Bencinska laksarca

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Bi vprašal še, ali lahko tisto glavo kjer se navije laks zamenjam z kakšno drugo, ki je boljša. Upam, da so nekako univerzalne. Sedaj se mi očitno zelo hitro odvija laks in jo potem sproti krajša tisto rezilo na pokrovu. Po 15 minutah mi sigurno gre 2-3 metre laksa.
Če si iz LJ ali okolice, imajo na Eurogarden servisu dobro izbiro. Jaz sem šel kar z laksarco tja, pa smo našli primerno glavo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Bi vprašal še, ali lahko tisto glavo kjer se navije laks zamenjam z kakšno drugo, ki je boljša. Upam, da so nekako univerzalne. Sedaj se mi očitno zelo hitro odvija laks in jo potem sproti krajša tisto rezilo na pokrovu. Po 15 minutah mi sigurno gre 2-3 metre laksa.

Če drži zaporo glave klasična vzmet na osi (po sredini kjer je tulec z nitko nitka) potem lahko uporabiš nek distančnik (podložko, kos plastike) ki drži večjo prenapetost vzmeti. Ene glave imajo res serijsko šibko vzmet in vsak dotik glave s tlemi povzroči podaljšanje nitke. Z večjo napetostjo vzmeti je sprožilo bolj trdo in posledično redkeje prihaja do neželenih podaljšan nitke.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Hvala vsem za ideje in informacije. Sem kupil novo glavo, ki dela super, originalno imam pa sedaj v rezervi, kot je bilo rečeno, bom z kakšno debelejšo "podložko" naredil, da se ne bo prehitro sprožila.

Imam pa še vprašanje, tisti plastični ščitnik, ki nudi neko zaščito, da delci ne letijo toliko okoli, ima spodnji zamenljivi del, ki ima tudi gor rezilo, ki reže nitko in mi je počil/odletel skupaj z rezilom. Rad bi vedel kje se da kupiti tudi posebej samo ta spodnji zamenljivi del, ki se ga natakne na zgornji del, ker očitno je tisto dokaj pogosto treba menjat, ker se hitro kaj zlomi. Pa mislim, da so tudi nekako univerzalni.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Kresne s prve, dela uredu, samo pač spodnji del pokrova se pri vsaki lahko poškoduje, če kosiš tam kjer so skrite korenine, kamni.., ker je pač bolj potrošni material in se mi ne zdi smiselno celotnega pokrova menjat.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Mora bit res za en k kvaliteta, da se ti ščit (oz. rezalo laksa) lomi. Sej se lahko zgodi ampak da bi to bil potrošni materijal… tolčeš z njim po tleh? Je prenizko montiran?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Seveda da tolčem po tleh, sej kosim zaraščen teren, polno skritih skal, debelih vej na tleh skriti med travo,štori, najdejo se tudi kabli, žice, itd
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
To ne razloži zakaj butaš s ščitom po tleh. Pa nima veze. Sam spodnji bo jeba dobit. Če je kak generični kitajski ščit poglej na aliexpress al pa vprašaj pri uvozniku laksarce.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Nevem, se mi je zapletla tudi žica zelezna,mogoce to pojasni. Skratka bom drugič bolj previden, pač zacetnik.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Stara laksarca je šla po gobe (nova bati in cilnder >180€) in zdaj iščem alternativo. Imam kar nekaj zelo strme škarpe, ki jo kosim navzgor kakšne 3 m v višino in iščem nekaj primernega. Do zdaj sem imel 1.9kW Alpino za na hrbet. Vsake toliko se spravim v mlado akacijo tam do 2 cm, kar mi je do zdaj uspevalo z rezalno ploščo.
Kaj bi se splačalo nabaviti? Gledal sem stihl FR 235. Ma kdo izkušnje?
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.543
-255
83
Stara laksarca je šla po gobe (nova bati in cilnder >180€) in zdaj iščem alternativo. Imam kar nekaj zelo strme škarpe, ki jo kosim navzgor kakšne 3 m v višino in iščem nekaj primernega. Do zdaj sem imel 1.9kW Alpino za na hrbet. Vsake toliko se spravim v mlado akacijo tam do 2 cm, kar mi je do zdaj uspevalo z rezalno ploščo.
Kaj bi se splačalo nabaviti? Gledal sem stihl FR 235. Ma kdo izkušnj
Od 2006 kosim z fr 350, zaenkrat dela ko šus, nobenih problemov. Spomladi zmešam svežo mešanic cca 2,5% in gasa. Letno porabim cca 20l mešanice. Kosim nekako 50% z glavo s plastičnimi nožki ene 30% s trikrakrako kovinskoo glavo, ostalo laks. Na 3-4 leta menjam svečko in zračni filter. Kot vidim sta fr 350 in fr 235 skoraj enako močni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MTB75

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
kaj je pa prednost teh plastičnih nožkov? dlje obstojno kot laks? kosi debelejše stvari? še kaj?
kako se obnesejo pri košenju navadne trave (recimo okrog dreves, ob potki). Najbrž niso ravno primerni za košnjo ob kakšnem robniku/škarpi?
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.543
-255
83
katere glave to uporabljaš? kupil pri nas?

sem jih gledal na "bolšjaku", samo imajo kovinske nožke.
Vse je bilo takrat zraven kose.

avtomatska glava
kovinska glava,/nož
Stihl glava s plastičnimi nožki(vidim da je sedaj nov model)
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.543
-255
83
kaj je pa prednost teh plastičnih nožkov? dlje obstojno kot laks? kosi debelejše stvari? še kaj?
kako se obnesejo pri košenju navadne trave (recimo okrog dreves, ob potki). Najbrž niso ravno primerni za košnjo ob kakšnem robniku/škarpi?
Ne razbijejo toliko trave kot laks. Z njimi kosim meje in tam kjer je prestrmo za BCS-ko, in se trava potem pograbi. Probal sem tudi s kovinskim nožem za travo vendar mi ti plastični bolj odgovarjajo.Gre tudi okrg dreves samo moras malo pazit, za robnike pa škarpe pa ravno ni, tam pa pride v poštev laks.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Pepe

kajn

Guru
5. okt 2007
2.443
1.235
113
Iskajoč brata
Jaz ima eno bencinsko iz hoferja, 3 leta. Do sedaj sem uporabljal samo tisti kovinski nož. Sem čistil obrobje, samo robidovje, začetki grmovja in tudi trava vmes.
Včeraj prvič menjal na laks, ker je bila samo trava. Res da je bolj razcefralo travo, ampa reže pa veliko boljše, bolj učinkovito kot kovinski nož.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
mam mal debelejsi laks. "potolče" vse živo (od začetkov grmovja na sosednji parceli do trave ob škarpi).. ob škarpi kosim tiste 3 cm, ki jih kosilnica ne doseže - tko, da mi je vseeno "kolk razbije" travo.. ostankov grabim ne (ker jih ni ;) )