Bencinska laksarca

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Kaj bi bilo vredu , gleda se vstopne modele. to je okol 100 do 200€. Pogoj je da vžiga bp.

Tole sem si lani nabavil po priporočilu enga alter uporabnika. Že obstaja nekje tema..
Sem zelo zadovoljen. Pali v prvo, nič ne trese, zaradi nahrbtnika ne trpiš ob njej... Velikokrat imajo kak 10-15% popust. Poglej mal na strani ali pa se prijavi na novice, pa dobiš email.

 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sandra ja, v primerjavi s kitajci je res dražje oz. ko še ni bilo kitajcev, so bile tud zadeve od Stihl in Husqvarne dosti dražje.
Vidim, da je najcenejša stihl nitkarca 170€, kar spet ni neka cifra. Sej...OK vsak ima svoje. Vse je odvisno kaj se bo z njo kosilo. Samo par metrov okol robnikov al kaj več. Lidl hofer varianta nitkarce so (kolk sm vidu) bolj varianta, da lahko samo rečeš, da imaš nitkarco.
(Imam žago te kvalitete. Ko treba pa žagat, pa ona ne bi ;))
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
sandra ja, v primerjavi s kitajci je res dražje oz. ko še ni bilo kitajcev, so bile tud zadeve od Stihl in Husqvarne dosti dražje.
Vidim, da je najcenejša stihl nitkarca 170€, kar spet ni neka cifra. Sej...OK vsak ima svoje. Vse je odvisno kaj se bo z njo kosilo. Samo par metrov okol robnikov al kaj več. Lidl hofer varianta nitkarce so (kolk sm vidu) bolj varianta, da lahko samo rečeš, da imaš nitkarco.
(Imam žago te kvalitete. Ko treba pa žagat, pa ona ne bi ;))
Hofer je bla debata za aku. Tapoceni štil je kitajc deli in sestavljeno.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Sej tud ako ne more bit boljši.
Večina vseh pol-izdelkov (delov) se proizvaja na kitajskem. Danes veliko pomeni, da ni ponaredek (kvaliteta še slabša) in da se dobijo rezervni deli oz. da je zagotovljen servis.
Pa vseeno, dober nakup, pa nič težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Lani spomladi sem vzel tole https://www.merkur.si/motorna-kosa-mtd-smart-bc-52/
Imam v spominu, da je bila neka akcija in je prišla še nekaj manj kot zdaj.

Nimam pripomb. Enkrat mesečno po vogalih parcele pa okoli bajte in drevja (parcela ~500m2) pa tri ali štirikrat letno kakih 500m2 bolj na hard; rob gozda, ob potoku, zunaj ograje, ipd.
Pali zmeraj, dela b.p., edino pas za čez rame za koso gor obesit bi lahko bil malo boljši in bolj enostaven za navlečt nase. Jaz bi kupil še enkrat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Makita/dolmar če iščeš lahko varianto kose.

To imam za "lahko koso", sedaj bo tretja sezona mimo. Sicer vmes je piknilo bat (mogoče posledica moje zlorabe), ampak je bilo menjano pod garancijo. Stvar ima elektronski vžig in vžiga "v prvo", ni nobenih nastavitev vplinjača in nič, samo točiš in kosiš.

Do 200EUR je ta kosa najlažja na trgu s tako močjo in kardanskim prenosom (pod 5kg) ... potem sledi 25ccm kawasaki (v različnih oblikah) vendar vsaj stotaka več, potem je pa že še dražji štil. Kitajci ne pridejo blizu v tem rangu (dobi se seveda 40ccm in več za malo več kot 100EUR z maso 7kg+ samo ni primerjave z ergonomijo).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.589
113
Jaz sem se odločil za kawasaki in tisto znamko, ki je OT ne bo kupil, ko sem pri nekaterih različno obarvanih generikih na internetu našel do pet rezervnih delov v online katalogih v stilu: palica s kotnim prenosom, glava, rogovi, motor v celoti ... Nikjer razbite sestavnice motorja, da najdeš kataloško od denimo vžigalne tuljave, ki običajno niso večne. Podobno pred leti za manjši visokotlačni čistilec za firmo, ki jo je masovno prodajala Mercator Tehnika, uvoznik ni prodajal ščetk, temveč tri rezervne dele: motor, črpalka, cev s pištolo. Takih stvari jaz načeloma več ne kupim, če prej kaj takega ugotovim.
Pri oni znamki, ki je OT ne bo kupil, pa sem se ustavil po poti domov iz službe in na pult dal obrabljeno kosilno glavo in rekel, da mi naj proda nekaj podobnega, ker se je obrabila, nekaj sem verjetno tudi izgubil in več ne dela. Zakaj pa? Rabite ta dva kovinska delčka in ta kos plastike in bo še dolgo delala. Za 3 ali 4 € mi je glavo usposobil, rezervni deli so bili tam, čez par ur sem že kosil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in wd40

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.589
113
Do 200EUR je ta kosa najlažja na trgu s tako močjo in kardanskim prenosom (pod 5kg) ... potem sledi 25ccm kawasaki (v različnih oblikah) vendar vsaj stotaka več, potem je pa že še dražji štil. Kitajci ne pridejo blizu v tem rangu (dobi se seveda 40ccm in več za malo več kot 100EUR z maso 7kg+ samo ni primerjave z ergonomijo).
Malo si pretiraval s temi dodatnimi stotaki. Primerljiv stihl FS55R je 220 € po rednem ceniku. Če bodo tak vstopni model porinili v kako spomladansko akcijo, pa bo verjetno 199 €.
Makita je ena od treh firm, ki bi jo jaz danes kupil, če bi kupoval laksarco.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Malo si pretiraval s temi dodatnimi stotaki. Primerljiv stihl FS55R je 220 € po rednem ceniku. Če bodo tak vstopni model porinili v kako spomladansko akcijo, pa bo verjetno 199 €.
Makita je ena od treh firm, ki bi jo jaz danes kupil, če bi kupoval laksarco.

Primerljiva kosa od štila je delno FS 56R ki je 350EUR po rednem ceniku oz. če gremo strogo po specs FS 94R (500EUR po ceniku, je pa res da je ta s kvaliteto višje od makite). Vseeno se govori o rangu (pol)profesionalnih kos, ki so sposobne prebavit kaj več kot 1mm laks za malo pobrit robove zelenice pred hišo.

Drugače sem sam poleg kose tudi pri motorkah šel na Dolmar/Makito ker za 30-50% manj cene dobiš vsaj enako ali več kot od teh dveh "priljubljenih" znamk za profi rabo. Kar se tiče servisa in podpore jo pa imaš ok, Makita zagotavlja servisno mrežo enkovredno štilu ali huskijem (v mojem koncu je isti pooblaščen uradni servis za vse tri znamke).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.589
113
Ne čutim nobene dolžnosti, da te prepričujem, ker si vedno najpametnejši, tudi ko pišeš bedarije. FS55R ima zraven glavo, kjer gre standardno notri laks 2,4 mm in ne 1.0 mm kot pišeš oslarije. Jaz imam sicer FS55, ker par ur dela zdržim samo z rogovi.
Makita, ki si jo dal in FS55 sta dve solidni kosi za amaterje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V bistvu še bolje Bauhaus s 5 letno. :cool:
Jaz sem pred n- leti kupil nekaj pocen (80€) od firme Partner v Bauhasu.
Nekje sem založil garancijski list in se ful sekiral.
Še vedno jo mam, pali iz prve. :cheer:
Je pa to tko ene 10x na leto v uporabi (cca. eno uro), da mal spimpam ob robnikih, škarpi in po enem grabnu na robu parcele.
V glavnem, karkoli dražjega bi bilo preveč.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Partner = budget Husquarna....tko da ni čudno da ti dela!

Po novem je to vlogo (vsaj pri motorkah) prevzel McCuloch...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.589
113
Saj je v resnici le redko tako, da višja cena pomeni samo drugo nalepko in barvo.
Res pa je, da ponekod pomeni (tudi) stvari, ki se ti ob nakupu zdijo povsem nepomembne in zanje ne bi plačal, denimo zaloga rezervnih delov, servisna mreža, ...
Na koncu se vsak tudi po kupu kolikor toliko uporabnih nasvetov na forumu mora odločiti sam za katero napravo bo dal denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ob nasvetih na forumu, bi se dalo razpravljati. Sam kar hitro ugotovim, kdo pametuje in kdo res nekaj ve o zadevi.
Je bila že debata okol teh kosilnic. Pa eni pravjo "imam mašino že deset let, pa nikol nobenih problemov." Eni pa rečejo, "sam kvari se" Na konc se pa ugotovi, da tisti, ki jo ima deset let, kosi dvakrat na leto, tisti, ki se mu kvari pa dvakrat na teden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mam tud Hoferjevo motorko, kupljeno še pred žledom 2014 (takrat se je kar našvicala), pa tudi pali ko grom.
Za profiče ni, zanič pa tudi ne. Saj če me spomin ne vara, mi je jo takrat celo priporočil dr. yugomehaničar kamelči
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Za partner kosilnice ne vem, ampak partner motorka ni senca od Husqvarne.
:D mam Partner 351 (McCuloch 2050....pa še miljon drugih imen/firm jo je delal)....

Miljonx sem že rekel da jo bom že vrgu stran pa kupu neki tko k se zagre....pa še vsakič jo popravim...in dela že 20let čeprav je tok plastična da bl ne bi mogla bit :D

Zdej sm se odločil da bo moja "test rig" za friziranje....ni je škoda...pa res bl kjo podiram pafriziram....bolj in bolj dela :D IMG_20210212_104039.jpg