bedaki na cesti

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113

In potem je za nekatere problem cepljenje. Kam gre ta svet. Pa si predstavljate, da mulca povoziš?
Darsovci so fante opazili, ko so spremljali kolono proti karavankam.

hehe koloni res ni videti konca :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Recimo, da takšnega naložiš na havbo (al pa preskočiš).
Kdo krije škodo? Spada to pod kasko kombinacijo D?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ko sem videl posnetek, kjer v obe smeri ni bilo nobenega vozila sem si rekel ce so cesto pred snemanjem slucajno zaprli. In to v obe smeri.
Ali imate na jesenicah res toliko malo prometa sredi belega dne?
20 sekund nobenega vozila na AC v obe smeri?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Čak mal, tebe je vseeno če takega fentaš? Edino če si mislil češ čefurji ni škoda?
Ne, ne razumeš...

pravim da so naredili prispevek, kot da so ti mulci, najmanj ubili 3 ljudi in požgali 5 hiš...

Mulci so, mulci so in bodo delali neumnosti, tudi mi smo jih ampak prikaz njihovega početja je bil tak kot... samo da je čim bolj senzacionalno slišat...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Glede na vzrok dejanja - rast ugleda na socialnih omrežjih - bi morali take vzornike hudo kaznovati. Naj se vidi.
So mladoletni? Za njih nekdo dobiva otroške doklade? ali kako drugo pomoč - oseba vzdržuje otroke/osebe.
Pa njega stisnit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Kolesar ce ima lri nepremičnini zavarovano odgovornost, potem naj bi sla iz tiste police. Ce pa nima, potem pa...
ga moraš civilno tožit...

ampak tukaj je še vedno vprašanje "šibkejšega" v prometu...

Če si z avtom in bi lahko preprečil nesrečo je večja odgovornost na tebi kot na kolesarju, moraš dokazat da si ti vse naredil, da bi lahko preprečil nesrečo,
tukaj se ščiti šibkejše v prometu, da ne bi vozniki pač vsakemu kolesarju ki pride po neprednostni enostavno zaprli pot in bi imeli cel kup polomljenih kolesarjev, po drugi strani je pa problem, ker kolesarji izkoriščajo to "protekcijo" in izsiljujejo vse in ne upoštevajo pravila...

Tukaj bi morala policija narediti orng akcijo celo leto skupaj in na polno sankcionirati kolesarje itd. (in tudi druge v prometi), da ne bo nesporazuma.

Do takrat, pa obvezno dashcam v avtu in se probat izognit nesreči...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Saj so kolesarji problem, samo je potrebno najprej nas šoferje naučiti, da kolesarja ne prehitevaš za vsako ceno. Par dni nazaj mi je striček z bimerjem s celim avtom zapeljal na moj pas sigurno s 60, ker mu je bilo problem zabremzati in počakati, da bo imel prosto za prehitevanje kolesarja. Take stvari so 100x večji problem kot to, da kolesarji v mestu vozijo malo po čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in bertoncl

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tudi mene to od nekdaj zanima. Ali pa kolesar recimo, če je on kriv. Kakšna je potem situacija?

Če pa na tej ravnini nekoga naložiš na havbo si pa čisto sam kriv. Sredi noči v dežju bi še nekako razumel sredi belega dne pač ne, pa ne samo tu ampak kjerkoli na AC. To mularijo bi pa morali policaji s pendreki vzgojit kot so to znali 40 let nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Če pa na tej ravnini nekoga naložiš na havbo si pa čisto sam kriv. Sredi noči v dežju bi še nekako razumel sredi belega dne pač ne, pa ne samo tu ampak kjerkoli na AC. To mularijo bi pa morali policaji s pendreki vzgojit kot so to znali 40 let nazaj.

Ok, ampak moje vprašanje je bilo bolj v smislu, kaj takrat, ko je 100% kriv pešec/kolesar/e-čapac (osel na električnem skiroju).

Z drugim delom tvojega zapisa se pa 100% strinjam:)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Lahko razmišljaš drugače. Če se na taki ravnini brez odstavnega pasa ustaviš in umreš s celo družino vred, ker te je nekdo nabasal od zadaj, si si pač sam kriv. Kaj pa si se ustavil zaradi mulcev, ki hodijo po voznih pasovih avtoceste.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Ok, ampak moje vprašanje je bilo bolj v smislu, kaj takrat, ko je 100% kriv pešec/kolesar/e-čapac (osel na električnem skiroju).

Z drugim delom tvojega zapisa se pa 100% strinjam:)


Upaš da ima zavarovano odgovornost (ki je običajno vključena pri stanovanjskem zavarovanju opreme) ali da ima zavarovan odgovornost
kolesarja oz. za e-kolo/skuter (zelo malo jih ima)


Če tega nima, ga moraš potem civilno tožit oz. če imaš kasko, koristiš kasko zavarovanje "prometna nesreča" plačaš franšizo in potem spet od njega terjaš oz zavarovalnica terja, če jim plača škodo, dobiš nazaj franšizo...

Kasko se vseeno splača imeti, četudi avto ni čist nov...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Ne, ne razumeš...

pravim da so naredili prispevek, kot da so ti mulci, najmanj ubili 3 ljudi in požgali 5 hiš...

Mulci so, mulci so in bodo delali neumnosti, tudi mi smo jih ampak prikaz njihovega početja je bil tak kot... samo da je čim bolj senzacionalno slišat...
V bistvu ja, so pa meli vec srece k pameti. Lohk bi bus pa tovornjak prsla, tovornjak bi se umiku z odstavnega v bus, marsikaj bi lohk blo, ko je brzina, tko da obsojanja vredno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl