro plačani in nikomur ne odgovarjajo (za delo/nedelo). Imamo odlične Gospode sodnike, ki zopet ne odgovarjajo - niti hudiču menda, kaj šele nam ki jih plačujemo. Učitelji so pa itak naša zenica v očesu, ki mladi in poučuje naš podmladek in so ravno toliko v sistemu, da so znali pristopiti zraven v akcijo.

Kar, dajmo še kar, še malo in bomo ob vse kar smo si skozi 500 let komaj priborili :nigladek: .

Raja brez pameti! :nigladek: :nigladek: :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
ampak a ni govora, da je zdravnikov premalo in da so zato čakalne vrste?
A potem ko gremo na "privat" jih bo pa več?

Ali bodo samo več naredili, ker bo privat?
Čakalne vrste so na sekundarnem nivoju. Tam je zdravnikov dovolj, pa ZZZS ne plača več storitev.
Na primarju pa je zdravnikov premalo, ZZZS pa plača nek pavšal na ambulanto (torej xxx laboratorija, yyy EKGjev,...).
Na primarju je pri zasebnikih edino organiziranost boljša. V ZDjih pa je prednost hitrost določenih preiskav, ki jih delajo in-house. Laboratorij, EKG, UZ, celo kak rentgen imajo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Čakalne vrste so na sekundarnem nivoju. Tam je zdravnikov dovolj, pa ZZZS ne plača več storitev.
Na primarju pa je zdravnikov premalo, ZZZS pa plača nek pavšal na ambulanto (torej xxx laboratorija, yyy EKGjev,...).
Na primarju je pri zasebnikih edino organiziranost boljša. V ZDjih pa je prednost hitrost določenih preiskav, ki jih delajo in-house. Laboratorij, EKG, UZ, celo kak rentgen imajo.

Zadevo še da rešit samo zmanjša se število specializacij na drugih področjih in poveča na družinski. Ampak potem bodo vsi v zrak skočili pa pol študentov jokalo ker ne bodo mogli biti vsi srčni in nevrokirurg da se bodo po prsih tolkli in strežnice po wc jih podiral.
Ampak tudi ta rešitev je šele srednjeročna. Bolje pozno kot nikoli. Sedaj noče noben na družinsko ker vejo da bodo hlapci in jebene stranke v sistemu. Pa seveda plače dvignit na primarnem ker tam ne napreduješ tako kot v UKC, za en plačilni ko podreš 5 zaposlenih.